Postup na zvýšenie produktivity, ktorý funguje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Osobná efektívnosť znamená efektívne dosahovanie cieľov spojených s nákladmi na určité sily. Záleží na osobných zámeroch, výhodách z výsledku a vynaložených prostriedkoch.
My máme pre vás niekoľko malých trikov, pomocou ktorých môžete svoju alebo efektivitu tímu zvýšiť na maximum.

 

Ciele, termíny a zdroje

Počet denných aktivít vás môže jednoducho pohltiť. Zvyknite si preto všetko plánovať. Vytvorte si plány – na deň, mesiac, rok. Stanovte termíny a vypočítajte zdroje, ktoré na to máte a potrebujete.

Všetko však sami nezvládnete. Aj ten najlepší vysokozdvižný vozík si predsa pre špecifickú prácu a v náročných podmienkach vyžaduje prítomnosť kvalitných prídavných zariadení. Vy si môžete pomôcť nielen pánom, ale aj šikovnými ľuďmi.

 

Zabezpečte kontrolu výkonu a produktivity

Aby ste vedeli, že má vaše úsilie význam, je nutná občasná kontrola. Analyzujte preto svoju aktivitu. Skutočné pracovné zaťaženie, činnosti a prestávky. V prípade potreby analyzujte prijaté informácie, vykonajte potrebné úpravy a optimalizujte ukazovatele i procesy.

zvýšte svoju produktivitu

 

Používajte výkonné nástroje

Ako sme spomínali, všetku prácu sami nezvládnete. Zaobstarajte si preto  do firmy alebo domov tie  najúčinnejšie nástroje, techniky a technológie na zlepšenie pracovného postupu. Uvidíte, že so špeciálnymi šnekovými prevodovkami alebo inými dôležitými časťami strojov vám pôjde práca od ruky.

 

Zlepšite pracovné podmienky

Možno ste nevedeli, že náš mozog sa na jednu prácu dokáže dobre sústrediť maximálne 90 minút. Potom potrebujeme prestávku minimálne 15 minút, aby sme zvládli ďalšie hodiny práce.

Zvážte preto hygienické faktory pri práci, striedajte pracovné zaťaženie a odpočinok, zvážte aj flexibilný pracovný čas. Dávajte pritom pozor na potrebnú a dostatočnú úroveň pohodlia.

menej aplikácií, menej stresovPrečítajte si tiež
Menej aplikácií v mobile, menej rozptýlenia.

 

Preskúmajte problém motivácie

Určte si sami dôležité faktory, ktoré vás motivujú a spoľahnite sa na ne vo svojej práci. V prípade potreby si vyhľadajte alebo vytvorte ďalšie. Niekedy je dobrou motiváciou aj osobná pochvala či zaujímavá nefinančná odmena.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.