7 tipov, ako sa správne stravovať

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ako sa správne stravovať? Táto otázka z času na čas určite napadne aj vám. Niekde vám poradia, aby ste napríklad hneď ráno po prebudení prijali sacharidy, pretože hladina glykogénu v organizme je nízka.
Prosím? Čo to hovoria? Kde nájdem tie sacharidy a aký glykogén?
Alebo tipy ako „dodržujte pitný režim“, prípadne „váš denný výdaj musí byť väčší ako príjem“. No veď to je pochopiteľné, ale čo to znamená konkrétne?
Spísali sme pre vás 7 tipov, ako sa správne stravovať – konkrétne tipy pre konkrétne partie, na povzbudenie, pre mozog…jednoducho, týmto radám by ste mali rozumieť:)

ako sa správne stravovať?

7 tipov, ako sa správne stravovať

 1. Potrebujete povzbudiť? Pite vhodné šťavy, to znamená z červeného grepu, paradajok, mrkvy, jablka, ďumbieru, zeleru, červenej repy, černíc. Tie vás rozhodne naštartujú, dodajú energiu a dobrú náladu.
  Energiu vám dodá aj aminokyselina L-karnitín. Podľa výskumov užívanie do 1 gramu denne dodá organizmu oveľa viac energie, vytrvalosti a zlepšuje pamäť.
 2. Asi to viete, ale občas na to zabúdame – nerafinované uhľohydráty, ktoré sa nachádzajú v potravinách ako cestoviny, ovsené vločky, nelúpaná ryža, celozrnný chlieb, sú bohaté na vlákninu a živiny. Majú výraznú chuť a lepšie zasýtia, takže nebudete už po hodine prehľadávať skrinku a túžobne myslieť na chladničku..
 3. Dámy, nielen muži myslia na vaše prsia…ale aj vy by ste mali na ne myslieť. Zdravé prsia vám pomôže udržať brokolica, kapusta, kel a ružičkový kel. Zbavujú telo aj prebytočného estrogénu, ktorý môže vplývať na vznik rakoviny prsníka.
  A keď už sme pri prsiach – podporte aj svoje srdiečko. Vďaka koenzýmu Q10 sa zlepšuje jeho kondícia, podporuje činnosť svalov, chráni pred vznikom rakoviny. Denne berte 50 mg.
 4. Máte v rodine problémy s kĺbmi? To má asi každý druhý a niekto to, žiaľ, už aj pociťuje.
  Zdravé kĺby vám pomôže udržať pupalkový olej s účinnou zložkou omega-6 mastné kyseliny. Užívajte jeden gram oleja trikrát denne.
 5. V boji proti chorobám zaberie selén, na to nezabúdajte. V kombinácii s vitamínom E má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.
  Odhaľte aj skryté cukry, ktoré sa majú rady s rôznymi ochoreniami. Obmedzte výrobky, ktoré obsahujú fruktózu, sacharózu, kukuričný sirup, glukózu a dextrózu.
 6. Potrebujete zapnúť na plné obrátky, aby sa vám mozgové závity točili o 106?
  Možno ste už niekde počuli, že mozgovú činnosť podporí ginko dvojlaločné, ktoré zlepšuje prietok krvi do mozgu. 120 mg denne zmierni depresie, pocity úzkosti, zlepší pamäť.
 7. Chráňte si zrak pomocou prírodných farbív luteín a zeaxantín, ktoré pôsobia podobne ako slnečné okuliare. Ochraňujú tiež žltú škvrnu.

Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.