Zlepšite svoju starostlivosť o vaše zuby

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Máme jedny na celý život. Napriek tomu sa nám o ne nechce starať a väčšinou si ich len rýchlo umyjeme a povieme si, že zajtra to spravíme poriadne. Avšak kolobeh sa opakuje až kým nám zubárka nepovie, že máme nové kazy. O zuby by sme sa mali starať poriadne, ak chceme, aby boli zdravé a bez kazov. Žiaden kaz rovná sa žiadne vŕtanie.

Ako ešte viac dopomôcť tomu, aby vaše zuby boli v perfektnom stave? V prvom rade si treba poriadne čistiť zuby. Avšak samotné čistenie predstavuje len časť celej zubnej hygieny. Mali by ste použiť aj ústnu vodu a nemali by ste zabudnúť aj na medzizubné kefky.

 

Čo sú medzizubné kefky a prečo by ste ich mali začať používať?

Medzizubná kefka je malá kefka, ktorá sa využíva na čistenie priestorov medzi zubami. Obyčajná veľká kefka nedokáže vyčistiť povlak, ktorý sa nachádza práve v medzizubných priestoroch. Malá medzizubná kefka pozostáva z plastovej rukoväte a štetinky. Vďaka jej veľkosti ju zmestíte takmer všade a vždy ju môžete mať pri sebe.

  • vďaka nej môžete lepšie bojovať s tvorbou kazov

Vedeli ste, že väčšina kazov vzniká v priestoroch medzi zubami? Práve preto, že do týchto priestorov zubná kefka nedosiahne, je nevyhnutné používať malú medzizubnú kefku, ktorá sa tam dostane bez problémov.

  • vďaka nej si chránite zuby

Ak máte iné problémy so zubami, napríklad vám krvácajú ďasná, možno zanedbávate práve medzizubné priestory, v ktorých sa postupne zvyšuje množstvo povlaku, v ktorom môžu byť aj baktérie. „Medzizubka“ preto slúži aj ako nástroj prevencie pred rôznymi zubnými problémami.

  • vďaka nej máte lepší dych

Máte problém so zápachom v ústach? Kupujete si pravidelne žuvačky či rôzne mentolové spreje, len preto, aby ste mali lepší dych? Skúste použiť medzizubnú kefku. Vy si síce zuby vyčistíte, no aj drobné zvyšky vašich raňajok v medzizubných priestoroch vedia spôsobiť nepríjemnosti.

starostlivosť o zubyPrečítajte si tiež
Starostlivosť o zuby. 10 chýb, ktoré robíme. 

— PR článok —
Foto:  Yuriy Maksymiv / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.