5 dôležitých tipov, ako sa obliecť, aby ste nezamrzli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vyzerať krásne je vďaka dnešnej širokej ponuke obchodných domov a módnych salónov naozaj jednoduché. S nástupom chladnejšieho počasia však musíte premýšľať už aj nad tým, ako sa obliecť, aby ste nezamrzli.
Hodiť na seba hrubý sveter, šatku, čiapku a kabát ešte nie je všetko.
Máme pre vás preto 5 tipov, ktoré vaše problémy pri výbere tohto oblečenia vyriešia a pomôžu vám zostať štýlovou, aj keď máte na sebe niekoľko vrstiev oblečenia.

 

Investujte do dobrých materiálov

Hlavnou vecou pre teplo v chladnej jeseni a zime je látka, materiál, z ktorého sú vaše šaty vyrobené. Aj v tých najkrajších a na dotyk príjemných šatách s obsahom polyesteru vám bude zima. V chladnom počasí je lepšie vsadiť na prírodné materiály. Takéto látky vás lepšie zahrejú a sú dnes veľmi moderné! Ozdobou môže byť a doladiť celý outfit krásny Swarovski set.

Vrstvite

ako sa obliecť teplo a štýlovoPravidlom teplej zimy je vrstvenie. Čím viac kvalitných materiálov a doplnkov, tým lepšie. Medzi našou pokožkou a tkaninou, medzi nasledujúcimi vrstvami látky a medzi svetrom a vrchným odevom sa musia vytvoriť vzduchové vrstvy. Práve tieto vrstvy nám dodávajú dvakrát toľko tepla, ako klasický odev bez dostatočnej izolácie. Aby ste sa ale pri tomto spôsobe obliekania cítili aj príjemne a pohodlne, vyberajte si kvalitné tenšie prírodné materiály. Vlnené a bavlnené hodvábne výrobky sú ideálne.

Kúpte si termoprádlo

Najnižšia vrstva – odev, do ktorého má zmysel investovať – ​​je termoprádlo. Tričká s dlhým a krátkym rukávom. Termo košele alebo tričká sú dokonale teplé a hygroskopické, vďaka čomu nemusíte použiť tak veľa vrstiev.

Noste teplé ponožky

Na pocit chladu reaguje naše telo intenzívnejšie ako na teplo. Preto je dosiahnuť potrebný komfort v zime často náročnejšie, a pritom stačí tak málo. Prekryť najviac náchylné partie tela, ktoré vnímajú chlad intenzívnejšie. Krk, zápästia a členky.
Nezabudnite si preto vybrať aj kvalitné teplé ponožky, ktoré skryjete v pevnej obuvi, čo ladí s krásnou koženou kabelkou.

Vyberte si dobré topánky

Najdôležitejšou vecou nie je hrúbka kožušiny vo vnútri, ale podrážka. Aj keď topánky nie sú dostatočne izolované, nohy sa okamžite neochladia, ak sú na hrubej podrážke. Čím vyššie sú naše nohy nad snehom a ľadom, tým sú teplejšie. Platforma topánky je dnes módnym doplnkom, preto si podľa toho vyberajte aj tento kus odevu, ktorý vás určite zahreje.

— PR článok —
Foto: Unsplash.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.