4 jednoduché spôsoby, ako vytvoriť deťom v izbe detský raj

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Detská izba je územie najmenšieho člena rodiny, takže musíte k jeho dizajnu a nastaveniu starostlivo pristupovať. Je dôležité zamyslieť sa nad každou malou vecou a detailom, ktorá u detí zohráva významnú úlohu. Deti totiž uvažujú a vnímajú veci inak ako my dospelí. Skúste sa však do nich vcítiť a pozerať sa naokolo ich očami. Taký malý detský raj stojí za tie rozžiarené detské očká, však?
Aj keď sa to možno na prvé počutie nezdá celkom jednoduché, s našimi odporúčaniami to môžete zvládnuť.

 

Bezpečnosť detskej izby nadovšetko

Najvhodnejší je pre ňu štýlový detský nábytok z dreva – prírodný a ekologický materiál, ktorý nijako neškodí. Dávajte ale pozor na množstvo vyčnievajúcich, ostrých častí, o ktoré môže dieťa zakopnúť alebo sa nepríjemne zraniť.

Nie sú to iba divoké farby

Pri predstave detskej izby si veľa rodičov myslí, že musí žiariť všetkými farbami. Áno, deti milujú pestrosť a veselé odtiene, ale aj v tomto smere je nutné zachovať poriadok a správnu mieru.
Deti vedú mimo svojho domova aktívny život. Preto, keď prídu na svojej novej elektronickej štvorkolke s vašim sprievodom domov, mali by sa dostať do pokojnejšej atmosféry. Tá im môže pomôcť zmierniť úzkosť a zbrzdiť ich vysokú aktivitu. Odborníci odporúčajú uprednostňovať teplé olivové, ružové a žlté tóny a tiež odporúčajú vyhnúť sa fialovým a jasným červeným odtieňom.

Veľa malých detailov

Pri pohľade na originálne vzory koberca alebo modernú detskú fototapetu môžete podľa odborníkov pomôcť vašim deťom rozvíjať predstavivosť. A zaručene to tak aj funguje. Už len vybrať tie správne doplnky, ktoré vás o všetky úspory určite nepripravia.

izba pre školákaPrečítajte si tiež
Ako má vyzerať izba pre školáka? Čo tam nesmie chýbať?

Zrkadlá

Stojí za to venovať pozornosť správnemu výberu zrkadla pre dieťa. Tu musíte brať do úvahy oblasť, vek a iné faktory. Mimochodom, psychológovia hovoria, že dieťa sa stáva človekom, keď sa začína rozpoznávať v zrkadle.

Detsky raj a rada na záver

Zariadenie detskej izby je vytvorením osobného priestoru a súkromia, ktoré sú pre dieťa dôležité. Zvyčajne sa izby odlišujú z hľadiska funkčnosti. Vytvárajú sa rôzne zóny veľkosti, ako pracovná časť, spálňa, herňa. Špeciálna útulná izba má množstvo mäkkých hračiek, svetelných závesov a sedacích súprav. A vám neostáva nič iné, iba sa pustiť do jej zariaďovania.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.