Tri ženy. Kniha, ktorá má dušu zvrásnenú mnohými jazvami

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Toto je kniha, ktorá vás pravdepodobne šokuje najviac za posledné obdobie. Je to príbeh o troch ženách, ich vzťahoch, vzletoch i pádoch, o ich intímnom živote. Autorka Lisa Taddeo vás zavedie do najvnútornejších zákutí ich duše, aby ich obnažila. Aby ukázala ich skutočné túžby, vášne, myšlienky.
Je to čítanie výhradne pre ženy, pretože si ťažko predstaviť, že si knihu prečíta s chuťou niektorý chlap… Je to spoločenský román postavený na skutočných osudoch, ktoré autorka dlhé roky študovala, sledovala a analyzovala.
Zoznámte sa. Tri ženy.

 

Šokujúce Tri ženy

Ich príbehy sú skutočné. Autorka strávila tisíce hodín so ženami po celej krajine a napokon vybrala tri z nich.

kniha Tri ženyNa predmestí Indiany žije Lina, žena v domácnosti a matka dvoch detí. Z jej manželstva sa po desiatich rokoch vytratila vášeň. Dni trávi upratovaním a varením pre muža, ktorý ju odmieta pobozkať na ústa, lebo ho „ten pocit uráža“. Na Linino zdesenie mu dá za pravdu aj manželská poradkyňa. Lina túži po láske a dennodenne zápasí s atakmi paniky. Cez sociálne siete sa skontaktuje s bývalým priateľom a nadviaže vzťah, ktorý ju celkom pohltí…

V Severnej Dakote stretneme sedemnásťročnú stredoškoláčku Maggie, ktorá sa dôverne priatelí s pekným, no ženatým učiteľom angličtiny. Jeho nočné esemesky a telefonáty postupne vedú k utajenému vzťahu, ktorý sa pretaví aj do fyzickej roviny. Osemnáste narodeniny plánuje Maggie osláviť tak, že vynechá vyučovanie a budú sa celý deň milovať. Namiesto toho sa s ňou učiteľ v deň svojich tridsiatych narodenín rozíde…

V exkluzívnej enkláve na severovýchode krajiny napokon spoznáme Sloane – krásnu a úspešnú majiteľku reštaurácie. Jej manžel sa rád prizerá sexu svojej ženy s inými partnermi. Sloane si roky kladie otázku, kde sa končí manželova túžba a kde sa začína jej. Raz si manželia prizvú do postele nového milenca a jeho tajomstvo donúti Sloane, aby sa popasovala s nerovnomerným rozložením síl, ktoré bolo hnacou silou ich životného štýlu.

Je psychicky na dne, lebo všetci na ňu kašlú. Nikto predsa neumrel, takže sa nedeje nič hrozné. No ona má pocit, že sa ide zadusiť. Od rána do večera sa stará o deti a keby sa im niečo stalo, umrela by. Zároveň však pre ňu predstavujú bremeno. Má pocit, že je na ne sama. Nikomu na nej nezáleží. Túži po tom, aby nemala žiadnu zodpovednosť. Keby tak mohla podpáliť dom. Želá si, aby sa jej manžel dotýkal, aby mala pocit, že je nažive…

Pozrite si ďalšie KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 

Vyrazí vám dych…

Príbeh Tri ženy ukazuje svet žien detailne, až mikroskopicky. Odhaľuje krehkosť a komplexnosť ženskej povahy. Hovorí o túžbe, sexualite, tých najsilnejších emóciách. „Nepamätám sa, že by v poslednom čase iná kniha zanechala vo mne taký hlboký dojem ako táto,” vyhlásila Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jedz, modli sa, miluj.

Tri ženy vám vyrazia dych, zostane vám horúco a budú sa vám potiť ruky. Každý jeden príbeh približuje nešťastie a zúfalstvo, ktorými ženy na celom svete trpia.
Autorka sa nebojí rozoberať rôzne tabu ako je sex v trojici, dominantné i submisívne správanie, či sex s neplnoletou. Robí to naozaj pôsobivo, zručne a čítavo.

„Podmanivé, znepokojivé, voyeurské… Len čo knihu dočítate, budete ju chcieť požičať kamarátke, pretože táto kniha si žiada diskusiu.”
Vanity Fair

Lisa TaddeoTri ženy je príbeh o obyčajných ženách a ich životoch…aké žijeme mnohé. Odkrýva pocity a myšlienky, ktoré máme v sebe mnohé, no nehovoríme o nich. Možno preto, že sa to nepatrí, že sa hanbíme alebo bojíme, ako sa na nás budú ostatní dívať.
Je to príbeh o emóciách, ktoré držíme v sebe.

„Som si istá, že tieto príbehy nám vyjavia životne dôležitú pravdu o ženách a ich túžbe,“ dodáva autorka knihy Lisa Taddeo.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.