Poznáte 7 vecí, ktoré očakávajú muži od žien?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zvykne sa hovoriť, že žena nevie, čo chce…ale neprestane, kým to nezíska 🙂 Existuje veľa článkov o tom, po čom túžia ženy a ako by sme ich mali ideálne uspokojiť. Ale milé dámy, zamysleli ste sa nad tým, čo vlastne chcú muži od žien? Čo od nich očakávajú, aby boli šťastní, spokojní vo vzťahu a dlho vás milovali?
Pozrite sa na 7 vecí, ktoré sú pre mužom naozaj dôležité…a nie sú to len pekné prsia, pevný zadok, či štíhli driek. To sú – prekvapujúco – druhoradé a krátkodobé veci.

 

Čo naozaj očakávajú muži od žien?

Nasledujúcich 7 vecí nepociťuje, samozrejme, každý muž. No vychádzajú z množstva štúdií, rozhovorov s partnerskými pármi. Existujú vedci, ktorí fungovanie vzťahov skúmajú desiatky rokov a jeden z nich, John Gottman, sa priznal, že z jeho vlastných predpokladov o partnerských vzťahoch sa výskumami potvrdilo len 40%. Je to menej, ako keby si hádzal kockou 🙂 Takže je dobré nechať si poradiť, počúvať, vnímať iné rady a možno aj čosi vyskúšať. No každý sme iný a to platí aj o vzťahoch. V jednom platí niečo, čo v druhom ani sčasti. Takže nasledujúce tipy sú skôr inšpiráciou a možnosťou na zamyslenie sa nad svojím vlastným vzťahom.

1. Pocit, že sú mužní

Áno, tak ako ženy chcú byť príťažlivé, sexi a hoci si to nie vždy priznajú, sú rady, ak sa za nimi chlapi obzerajú. Aj chlapi chcú vyzerať pre vás a pri vás mužne. Potrebujú počuť a cítiť, že sa pri nich cítite bezpečne. Že vo vás vzbudzujú dôveru, silu a úctu. Najdôležitejšie je to práve pri dlhotrvajúcich vzťahoch, kedy máme tendenciu vidieť skôr slabé stránky, častejšie kritizujeme a obviňujeme. Aj preto muži neraz hľadajú „pocit mužnosti“ v náručí inej, mladšej partnerky.

čo očakávajú muži od žien

 

2. Dobré jedlo na stole

Nenadarmo sa vraví, že láska ide cez žalúdok. Aj dobrý a pevný vzťah ide cez chutné jedlo. Je to možno prízemné  a triviálne, ale chlap potrebuje mať na stole pravidelne jedlo. Ideálne také, čo má rád. Aj preto muži milujú ženy, ktoré vedia variť. Netreba byť však stále v kuchyni, vyvárať od rána do večera, ale určite nezabúdať na domácu polievku, voňavý koláč cez víkend alebo občas aj netradičné prekvapenie počas týždňa.

 

3. Láskavosť, jemnosť a dotyky

Nie, stále nie sme pri obligátnom sexe 🙂 Aj mužom ide o nežnosť a láskavosť, nemajú radi hrubé a vulgárne ženy. Chcú mať vedľa seba naozaj ženu s veľkým Ž, pri ktorej im stúpne mužnosť. Nielen ženy potrebujú nežnosti a dotyky, objímanie a drobné bozky. Aj chlapom urobia dobre jemné pohladenia, náhodné bozky, alebo len obyčajné objatie so slovami „aký si mal deň, miláčik?“ Jednoducho, aby mal aj muž pocit, že je skutočne milovaný.

 

4. Minimum hádok a výstupov

partnerská hádkaToto chlapi naozaj nechcú – keď sa jeho partnerka často hnevá, háda, dostáva hysterické záchvaty, plače, kričí, prípadne sa z času na čas psychicky zrúti. Muži sú racionálnejšie tvory, nevedia tak rýchlo a spoľahlivo spracovávať emócie, takže časté zmeny nálad partnerky ich vedia vykoľajiť. Nevedia pochopiť zmeny povedzme na základe hladiny hormónov, lebo to nezažívajú.

Štatisticky sa zistilo, že až v 80 percentách prípadov hádky začínajú a citlivé témy otvárajú ženy. „Muži si neraz hovoria, prečo ženy stále nie sú spokojné a prečo večne do niečoho rýpu, lenže ony majú skutočne väčšiu vnímavosť na nuansy medziľudskej interakcie, ale aj silnú tendenciu a motiváciu svoj vzťah zlepšiť,“ vysvetľuje konanie žien psychoterapeutka Júlia Halamová, autorka knihy o vzťahoch Pripútajte sa, prosím.

 

5. Povzbudzovanie a pochvala

Muž sa potrebuje cítiť dôležitý a platný vo vzťahu. Nesmie byť ako piate koleso na voze, nemôže byť „riadený“ svojou partnerkou a utláčaný do úzadia. Musí sa realizovať a za to očakáva pochvalu, či povzbudenie. Nie je nič horšie, ak dostáva od ženy iba signály – „všetko robíš zle alebo nesprávne“. Či už ohľadom práce a peňazí, ktoré nosí domov. Alebo pokiaľ ide o domáce majstrovanie, vybavovanie rôznych záležitostí ap. Muža ubíja, ak mu žena stále pripomína, že je pomalý, neschopný, že stále mlčí a nevie vybaviť veci…

manipulácia vo vzťahochPrečítajte si tiež
Manipulácia vo vzťahoch. Poznáte 20 trikov a techník?

 

6. Teplo domáceho kozuba

Množstvo mužov sníva a hľadá domáce, rodinné šťastie. Záleží im na manželke, deťoch a na to, aby rodina maximálne fungovala. Chcú sa vracať domov, kde to rozvoniava chutnou večerou, v kozube plápolá oheň a čaká na nich usmievavá manželka. Samozrejme, nie vždy to ide, keďže role sa vyrovnávajú, potrebujeme myslieť aj na seba, ale mnohí muži doslova vyhľadávajú klasický rodinný model. Mať sa kam vrátiť a vedieť, že vás doma čaká žena, ktorá spája a stmeľuje celú rodinu.

 

7. Sex, sex a ešte raz sex

A na záver to, čo si myslíme všetci – že mužom ide len o to jediné, o sex. Áno, je to tak, sex je nesmierne dôležitý pre muža, je to jeden zo základných pilierov stabilného vzťahu, či má pár rokov, alebo dve, tri desaťročia. Ženám žiaľ po čase klesá chuť na sex, už si tak neužívajú milovanie s partnerom, no u muža tá chuť a radosť neklesajú. Aj manželskí terapeuti sa zhodujú, že pre dlhodobý zdravý vzťah sú dôležité sex, vášeň a intimita.

 

Foto: Pixabay.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.