Vypadávajú vám vlasy? 5 najväčších spúšťačov, ktorých sa musíte vyvarovať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vypadávanie vlasov patrí ku každodennému životu tak u mužov ako i u žien. Ak si však všimnete, že vám viac vlasov vypadáva ako dorastá, a teda porast hlavy redne, či sa objavujú svetlé miesta, je potrebné spozornieť. Čo všetko môže stáť za týmto faktom?

 

Dva druhy vypadávania vlasov

Za dve hlavné príčiny vypadávania vlasov považujeme genetické predispozície a reaktívne vypadávanie.

  • Genetické vypadávanie vlasov – môžu zaň gény a dedí sa z generácie na generáciu. Nie je možné ho úplne zastaviť. Ale je možné zmierniť jeho viditeľnosť používaním nových technológií, ako je napríklad Nanogen. Ten dokáže na existujúce vlasy naviazať prírodné keratínové vlákna a vlasy tak vyzerajú prirodzene hustejšie než naozaj sú.
  • Reaktívne vypadávanie vlasov – reaktívne vypadávanie vlasov nastáva v rôznych obdobiach nášho života ako reakcia na vonkajšie podmienky. Vtedy môžeme hovoriť o rôznych spúšťačoch, medzi ktoré najčastejšie patria.

vypadávanie vlasov 5 príčin

1. Stres

Nie, nie je to len mýtus. Stres môže naozaj zapríčiniť nielen nadmerné chudnutie, prejedanie sa, či problémovú pokožku, ale aj nadmerné vypadávanie vlasov. Ak máte v živote nadmieru stresu, skúste sa vo voľnom čase pohybovať vonku na vzduchu, vyhľadávať slnečné lúče či pravidelne používať masky na vlasy.

 

2. Hormonálna nerovnováha

Hormonálna nerovnováha dokáže zatočiť s celým organizmom. Okrem vypadávania vlasov môže spôsobiť zdravotné problémy, či rôzne nedostatky v kráse, ako je dospelácke akné alebo vypadávanie vlasov.
Hoci vás môžu na čas zachrániť prípravky na vlasy, ak problém pretrváva, je potrebné vyriešiť ho zásadnejšie. Ak máte pocit, že vaše hormóny nie sú úplne v poriadku, nechajte sa vyšetriť lekárom a zbavíte sa aj nadmerného vypadávania vlasov.

 

3. Anémia

Anémia alebo inak chudokrvnosť býva jednou z najčastejších príčin straty vlasov, a to najmä u žien. Ak máte pochybnosti o hladine železa vo vašej krvi, radšej kontaktujte lekára, ktorý vám predpíše liečbu na doplnenie tohto dôležitého prvku v krvi.

starostlivosť o vlasyPrečítajte si tiež
Starostlivosť o vlasy – 10 mýtov.

 

4. Nedostatok vitamínu B12

Nedostatok vitamínu B12 vás oberá o energiu. Môžete sa cítiť unavení a bez chuti čokoľvek podnikať. Avšak tam to nemusí vôbec končiť. Prísť môže aj nadmerné vypadávanie vlasov. Doplnky s vitamínom B12 a vlasové séra však dokážu dať všetko pekne do poriadku.

 

5. Nadmerné chudnutie

Pri nadmernom chudnutí často dochádza ku strate potrebných živín, čo ovplyvní nielen kvalitu pleti, ale aj vlasov. Preto ak ste v poslednej dobe veľmi schudli, je možné, že vám vlasy budú viac vypadávať. Z tohto dôvodu aj pri diétach dbajte na vyváženú stravu a dostatok vitamínov.

Strata vlasov sa často spája s nezdravým životným štýlom či nedostatkom vitamínov v tele. Nadmernému vypadávaniu vlasov sa dá zabrániť, avšak vždy je potrebné poznať pravú príčinu vypadávania. Ak je vypadávanie iba dočasné, pomôžu vám rôzne kozmetické prípravky, séra alebo masky. Ak je však dlhodobejšie a masívne, je vhodné navštíviť lekára kvôli zdravotnej konzultácii.

— PR článok —
Foto: ShotPrime Studio/Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.