Zásnubný prsteň – symbol začiatku spoločnej cesty

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oddanosť a nekonečnú lásku, to symbolizuje krúžok z drahého kovu, ktorým muži vyjadrujú túžbu po spoločnom živote svojej milovanej. Tento dôležitý prstienok je tu s nami v rôznych verziách už od dávnych čias starovekého Egypta. Ako sa počas rokov menili zásnubné zvyky a aké sú dnes?

Od staroveku až po súčasnosť

Zásnubný prsteň je už od pradávna svedkom príbehov lásky naprieč kultúrami, ale spoločný prvok zostáva, a to symbolika a význam, ktorý nesie. Jeho tvar kruhu symbolizuje nekonečno, a jeho nosenie na ľavom prstenníku sa spája so starou poverou, že práve cez tento prst prechádza žila priamo do srdca.

V 15. storočí rakúsky princ daroval svojej vyvolenej Márii Burgundskej zásnubný prsteň s diamantmi, ktoré spolu tvorili písmeno M, a tým udal trend diamantových zásnubných prsteňov, ktorý je tu s nami do dnes.

Moderné zásnubné prstene v dnešnej podobe prišli do módy až v minulom storočí. V súčasnosti už existuje nepreberné množstvo alternatív k diamantom, akými sú farebné drahokamy a polodrahokamy, a z kovov nabralo popularitu zlato biele či ružové, alebo ich rôzne kombinácie. Zároveň sa vyvíjajú aj trendy smerom k netradičným prsteňom čo sa týka dizajnu šperku alebo netradičných materiálov, akými sú napríklad platina, alebo dokonca karbón.

zasnubny-prsten

Ako vybrať ten pravý?

Dnes už neplatí, že jediný prípustný je zlatý prsteň s diamantom. Aktuálne možnosti sú takmer nekonečné a môže sa stať, že čím viac možností, tým ťažšie sa rozhoduje pre nejakú konkrétnu.

Ako teda vybrať ten pravý zásnubný prsteň pre vašu polovičku? Je potrebné zvážiť viacero faktorov, a to je okrem vášho rozpočtu aj životný štýl a preferencie budúcej nevesty. Aká je jej obľúbená farba, aký materiál preferuje? Je športový typ, alebo klasickejší? Páčia sa jej prstene s kameňmi, alebo má rada jednoduchšie šperky? Čím viac o nej zistíte, tým jednoduchší výber budete mať.

Pravidlo, že prsteň mal mať hodnotu troch mesačných platov muža je už dávno vyvráteným mýtom. Zásnubný prsteň má hlavne odzrkadľovať váš vkus bez ohľadu na cenovku. V súčasnosti sa dajú nájsť nádherné šperky aj v prijateľnejších cenových hladinách.

Ikona romantiky ako znak záväzku

Nech už je prsteň akýkoľvek, nie je to len kúsok kovu. Vyjadruje vašu lásku, vernosť a záväzok, do ktorého sa chystáte spolu vstúpiť. Vyberajte ho teda hlavne srdcom a s Klenota.sk, aby čo najlepšie odrážal jedinečnosť vášho vzťahu a lásky.

TS, foto: Klenota.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.