Tretina Slovákov uprednostňuje dovolenku autom. Je na to vaše auto pripravené?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napriek premenlivému počasiu, čoskoro príde leto, ktoré bude horúce. A práve v takýchto dňoch chceme svoje voľné dni tráviť mimo uzavretých priestorov. Za posledné roky sme predsa v tomto režime strávili obrovské počty hodín, čo mohlo zanechať na našej psychickej i fyzickej kondičke nemalé stopy.

Cestovanie za odpočinkom do exotiky sa však nielen z dôvodu pandémie stalo nedostupným. Aj čoraz vyššie ceny energií a paliva spôsobujú, že úspor na veľké a dlhé výlety je v mnohých domácnostiach čoraz menej. Z tohto dôvodu uprednostňuje čoraz viac Slovákov cestu na dovolenku vlastným autom.

Platí to za predpokladu, že je na dlhé výlety vozidlo pripravené. Ak ste to ešte nestihli, náš zoznam vám pripomenie, na čo by ste okrem výberu pohodlného ubytovania v Púchove nemali zabudnúť.

 

Spoločnosť na cestách by vám mali robiť letné pneumatiky

Aby bolo auto pripravené na letnú sezónu, musí byť najskôr vybavené letnými pneumatikami. Takéto pneumatiky majú lepšiu priľnavosť a sú lepšie manévrovateľné na ceste v horúcom počasí. Skracujú vašu brzdnú dráhu a zaisťujú bezpečnú jazdu aj v silnom daždi.

Letné pneumatiky sa vyznačujú aj nízkym valivým odporom. Výsledkom je menšie opotrebovanie a nižšia spotreba paliva či spôsob, ako si užiť jazdu autom!

Nikdy nejazdite so špinavým čelným sklom!
Jazdite vždy s čistým čelným sklom. Ak ho zašpiní hmyz a dôjde vám kvapalina do ostrekovačov, môže to byť veľmi nepríjemné. Nezabúdajte preto pravidelne dopĺňať kvapalinu do ostrekovačov, ideálny je letný variant.

dovolenka autom

 

Nezabudnite na riadiacu jednotku

Tak ako plynulý beh nášho tela zaisťuje mozog a srdce. O kompletný chod auta sa okrem iných častí stará riadiaca jednotka. Ide o akýsi centrálny systém, pomocou ktorého funguje všetko oveľa lepšie. Nevýhodou je, že aj tento systém sa môže vplyvom viacerých faktorov pokaziť.

Na tento účel sa preto, nielen pred cestou na dovolenku, odporúča diagnostika a potom kompletná oprava softvéru v riadiacej jednotke.

 

Nechajte si skontrolovať klimatizáciu

Tropické vonkajšie teploty vedia cestu na dovolenku poriadne znepríjemniť? Vplyvom ďalších rôznych faktorov tak môže byť v kabíne auta neznesiteľné teplo. Našťastie máme klimatizáciu. Aj tá bude ale plne funkčná iba vtedy, ak jej budete venovať pravidelnú údržbu. Tá predlžuje životnosť, šetrí palivo a znižuje riziko poškodenia.

lignano a bibionePrečítajte si tiež
Lignano a Bibione. Dovolenka autom – cesta a tipy.

 

Skontrolujte hladinu oleja

Veľké vzdialenosti znamenajú aj vyššiu spotrebu oleja. Pred odchodom preto skontrolujte hladinu oleja vo vozidle. Motorový olej má niekoľko funkcií. Maže pohyblivé časti, ale pôsobí aj ako chladivo a čistiaci prostriedok.
Uvidíte, že aj vďaka týmto jednoduchým krokom bude váš výlet autom pohodlnejší a bezstarostný.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.