Ktorý šport vám pomôže získať lepšiu postavu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Túžite po super postave podľa svojich predstáv? Hmm, kto by netúžil, však? 🙂
Máme pre vás zopár tipov na šport, ako to dosiahnuť. V ideálnom prípade sa k vysnívanej postave dokážete dopracovať už za pár mesiacov. Svoj cieľ môžete dosiahnuť cvičením doma, v prírode, aj vo fitnescentre.
Dobré je, ak sa dohodnete na pravidelnom cvičení s celou rodinou alebo s priateľmi. Môžete sa tak vzájomne podporovať, povzbudzovať  a cvičenie vám pôjde oveľa ľahšie. K pravidelnému cvičeniu samozrejme potrebujete nielen motiváciu, ale aj pevnú vôľu, ak chcete, aby výsledok vašich pohybových aktivít bol na vašej postave vidieť čo najskôr. Ideálne je, ak sa rozhodnete cvičiť aspoň hodinu každý deň.

 

Outdoorové športy

Kto sa rád pohybuje v prírode, okrem chôdze a behu, môže v teplejšej časti roka aj bicyklovať. Rodinné výlety na bicykloch utužia nielen vaše telo a zdravie, ale aj vzťahy. Detské bicykle sú dnes rovnako komfortné, ako bicykle pre dospelých. Ak si zvolíte vekovo a výškovo vhodný bicykel pre deti, tak sa môžete rozhodnúť aj pre dlhšie trate a zdolávať i náročnejšie cyklistické trasy. Stačí si len správne vybrať.

V zimnom období je skvelým športom lyžovanie, ktoré každým rokom získava väčší počet priaznivcov. Táto populárna pohybová aktivita dokáže obnoviť nielen fyzické, ale aj psychické sily. A tiež výrazne prispieva k ladným krivkám postavy. No nepodceňte výstroj.
Okrem výberu kvalitných lyží a lyžiarok nezabudnite na vhodné lyžiarske okuliare a ostatné športové doplnky, aby bolo vaše lyžovanie bezpečné. A v mrazivom počasí je pri každom outdoorovom športe dôležité aj teplé oblečenie. Nepremokavé zimné bundy, nohavice, čiapky a rukavice by mali byť v nehostinnom chladnom prostredí samozrejmosťou.

bicyklovanie v prírode, bicykel,

Cvičenie doma a vo fitnes

Rozhodli ste sa cvičiť doma alebo vo fitnescentre? Ak sa vám páči cvičenie s činkami, je dôležité, aby ste jednotlivé svalové partie tela zaťažovali rovnomerne a viac než obvykle, pokiaľ ste sa rozhodli aj chudnúť. Keď chcete dosiahnuť väčšiu výdrž, jednotlivé série cvikov viackrát opakujte. Ak vás nebavia činky, skúste cviky s hmotnosťou vlastného tela, ktoré navyše menej zaťažujú chrbticu a kĺby.

Dobrú službu vám sprostredkuje joga, vďaka ktorej získate aj rovnováhu a správne držanie tela. Keď patríte medzi milovníkov rezkého pohybu, môžete zvoliť aerobik alebo športový tanec, ktorý poriadne zrýchli tep. Vďaka pravidelnému dynamickému pohybu získate nielen dobrú kondíciu, ale aj pevné svaly a krásnu postavu.

 

Šport a správne stravovanie

Nech ste sa rozhodli pre ktorýkoľvek šport, pri každom cvičení je dôležité aj správne stravovanie. Dajte si pozor, aby ste v dennej strave neprijali vyšší počet kalórií, než koľko cvičením môžete spáliť. Nemenej dôležitý je pitný režim. Pri fyzickej námahe je nutné tekutiny dopĺňať priebežne, nie nárazovo. Voľte čistú vodu, nesladené čaje, čerstvé zeleninové šťavy alebo minerálky, ktoré obsahujú horčík.

Čo sa samotného jedla týka, pri snahe redukovať svoju hmotnosť konzumujte okrem ovocia a zeleniny primerané množstvo bielkovín, obilnín a strukovín. Jedzte čo najmenej tukov a cukrov. Nesnažte sa však schudnúť viac, ako jeden kilogram týždenne, aby sa nedostavil jojo efekt.

—PR článok—


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.