8 tipov, čo so zvyškami darčekového papiera po Vianociach

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pred Vianocami trávime čas vyberaním najkrajších baliacich papierov, do ktorých zabalíme darčeky pre tých, na ktorých nám záleží. Pre deti s detskými motívmi, pre starých rodičov elegantné a serióznejšie… Niekto si na výbere papiera nedá záležať, je mu to jedno. Mnohí však chcú zabaliť starostlivo vyberaný vianočný darček do vhodného papiera, pretože ten je to prvé, čo obdarovaný vidí.
Ale čo so zvyškami takéhoto darčekového papiera po Vianociach?

 

8 tipov, čo so zvyškami darčekového papiera

Už večer po Štedrom dni ho máme celú kopu a na druhý deň ho väčšinou vyhadzujeme. Je však obrovská škoda, aby zvyšky kvalitných a ozdobných papierov skončili v koši. Máme pre vás niekoľko originálnych tipov, ako sa ešte dajú využiť. Z kvalitného a ozdobného papiera sa totiž dajú vykúzliť efektívne a originálne kúsky.

1. Konfety na sviatočný stôl i silvestrovskú oslavu

Zvyšky baliaceho papiera nastrihajte na maličké kúsky, pokojne aj do zaujímavého tvaru. Majitelia skartovačky či kancelárskeho dierkovača si môžu celú prácu zjednodušiť týmito pomôckami. Vyrobené konfety tiež krásne dozdobia sviatočný stôl.

 

2. Výplň do škatúľ

Nevyužité kúsky baliaceho papiera výborne poslúžia tým, ktorí sa rozhodli darovať krehký obsah, napríklad výrobky z porcelánu, keramiky či skla. Pomocou darčekového papiera sa totiž dá vystužiť škatuľa, čím sa predíde možnému poškodeniu daru. Vystuženie balíčka baliacim papierom je užitočné najmä v prípade, ak sa posiela poštou či kuriérom.

zvyšky darčekového papiera

 

3. Sviatočný podnos alebo tácka

Vianočný vzhľad môže nadobudnúť aj váš podnos alebo tácka. Stačí, ak podnos či tácku vysteliete baliacim papierom, ktorý môžete pripevniť aj tyčinkovým lepidlom. Vašu nápaditosť určite ocenia hostia, ktorým na podnose či tácke donesiete teplé nápoje a iné občerstvenie. Ozdobený podnos spestrí aj silvestrovské posedenie.

 

4. Rolka na sviečky

Rolka zo spotrebovaného darčekového papiera rozstrihaná či rozrezaná na menšie kúsky poslúži aj ako skladovací či prepravovací materiál na krehké sviečky. Ďalšou výhodou je, že sviečky sa o seba nebudú trieť, čím sa predíde ich poškodeniu.
A propos, pozrite si ako si vyrobiť točené sviečky z včelieho vosku. Podomácky.

 

5. Záložka do knihy

Vezmite si kúsok výkresu a nožnicami ho upravte do tvaru, v akom si želáte mať záložku do knihy alebo diára. A keďže darčekové papiere majú vzory i farby od výmyslu sveta, je na vás, aký papierom oblepíte záložku.

zvyšky darčekového papiera

 

6. Origami

Na orgiami, skladačky z papiera, skutočne nepotrebujete drahý papier. Skvele poslúži aj ten baliaci, ktorý vašim kúskom dodá sviatočný vzhľad.

 

7. Obálky

Ak sa počas sviatkov chystáte darovať peniaze či list, buďte originálni a svoj dar vložte do obálky vyrobenej z darčekového papiera. Nie je to nič náročné a na výrobu budete potrebovať len nožnice a lepiacu pásku.

8. Obrazy

Zvyšky baliacich papierov s krásnym vzorom si môžete aj zarámovať. Menšie i väčšie rámy v interiéri vytvoria tematickú dekoráciu na steny. Z kúskov vystrihnutých z rôznych darčekových papierov je nevšedná aj koláž v ráme.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com


Zdielať

About Author

Veronika Oleňová

Láska k písaniu sa u mňa rozvinula na základnej škole. Dnes pôsobím ako redaktorka, ktorá má záľubu v lifestylových témach. Vo voľnom čase sa upínam najmä ku knihám, tie sú pre mňa nekonečnou studnicou prekvapení a zaujímavostí.

Komentáre sú uzavreté.