Ako posilniť imunitu? Pomôžu vám tieto včelie produkty

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najmä na jeseň a v zime sa ukáže, akú silnú máte imunitu a či treba s ňou niečo robiť. Ak ste častejšie chorí, skolí vás aj nádcha, opakovanie máte zdravotné problémy – začnite si zvyšovať a posilňovať imunitu. V tomto smere vám môžu pomôcť aj včelie produkty ako samotný med, ďalej propolis, materská kašička, či peľ. Prirodzene, nesmiete byť alergickí na takéto produkty.

Včelie produkty a imunita

Včelie produkty fungujú ako liek, aj ako preventívne prostriedky na podporu imunitného systému. Odborníci skúmajú tisícročné skúsenosti ľudového liečiteľstva, zhodnocujú ich vo svetle vedeckého skúmania a ich overené účinky uvádzajú do praxe.

Med a ostatné včelie produkty ako peľ, obnôžkový a plástový (perga), materská kašička a propolis, sa zaraďujú do skupiny výživových produktov a doplnkov stravy. V porovnaní s inými podobnými výrobkami majú však podstatne viac pozitívnych účinkov, širšiu účinnosť, vyšší, tzv. synergický efekt a ich vplyv na ľudský organizmus je veľmi široký.

Treba začať už v detskom veku

Základom prirodzenej imunity je detská imunita, ktorá sa vyvíja predovšetkým v prvých šiestich rokoch života. „Včelie produkty, ktoré urýchľujú liečenie chorých detí v tomto období, významným spôsobom pomáhajú tvoriť imunitný systém, doplňujú ho potrebnými minerálmi, vitamínmi, stopovými prvkami, harmonizujú činnosť organizmu a postupne budujú vysoko účinný imunitný systém pre ďalší život jednotlivca,“ tvrdí odborník na apiterapiu (liečenie včelími produktmi) Štefan Demeter. Veľa tipov a odporúčaní dal aj vo svojich knihách ako Apiterapia, či Liečenie včelími produktmi.

Doktor Stefan Stangaciu v zozname na liečenie včelími produktmi uvádza viac ako 500 druhov chorôb.
Oslabený imunitný systém produkuje znížené množstvo imunoglobulínov. Včelie produkty sa významne podieľajú na zvyšovaní imunoglobulínov a tým aj na celom ozdravovacom procese organizmu. Podporujú tvorbu bielych krviniek, čistenie krvi, odstraňujú zápalové procesy.

včelie produkty a imunita

Zvonka na pokožke…

Mimoriadny vplyv má propolis ako najsilnejší protizápalový prostriedok na obnove a činnosti buniek. Zdravá koža poskytuje prirodzenú ochranu proti vniknutiu pôvodcov ochorení do tela. Na udržanie zdravej kože významne vplýva napríklad peľ poskytnutím dostatočnej výživy, med výživou epitelu kože, vosk dodaním vitamínu A a ďalšie.
Treba si uvedomiť, že koža ľudského tela predstavuje najväčšiu plochu, cez ktorú sa do organizmu môžu dostať infekcie, otrava a iné negatívne faktory.

…aj zvnútra

Š.Demeter pripomína, že žalúdočná šťava ničí pomocou svojej vysokej kyslosti baktérie, ktoré prijímame s potravou. Správne zloženie kyseliny v žalúdku významnou mierou ovplyvňuje med, ktorý harmonizuje celý tráviaci trakt.
Propolis zastavuje zápalový proces, čím podporuje komplexné zužitkovanie potravy.

Včelie produkty patria medzi prírodné biologicky aktívne látky, ktoré:

  • včelie produkty med a propolispomáhajú budovať a posilňovať imunitný systém organizmu
  • pomáhajú liečiť postihnutý organizmus
  • nemajú vedľajšie účinky
  • nie sú návykové
  • sú širokospektrálne (antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové, protizápalové, protinádorové atď.)
  • zvyšujú účinnosť užívaných syntetických liekov (napríklad antibiotík až o 50 %)
  • výrazným spôsobom pomáhajú vyplavovať z organizmu metabolity zo syntetických liečiv, ktoré sú ich súčasťou
  • majú komplexné a vyvážené zloženie minerálnych látok, vitamínov a ostatných komponentov potrebných pre zdravie organizmu.

liečivý včelí peľPrečítajte si tiež
Včelí peľ. Prírodná vitamínová bomba,
ktorá je čoraz populárnejšia.

Ako zaradiť včelie produkty do stravy a života?

včielkaMed ako prírodné sladidlo: používajte ho namiesto bieleho cukru do čaju, kávy, jogurtu, kaše alebo na pečenie. Môžete si tiež pripraviť vlastné medové omáčky na mäso, šaláty alebo marinády.

včielkaPropolis je k dispozícii vo forme tinktúr, kapsúl alebo extraktov. Môžete ho užívať ako doplnok stravy na podporu imunitného systému. Stačí dodržiavať odporúčané dávkovanie uvedené na obale výrobku – aj autor tohto článku si každý deň ráno dá do vody 10-15 kvapiek propolisu a vypije. Už roky nebol vážnejšie chorý, k čomu možno čiastočne prispel aj propolis.

včielkaVčelí peľ ako superpotravina: Pridajte včelí peľ do smoothies, müsli, jogurtu alebo iných raňajkových jedál. Včelí peľ je bohatý na vitamíny, minerály a bielkoviny, takže je skvelým zdrojom výživy.

včielkaMaterská kašička ako doplnok stravy: Materská kašička dostupná aj vo forme kapsúl alebo tinktúr. Môžete ju užívať ako doplnok stravy na podporu imunitného systému. Rovnako ako pri propolise dodržiavajte odporúčané dávkovanie.

včielkaKúpanie vo včelích produktoch: Existujú aj produkty, ako sú mydlá, šampóny a krémy, ktoré obsahujú včelie produkty (najčastejšie med alebo propolis). Tieto výrobky môžu mať hydratačné, antibakteriálne a protizápalové účinky.

Foto: LepšíDeň.sk, Freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.