Oddych, po ktorom túži každý. Zrelaxujte v USA!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Psychológovia upozorňujú na negatíva súčasného trendu, kedy je za oddych považované ležanie na gauči a takzvané ničnerobenie. Vedci potvrdzujú, že najlepší oddych je práve aktívny. Pri pasívnom oddychu, ako je ležanie či ničnerobenie, ľudská psychika nedokáže zrelaxovať. Oddýchne si iba telo. Na psychický oddych a relax musíte urobiť niečo, čo vás poteší. Niečo, čo vám dá iné myšlienky a nový impulz do života. Za najefektívnejší oddych sa považuje cestovanie. Dokáže pomôcť ako psychická rehabilitácia pri rozvodoch, rozchodoch, smrti, vyhorení v práci, či iných životne ťažko zvládnuteľných situáciách. Avšak, psychický oddych je výborný aj ako prevencia. Trošku sme sa preto zamerali na cestovanie a konkrétne do USA. Spojené štáty sú totiž krajina, ktorá dokáže rozptýliť vaše myšlienky, dodať vám nový dych a zároveň vás posunúť vo vnímaní krás tohto sveta. Takže trošku priblížime cestovateľský sen mnohých ľudí – pobyt v USA. V posledným mesiacoch totiž vďaka extra lacným letenkám vzrástol dopyt po tejto destinácii.

 

Prečo relax práve v USA?

Veľkosť. Multikultúra. Jednota. 50 amerických štátov sa skrýva pod skratkou USA. Tieto štáty, ktoré sú nemalé svojou rozlohou, sa pýšia americkou vlajkou a obyvatelia priznávajú, že sú hrdí vlastenci. Na svoju Ameriku nedajú dopustiť. Aj napriek veľkej rozlohe jednotlivých štátov či ich odlišnosti, Spojené štáty americké predstavujú jednotný celok. Akúsi modernú svetovú ríšu, ktorá láka na svoju pôdu aj cudzincov.
Amerika je mixom kultúr, jazykov, zvykov, národností. Nájdeme tam i nemálo Slovákov, ktorí  imigrovali za lepším životom. Slováci predstavujú len malú kvapku v mori medzi ďalšími národnosťami. USA je nádherné a je tam čo obdivovať.

relax v USA

 

Štyri veľkomestá, ktoré vám vyrazia dych

Štyri veľkomestá – dve na východnom a dve na západnom pobreží -, ktoré sú pre USA nielen charakteristické, ale zároveň každé mesto je špecifické, unikátne a nenahraditeľné. Každé z nich Vám ponúkne inú tvár USA a každé môžete navštíviť aj vďaka cestovnému povoleniu ESTA viza.

1.New York – veľké jablko, ktoré nikdy nespí

Cestovanie do USA sa najčastejšie spája s New Yorkom, ktorý je na celom svete známy pod pojmom Big Apple. Niet sa čomu čudovať, toto kozmopolitné mesto láka dobrodruhov, študentov, milovníkov nákupov drahých značiek, turistov či ľudí, ktorí tužia preraziť vo veľkom svete.
Pri takomto záujme a pri vysokej populácii toto mesto jednoducho nikdy nespí. NYC je mesto, ktoré keď zažijete na vlastnej koži, ostane Vám v nej aj vpísané. Zamilujete si ho. Zatiaľ čo cez deň môžete obdivovať jeho kultúrne krásy alebo prírodu v Central parku, po zotmení Vás bude lákať rieka Hudson na rozprávkový výhľad na Manhattan a množstvo klubov so skvelou hudbou.

socha slobody new york

 

2.Miami – nekonečné pláže a brána do Karibiku

Miami rovná sa piesok, pláž, priezračná voda a oddych. Miami je rajom pre milovníkov plážových dovoleniek. Centrum mesta je taktiež zaujímavé, ale magnetom tejto oblasti je Miami beach, pláž ktorá je po svojej dĺžke priam obsypaná množstvom paliem a hotelov. Tu sa nudiť nebudete a dokonalo čistú vodu si budete do sýtosti užívať.
Ak by Vás to náhodou omrzelo, tak potom môžete navštíviť dherné ostrovie Florida Keys.
A to nie je všetko, ak by Vám predsa len  bolo dovolenkovanie v Miami málo, zabezpečte si plavbu na výletnej lodi po Karibiku. Prístav v Miami je štartovacou aj cieľovou destináciou. Zabijete tak dve muchy jednou ranou, vychutnáte si americké východné pobrežie a zároveň aj exotické vody Karibiku.

Miami

 

3.Las Vegas – mesto, kde je možné všetko

Las Vegas, to je diamant v štáte Nevada. Mesto, kde je možné všetko. Mesto, ktoré plní sny a nepozná slovo nie. Lákadlom sú najmä rozprávkové hotely s kvalitnými službami a s veľkými kasínami. Najčastejšie sa tam hrajú rôzne hazardné hry, avšak my vám odporúčame radsej zostať pri našich štátnych hrách ako LOTO a KENO a neriskovať príliš. Môžete tu vyhrať milióny, ale aj prísť o všetko, a preto ak navštívite Las Vegas, hrajte iba s rozumom bez alkoholu!
V najlepšom treba prestať a radšej si vychutnajte krásy mesta. Významné pamätníky či monumenty tu nenájdete, ale zato sa tu dokážete dostať z Benátok k vulkánu či Eiffelovej veži.
Ak túžite po prírode, urobte si let na Grand Canyon – kaňon, ktorý je dielom našej planéty.

Las Vegas

 

4.San Francisco – romantika v hmle

Keď sa povie najkrajšie mesto USA, tak vám pravdepodobne napadne San Francisco. Toto mesto si po dlhé roky udržiava akýsi šarm a mnohí ho prirovnávajú k európskym mestám. V tomto meste, akoby sa ten americký rýchly životný štýl trošku spomalil. Tu si užijete pokojnejšiu, romantickejšiu dovolenku, na ktorej budete mať čo obdivovať. A výzvou bude aj nespočetné množstvo kopcov.
Nebojte sa, peši chodiť nemusíte. Ak budete unavený, nasadnite na električku, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou San Francisca. Električky jazdia po celom meste.
San Francisco je vo všeobecnosti považované za romantické mesto, ak by ste chceli ešte viac súkromia a pokoja, navštívte Golden Gate Park.
A aby sme nezabudli, San Francisco by nebolo tým čo je bez charakteristického oranžovo-červeného mostu Golden Gate, ktorý sa stráca a objavuje v hmle zo sekundy na sekundu!

Pozrite si aj ďalšie CESTOVATEĽSKÉ TIPY.Lepsiden.sk cestovanie

Do USA s povolením Esta

USA má naozaj čo ponúknuť a každý si tu príde na svoje. Výhodou je, že v prípade ak sa rozhodnete vydať do USA za poznaním a turistikou, víza nepotrebujete. Stačí Vám len cestovné povolenie, ktoré si zabezpečíte rýchlo a jednoducho online vyplnením formulára ESTA. Takže ste o krom bližšie k americkému dobrodružstvu.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.