Ako si užiť posledné teplé dni tohto roka  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hoci sú letné horúčavy už dávno za nami, mnohým to vôbec nevadí – veď príroda je krásna aj počas babieho leta. V jesennom období je dobré stráviť každú voľnú chvíľu vonku a obohatiť svoje vnemy i zmysly o pekné zážitky.

Príroda je krásna nielen v lete a v zime, ale aj na jar a na jeseň. Pestrofarebné stromy a jesenné lístie, ktoré hýri žltými, hnedými a červenými farbami, vyvoláva krásne emócie. Jesenné prechádzky a výlety ponúkajú zážitky, ktoré sa dlho uchovávajú v pamäti. Dôležité však je, aby ste sa na pobyt v jesennej prírode dobre pripravili – vhodne sa obliekli a obuli. Nepodceňte dôležitosť jednotlivých vrstiev oblečenia, len tak sa v chladnom počasí vyhnete pocitu diskomfortu či prechladnutiu.

 

Voľte praktické oblečenie

Pokiaľ patríte do veľkej rodiny turistov, skvelou voľbou na jesennú turistiku sú mikiny. Výborne poslúžia na každom výlete, preto by nemali chýbať v žiadnom šatníku turistu. V prípade potreby si túto časť odevu jednoducho vyzlečte alebo rozopnite a pokiaľ si zvolíte mikinu s kapucňou, tá vás ochráni aj pred vetrom a popŕchaním. Ako vybrať materiál?

Maximálne pohodlie pri chôdzi vám zabezpečí bavlna a fleece. Fleece je jeden z najmäkších a najpríjemnejších materiálov na dotyk. Má výborné tepelnoizolačné vlastnosti a veľmi rýchlo schne. Flísová mikina príjemne pôsobí na pokožku a je nenáročná na starostlivosť. A pokiaľ sa rozhodnete pre model s dostatočne veľkými vreckami, získate tak pre svoje potulky jesennou prírodou aj veľmi praktickú vrstvu oblečenia. Väčšina turistov si vlastnosti tohto skvelého odevu cení a pochvaľuje.

detská jesenná módaPrečítajte si tiež
Detská jesenná móda do každého počasia.

 

Nepodceňte obuv a výbavu

Pokiaľ sa počas babieho leta chystáte na dlhšie túry, tie si naplno môžete užiť iba vtedy, ak sa vhodne oblečiete a obujete, aby vás neprekvapilo chladné a sychravé počasie – vietor a dážď. V premenlivom jesennom období je nutná nielen teplá mikina a kvalitné nohavice, ale aj pokrývka hlavy – hrubšia šatka, baretka či šiltovka.

A podľa akých kritérií vyberať turistickú obuv?
Pánska aj dámska turistická obuv má byť kvalitná a odolná, má mať vyhovujúci tvar a správnu veľkosť. Turistická obuv má byť pohodlná a nepremokavá. A čo ešte si vziať na túru so sebou? Najmä počas celodennej turistiky dobre padne teplý nápoj a malé občerstvenie. Do batoha si okrem termosky s čajom pribaľte aj ľahké jedlo, prípadne pár kúskov ovocia, ktoré vám dodajú energiu a pomôžu prekonať únavu. Neopomeňte ani základné potreby z lekárničky a ak sa chystáte na túru do neznámeho terénu, vezmite si so sebou aj mapu a mobilný telefón hlavne vtedy, ak idete do málo frekventovanej turistickej oblasti.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.