5 kreatívnych nápadov, ako využiť tlačiareň, ktorú máte doma

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máte doma tlačiareň? Potom sa vám budú hodiť naše tipy, ako ju rozumne využiť v domácnosti. Pre vás i pre vaše deti. Čo všetko vďaka nej môžete vytvoriť behom pár minút? Ako si môžete uľahčiť život? Ako zabavíte deti ľahko a rýchlo?
Prinášame čerstvú dávku inšpirácie, začítajte sa do našich 5 kreatívnych nápadov, ako využiť tlačiareň.

 

ikona ONIdea 1: TO-DO list pre ľahký život

Robí vám problém zabúdanie a oveľa radšej, než aplikáciu máte radi ceruzku a papier? Potom práve pre vás môže byť možnosť plánovanie s check-listom to pravé orechové. Ako konečne na nič nezabudnúť?
Vytlačte si niektorý z TO-DO listov, ktoré sú voľne k stiahnutiu na internete, alebo si vytvorte vlastný. Prečo? Pretože budete mať prehľad. TO-DO list na dennej, týždennej alebo mesačnej báze môže zdobiť vašu domácu nástenku alebo chladničku – a celá rodina bude mať jasno v tom, čo je potrebné urobiť či nakúpiť.

Náš tip
Hľadáte skvelú šablónu, ktorú si sami pretvoríte na TO-DO liste podľa vašich predstáv? Zamierte do jednoduchej aplikácie Canva, kde si môžete vybrať z existujúcich šablón, ktoré môžete ľahko a intuitívne upraviť.

 

ikona ONIdea 2: Zamilujte si plánovanie a nezídete z cesty

Milujete plánovanie, ale diár vás nebaví?
Vyskúšajte plánovače, vďaka ktorým budete oveľa produktívnejší. Efektívne plánovanie vám ušetrí veľa času. Plánovač si môžete kedykoľvek vytlačiť alebo upraviť – postupovať môžete podobne ako pri TO-DO liste – len s tým rozdielom, že veľa bloggeriek ponúka plánovač na stiahnutie zadarmo na svojich webových stránkach. Skrátka a dobre – nemusíte bežať pre diár, ale môžete si vytlačiť minimalistický týždenný plánovač, vďaka ktorému budete mať týždeň ako na dlani. Vyskúšate niektorý z nich?

tipy ako využiť tlačiareň

 

ikona ONIdea 3: Maľovanky pre deti i dospelých

Tak túto zábavu si ľahko obľúbia aj dospelí. Ak vás zastihne nepekné počasie a zatúžite zabaviť deti, ktoré sa práve doma nudia, môžete im počas chvíľky vytlačiť krásne maľovanky. Ak navyše aj vy sami cítite, že vás hnevá stresové obdobie, môžete vyfarbovať spolu s deťmi.
Antistresové maľovanky vás vrátia do pohody – pri vyfarbovaní detailov ľahko zabudnete na všedné dni alebo ťažobu stresu. Ukradnúť si chvíľu pre seba? To znie ako plán! Utečte do sveta farieb aj vy!

Náš tip
Tlačiareň stačí pravidelne nakŕmiť kvalitnými tonermi a o zábavu budete mať postarané. A čo s použitou náplňou?
Akonáhle miniete farbu, môžete tonery vrátiť predajcovi. Nielenže urobíte dobrú vec a správny krok pre životné prostredie, navyše si ešte zarobíte. Predajcovia totiž často tonery od svojich zákazníkov vykupujú, aby ich motivovali k ekologickej a bezpečnej likvidácii, o ktorú sa postarajú … a kruh sa uzavrie. Tlačiť skrátka môžete aj rozumne – nezabudnite na výkup tonerov.
Šetriť môžete prírodu aj rodinný rozpočet.

antistresové vymalovánkyPrečítajte si tiež
Antistresové vymaľovanky? Naozaj fungujú.

 

ikona ONIdea 4: Už nikdy nudné darčeky

Chcete niekomu darovať krásny darčekový poukaz? Vďaka tlačiarni môžete vytvoriť originálny a krásny voucher, ktorý poteší nielen na pohľad. Stačí mať aspoň základné grafické vedomosti a chuť tvoriť. Vaše kreatívne ja sa ľahko zamiluje do vytvárania štýlových pozvánok, poukážok alebo plagátov, ktoré ozvláštnia výnimočné udalosti vo vašej rodine.

 

ikona ONIdea 5: Učenie nie je mučenie

Učiť sa s deťmi nemusí byť vôbec zdĺhavé a náročné! Práve naopak – stačí vytvoriť hravé kvízy, vďaka ktorým si vaše ratolesti zopakujú dôležité učivo. Pripravte si dopredu osnovu kvízov, bodové ohodnotenie a zaujímavé chytáky a rozdajte testy deťom. Nezabudnite však ani na motivačný odmenu, ktorá počká na víťaza. Učenie hrou si deti ľahko zamilujú – a obzvlášť v období pandémie môže ísť o príjemné rozbitie stereotypu. Kto hovorí, že učenie musí byť nuda?

 — PR článok —
Foto: Pixabay.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.