Detská jesenná móda do každého počasia

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tento rok sa jeseň prihlásila o slovo skôr, než obvykle. Nenechajte sa preto zaskočiť nepriazňou počasia a zababušte svoje deťúrence do teplejších zvrškov včas. Vyzbrojte svoje ratolesti do chladného počasia vhodným oblečením a kvalitnou obuvou.

Po akých detských modeloch v prechodnom období roka siahnuť? Aký je ideálny zvršok, ktorý dieťa môže použiť ráno do školy, aj popoludní na dvore pri hre s kamarátmi? Stavte na nadčasové kúsky s jednoduchými strihmi a vyzbrojte svoje ratolesti do jesenného obdobia štýlovo.

 

Detské odevy

Ak vaše dieťa potrebuje novú jesennú bundu, tú vyberajte podľa veku dieťaťa. Maximálne pohodlné sú najmä modely, ktoré siahajú po pás. Do jesenného počasia sa hodia aj krátke kabátiky v štýle košele.
Počas babieho leta však vaše ratolesti iste budú potrebovať aj pláštenky, ktoré tradične patria k stáliciam detskej jesennej módy. Praktické pláštenky preukazujú svoje nenahraditeľné služby nielen v chladnejšom počasí, ale predovšetkým v daždi. Vďaka nim sú deti v suchu a voda nemá šancu im znepríjemniť deň.

Teenageri holdujú skôr jednofarebným zvrškom, menším deťom viac ulahodíte pestrofarebným oblečením. No všetkým vekovým kategóriám sa vždy rovnako dobre nosia štýlové vestičky a nákrčníky, ktoré spríjemnia aj ten najsychravejší jesenný deň.

udržateľná módaPrečítajte si tiež
Viete nakupovať rozumne? A čo udržateľná móda?

 

Detská obuv

Detské nohy sú na chladné počasie obzvlášť citlivé, preto v jesennom období vyberajte svojim potomkom detské papučky aj topánky zateplené. Skvelým tipom je detská, ručne šitá obuv pegres barefoot – značka, ktorá na výrobu detskej obuvi používa len tie najkvalitnejšie materiály. Za nevhodné materiály na výrobu detskej obuvi sa považujú nepriedušné a tvrdé materiály, ktoré sa ťažko prispôsobujú tvaru chodidla.

Je dôležité vedieť, že nevhodná detská obuv môže spôsobiť rôzne deformity nôh i poškodenia kostry chodidla. Tiež chybné držanie tela a chrbtice. Detská obuv musí byť pohodlná – mať správnu dĺžku a šírku, vhodný strih, nízku hmotnosť a nízky podpätok. Topánky priamo ovplyvňujú zdravie a kvalitu života. Mäkká a pružná obuv, ktorá netlačí a neomína, ktorá je vyrobená z prvotriednych materiálov a dokonale sedí na nohách, nemôže vášmu potomkovi spôsobiť žiadne ochorenia nôh či chrbtice.

Tipy na záver
Čím viac sa deti hýbu, tým lepšie sa môžu cítiť a zdravo vyrastať. Pohyb je pre deti vo vývine veľmi dôležitý – podporuje ich fyzickú zdatnosť aj psychickú odolnosť.
Preto pre svoje ratolesti vyberajte najmä pohodlnú obuv a odevy, ktoré ich neobmedzujú a ktoré im nebránia v pohybe. Ideálne detské oblečenie je z prírodných materiálov. A v prechodnom období roka dbajte aj na to, aby deťom vo zvrškoch nebolo príliš horúco, ani zima.

 

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com   


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.