Aj pranie môže byť rýchle, jednoduché, príjemné a zábavné

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pranie môže byť pre niekoho trápením, pre iného zas zábavou. Ak patríte do prvej skupiny, tak tomu asi nerozumiete. Ako by sa mohlo z takto nudnej, otravnej a neraz i poriadne namáhavej činnosti stať niečo príjemné? Stačí sa vyzbrojiť šikovnými pomocníkmi a pranie vám pôjde od ruky.

 

Pomocník číslo 1: Spoľahlivá práčka!

Práčka, pri ktorej si len horko – ťažko nastavíte presný čas a teplotu, vám pranie určite nespríjemní. Dnešné práčky však skutočne urobia celú prácu za vás. Stačí do nich naložiť bielizeň, stlačiť jeden gombík, a môžete si ísť po svojom. Navyše nemusíte premýšľať ani nad tým, akú teplotu či čas nastaviť. Prednastavené režimy túto úlohu vykonajú spoľahlivo za vás.

Pri výbere práčky by ste sa mali pozerať na jej objem, množstvo doplnkových funkcií a tiež na spotrebu. Predsa len, zábavné pranie sa môže pri pohľade na účet za elektrinu razom zmeniť na nočnú moru. Ak potrebujete trochu nasmerovať, ktoré „mašinky“ v súčasnosti patria k najobľúbenejším, tak ako najlepšie práčky v recenzii užívateľov sa ukázali značky ako Bosch, Whirlpool, Electrolux či Samsung. Spotrebitelia si na týchto produktoch cenia najmä ich výkon, jednoduché ovládanie a taktiež to, že sa radia medzi najmenej poruchové práčky, čo vám nepochybne celé pranie podstatne uľahčí.

 

Nezahádžte sa špinavou bielizňou

Možno si teraz hovoríte, že dobrá práčka je síce fajn, no keďže vy bojujete hlavne s kopami pomiešanej špinavej bielizne, ktorú musíte pred praním tak či tak roztriediť, život vám veľmi neuľahčí. Áno, je to pravda, skladovanie háld pomiešaného oblečenia, uterákov a ďalších textílií môže vaše pranie skutočne skomplikovať. Riešenie je pomerne jednoduché. Koše s označením, ktoré sú rozdelené na niekoľko častí, vám uľahčia samotné triedenia a taktiež ušetria priestor. Pred praním stačí jeden z nich vysypať do práčky a máte hotovo.

testovali sme pracie práškyPrečítajte si viac
Testovali sme pracie prášky z Rakúska. Tieto sú najlepšie.

 

A čo ešte?

Aby sa pre vás pranie skutočne stalo zábavou, musíte sa trochu posnažiť aj vy sami. Perte priebežne a v menších množstvách a skutočne špinavé oblečenie vkladajte do práčky samostatne. Obrovskou pomocou je taktiež sušička bielizne. Tá v kombinácii s kvalitnou a inteligentnou práčkou pranie skutočne uľahčí na maximum. Vašou jedinou prácou bude nakladanie a vykladanie. Žiadne zdĺhavé triedenie, nastavovanie teploty, času či otáčok a ešte zdĺhavejšie vešanie a žehlenie bielizne.

— PR článok —
Foto: Monkey Business Images / Shuttterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.