Naučte sa vybrať si správny toner podľa typu tlačiarne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z času na čas každý z nás potrebuje vymeniť toner alebo náplň v tlačiarni. Či už doma alebo v práci. Záleží to aj na tom, ako často tlačíme nejaké dokumenty. Výmena náplne či tonera nie je vôbec časovo náročná, postačí nám základná zručnosť. Samozrejme, ak by si niekto netrúfal na tento úkon, môže požiadať napr. kolegu v práci. Podstatné je vybrať správny toner, resp. náplň, aby boli kompatibilné s požadovanou tlačiarňou.

 

Podľa čoho vybrať správny  toner do tlačiarne?

Na dnešnom trhu existuje množstvo rôznych typov a modelov tlačiarní. Líšia sa technológiou, značkou, veľkosťou i funkciami. Ak máte v práci alebo doma tlačiareň, ako prvé by ste mali vedieť presný model a značku tlačiarne a takpovediac sa s ňou „skamarátiť.“ Ľahšie sa Vám bude v prípade potreby kupovať náhradná náplň alebo toner a dokážete ich vymeniť aj sami bez pomoci odborníka.

Ak ste majiteľom tlačiarne značky HP, ktorá je dosť preferovaná a zákazníkmi overená, tak je potrebné sa orientovať pri výbere touto značkou. Napríklad, keď vlastníte tlačiareň typu HP DESKJET 3777, tak budete potrebovať do nej toner HP 652, ak používate farebnú tlač.

zrak a práca na počítačiPrečítajte si tiež
Horší zrak a práca na počítači. Užitočné tipy a rady.

 

Náplne do tlačiarne

Ak ste si už niekedy kupovali náhradnú náplň do tlačiarne, tak pravdepodobne viete, že máte na výber medzi originálnou a kompatibilnou náplňou. Azda najväčšou výhodou originálu je jeho kvalita, hlavne, ak potrebujete tlačiť dôležité dokumenty a vo väčšom množstve. Treba však počítať s vyššou cenou náplne. V prípade originálu sa riadime značkou tlačiarne a podľa toho vyberáme aj náplň. Pre vlastníkov „canonky“ sú určené náplne do tlačiarne značky Canon.

Ak dávate prednosť kompatibilnej náplni, treba si zistiť možné alternatívy podľa typu a modelu tlačiarne, ktoré sú lacnejšou záležitosťou a kvalitou sa v mnohých prípadoch hravo dorovnajú originálu.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.