8 otravných viet, ktoré nikdy nehovorte svojej kamoške

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Priateľky sú na to, aby sa podporovali. Aby sa vedeli podržať, keď je to treba. Aby si pomohli, „nakazili“ sa dobrou náladou, dodali si energiu a občas trochu poklebetili. Áno, naozaj dobré kamošky by mali byť k sebe nielen férové, ale tiež úprimné. No pozor, niektoré dobre mienené rady si radšej nechajte pre seba. Nepotešíte nimi, nepodporíte, len to môže váš vzťah naštrbiť. Alebo minimálne pokaziť náladu.

 

8 otravných viet

Takže toto je 8 otravných viet, ktoré by ste nemali hovoriť svojej kamoške…ani v prípade, že ste v práve, že to tak cítite alebo že je to pravda. Niekedy sa napohľad dobre mienená rada môže úplne zvrtnúť, zahryzne sa hlboko do duše tej druhej a vnútorné jazvy vedia vydržať poriadne dlho. Odpustite si niektoré poznámky, kvôli sebe, kvôli vašej kamoške a pre dobro vášho vzťahu.

ruka ikona červená1. Nie si trošku vyberavá?

Vaša kamoška si hľadá priateľa, chodí do spoločnosti, na akcie a stále nič. Proste nie a nie natrafiť na toho pravého. Princ na bielom koní akoby cválal kdesi ďaleko za humnami 🙂
Vy dobre viete, že pán Dokonalý neexistuje a že by vaša kamoška mala trošku ubrať zo svojich nárokov. No nehovorte jej, že je prieberčivá, že má privysoké nároky, že chce modré z neba, ale to dnes už nikde nedostane. Nevravte jej, že má latku nasadenú príliš vysoko – raz príde na to sama. Radšej ju podporte a buďte s ňou trpezlivá.

 

ruka ikona červená2. Toto všetko fakt zješ?!

Ste niekde vonku, objednáte si a porcia je vo vašich očiach akási veľká. Zdržte sa komentára – najmä ak má vaša priateľka pár kíl navyše (alebo aj viac ako pár). Určite netúži počúvať od vás moralizovanie a upozorňovanie na to, koľko toho zje. Nekomentujte to, dokonca ani zo žartu.

S touto hláškou súvisí aj ďalšia veľmi častá – „Nepribrala si?“ Vyvarujte sa jej. Nikto nechce počuť, že sa mu zväčšil zadok, zhrubli stehná a lýtka, začalo prevísať bruško. A tá druhá, či tretia brada…. STOP! Táto veta je tabu, aj keby kamoška viditeľne pribrala.

 

ruka ikona červená3. Je to pako, kašli naňho!

Vaša kamoška má priateľa, ale akosi sa vám naňho v poslednom období častejšie sťažuje. Poukazuje na jeho chyby, prešľapy. Na jeho nevšímavosť alebo že na ňu má čoraz menej času. V takom prípade potrebuje vypočuť a aby ste ju podporili. Nie aby ste začali nadávať na jej partnera, že je to idiot, s ktorým sa mala už dávno rozísť a že vy ste to vedeli hneď od začiatku.
Spochybnili by ste tak kamarátkin výber chlapov – buď že má zlý vkus, alebo že si nevie vybrať poriadneho muža. Vyhnite sa tomu.

8 otravných viet, ktoré kamoške nevravte

 

ruka ikona červená4. Raz to oľutuješ!

Ďalšia „neobľúbená“ a nevyžiadaná rada. Áno, oveľa častejšie ju počúvajú mladé dámy od svojich rodičov, ale aj do svojich najlepších kamošiek vo vyššom veku. Zbláznila sa vaša priateľka-štyridsiatnička do nového kolegu? Básni o ňom deň a noc, nevie ho vynachváliť a vám to už píli uši? Často prídeme s vetou – „nevymýšľaj, raz to oľutuješ“…no takouto hláškou ju rozhodne nezastavíte. Ani nepotešíte.
Ona potrebuje, aby ste tu boli pre ňu. Podporili ju, lebo sa možno cíti neisto a sama nie je presvedčená o svojom ďalšom kroku. Načúvajte trpezlivo a citlivo, buďte „po ruke“.

 

ruka ikona červená5. Tak čo, stále sama?

Tu ide skôr o kamošky, ktoré sa dlhšie nevideli a prvá veta po pozdrave – „no čo, ešte stále nemáš priateľa? Stále sama?“ Možno napohľad nevinná otázka, ktorú ani nemyslíte zle. Možno sa tak chcete spýtať, či vaša kamoška nestretla nejakého nového chalana…
Ale zároveň jej tým dávate najavo, že už je za horizontom, vlak je nenávratne preč a ona mala mať dávno minimálne priateľa, ak nie snúbenca. Je neschopná nájsť si poriadneho chlapa, nikto o ňu nemá záujem a asi zostane na ocot…. Toto môže vaša priateľka počuť v tej nevinnej vetičke.

 

ruka ikona červená6. Je niekde vonku, raz ho nájdeš

Áno, lebo slobodní a nezadaní chlapi behajú po uliciach ako jelene po lese. Dobre, možno niekde za rohom na vašu kamošku čaká ten pravý, muž jej snov. Ale v skutočnosti je to len fráza, ktorá má falošne poľutovať dotyčnú a naznačiť jej: neboj, raz stretneš toho správneho aj ty.
Radšej to nehovorte, zdržte sa, aby vaša kamarátka nemala pocit, že chodí málo do spoločnosti. Alebo že nie je dostatočne zaujímavá a atraktívna, keďže ulice sú posiate správnymi chlapmi, no žiadny si ju ešte nevšimol.

online zoznamkaPrečítajte si tiež
Online zoznamka? 40 otázok, ktoré nakopnú konverzáciu.

 

ruka ikona červená7. Nevie, o čo prišiel

Veľmi častá veta, keď sa chlap rozíde s vašou kamoškou. Jej sebavedomie je na bode mrazu, po večeroch reve do vankúša, prestala sa o seba starať….a vy v snahe utešiť ju zahlásite: „Idiot je to, nevie, o čo prišiel.“
Nuž, málokoho vie takáto veta upokojiť. Vaša kamoška sa skôr ešte viac rozplače, spomenie si na priateľa, príde jej to ešte viac ľúto a máte to.
Radšej sa tomu vyhnite, takisto hodnotenia partnerov všeobecne. Šetrite najmä slovíčkami „je nejaký čudný, zvláštny…“ A to aj v prípade, ak sa vás priateľa opýta priamo, ako sa vám pozdáva jej partner.

 

ruka ikona červená8. Ja som ti to vravela

A na záver tu máme našu obľúbenú hlášku, ktorú s obľubou používajú aj rodičia, predovšetkým mamy 🙂 Niekedy je až neuveriteľné, v akom množstve situácií ju vedia vytiahnuť a zaklincovať ňou diskusiu.
Ak sa vám kamarátka práve zdôverila s chybou, ktorú robila – nech je akákoľvek veľká, nepríjemná, dramatická, zahryznite si do jazyka. V žiadnom prípade nehovorte „no nevravela som ti to?“, aj keby ste ju vopred varovali. Ona si na to tiež možno spomína, ale to nie je veta, ktorú chce práve teraz počuť.

Zdroj: prozeny.blesk.cz, zeny.cz
Foto: Pixabay,com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.