Sila Mesiaca. 20 užitočných tipov pre lepšie zdravie | Lunárny kalendár

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Asi sa zhodneme, že Mesiac má na mnohých z nás silný až magický vplyv. Jeho silu sa snažili využívať vo svoj prospech už naši predkovia – či už išlo o zdravie, domácnosť, hospodárstvo, ale aj vzťahy, láska, peniaze.
Asi žiadnemu nebeskému telesu nevenovali národy vo svojich mytológiách väčší význam ako Mesiacu. Mesačné bohyne uctievali už v staroveku. A aj dnes sa mnohí stále viac zamýšľajú nad významom Mesiaca pre náš život. Pozorujú prírodu a opäť sa riadia jej kolobehom a rytmus Mesiaca je im pri tom výborným pomocníkom.
Ako využiť vplyv Mesiaca na zdravie? Kedy ísť na operáciu, kedy si dať trhať zuby alebo kedy je najlepšie prečistiť si krv? Ponúkame 20 tipov, ktoré môžete vyskúšať a otestovať si.

 

Sila Mesiaca 

Sila Mesiaca je veľká – určuje rytmus prílivov a odlivov, takisto ako cyklus plodnosti ženy. Traduje sa, že má vplyv aj na duševný život človeka, čo je poznať predovšetkým pri splne. Práve ženy, ktoré často podliehajú veľkým hormonálnym výkyvom, majú vtedy sklon k skutočným citovým výbuchom – nie vždy pozitívnym.

Pri pribúdajúcom Mesiaci stúpa aj počet pôrodov a pri splne dosahuje vrchol – presne tak, ako aj kriminalita. Lieky, alkohol a iné látky pôsobia vtedy rýchlejšie a silnejšie.
Vplyv Mesiaca začala pred dvadsiatimi rokmi využívať aj Andrea Lutzenberger, ktorá potom napísala vreckový Lunárny kalendár 2020. „Dnes je to už vyše 20 rokov, čo sledujem Mesiac a riadim sa podľa neho. S úspechom, pretože výsledok vždy hovorí v môj prospech. Za najdôležitejšie považujem správať sa k prírode s veľkým rešpektom a venovať jej pozornosť a úctu. Lebo len keď sa staneme súčasťou veľkého celku a nebudeme pracovať proti prírode, môže vzniknúť niečo dobré,” tvrdí Andrea.

 

20 tipov, ako využiť silu Mesiaca

Mesiac naozaj môže prezradiť, kedy je ten najlepší čas na rozmaznávanie tela a duše, na vykonávanie rôznych prác v dome a záhrade. Tentoraz sme vybrali 20 tipov pre lepšie zdravie, takže inšpirujte sa a vyskúšajte.

vplyv a sila mesiaca

1. Prečistenie krvi

Aby sa telo zbavilo toxínov, treba veľa piť – najlepšie žihľavový čaj a vlažnú vodu z vodovodu. Čas ubúdajúceho Mesiaca navyše podporuje močopudný účinok, a tak je pre očistnú kúru ako stvorený.

 

2. Bolesti kĺbov

Pri natiahnutých šľachách, pomliaždeninách alebo bolestiach kĺbov namočte vreckovku do dobrého olivového oleja, priložte na postihnuté miesto, prikryte fóliou a obviažte obväzom. Opakovať viac dní alebo nocí pri pribúdajúcom Mesiaci.

 

3. Bradavice a kurie oká

Bradavice a kurie oká sa ošetrujú pri ubúdajúcom Mesiaci. Začať treba vždy krátko po splne.

 

4. Suché ruky a nohy

Kúpeľ rúk alebo nôh je najlepšie uskutočniť pri ubúdajúcom Mesiaci. Olivový olej treba zohriať na teplotu tela a kúpať v ňom ruky alebo nohy 20 minút. Natiahnuť si bavlnené ponožky alebo rukavice a zvyšky oleja nechať vsiaknuť.

 

5. Odstránenie tvrdej kože

Ak chceme, aby tvrdá koža zmizla, odstraňujeme ju pri ubúdajúcom Mesiaci. Vyhnúť sa však treba dňom Kozorožca, inak bude ešte tvrdšia. Ani počas dní Rýb sa nohy nemajú ošetrovať – sú vtedy príliš citlivé.

 

6. Operácie

Preložte plánované operácie na obdobie ubúdajúceho Mesiaca, aby ste sa vyhli jazvám, infekciám a krvácaniu. Vzdajte sa zásahov na tej časti tela, v ktorej znamení Mesiac práve je. Napríklad operácia hlavy, mozgu, očí alebo nosa v znamení Barana. Operácia hrdla, zubov, uší zasa v znamení Býka.
V znamení leva by ste nemali absolvovať operáciu chrbtice, srdca alebo krvného obehu. Všetky znamenia a časti tela sú popísané v spomínanom Lunárnom kalendári 2020.

 

7. Senná nádcha

Na posilnenie imunity pomaly rozpustite na jazyku čajovú lyžičku medu zo svojho regiónu za pribúdajúceho Mesiaca. Telo sa tým pripraví na nadchádzajúce poletovanie peľu a vybuduje si obranné sily.

vplyv a sila mesiaca

 

8. Odstavenie bábätka

S odstavovaním bábätka sa odporúča začať pri pribúdajúcom Mesiaci. Prikladajte si ho zriedkavejšie a aj sama menej pite, aby ste pribrzdili tvorbu mlieka. Dieťa si posledný raz priložte pri splne.

 

9. Očkovanie

Na očkovanie sa odporúča čas ubúdajúceho Mesiaca. Neprekladajte termín na spln, respektíve na dni krátko po ňom, pretože telo má počas tejto fázy sklon k prehnaným reakciám.

 

10. Odstránenie amalgámu

Amalgám si nechajte zo zubov odstrániť pri ubúdajúcom Mesiaci. Prehltnutý prach pôsobí v tomto čase na telo menej škodlivo ako pri pribúdajúcom Mesiaci.

 

11. Plomby, mostíky a zubné korunky

Ošetrenie zubov najlepšie dopadne pri ubúdajúcom Mesiaci – čím bližšie k novu, tým lepšie. Vyhýbajte sa fáze dorastajúceho Mesiaca, predovšetkým dňom Barana a Býka, ako aj splnu.

 

12. Odstránenie zubného kameňa

Zubný kameň sa dôkladne a na dlhú dobu odstráni v deň Kozorožca pri ubúdajúcom Mesiaci alebo okolo novu. Počas pribúdajúceho Mesiaca nie je vhodné ošetrovať zubný kameň.

 

13. Trhanie zubov

Ak treba vytrhnúť zub, využite na to obdobie cúvajúceho Mesiaca (nie však deň Barana alebo Býka). Rana potom menej krváca a rýchlejšie sa zahojí.

vplyv a sila Mesiaca

 

14. Čistiace a pleťové masky

Čistiace a vyhladzujúce masky proti nečistej, mastnej pokožke nanášame pri ubúdajúcom Mesiaci. V tomto čase sa koža najlepšie zbavuje jedov. Mimoriadne účinné sú tiež opatrenia proti vyrážkam.

 

15. Depilácia

Neželaných chĺpkov sa spravidla najlepšie zbavíme pri ubúdajúcom Mesiaci. Uprednostniť treba dni koreňov (Býk, Panna alebo Kozorožec). Chĺpky budú rásť pomalšie a redšie.

 

16. Ošetrenia proti celulitíde

Pri ubúdajúcom Mesiaci je telo pripravené vyplavovať toxické látky. Čas je teda ideálny na to, aby sme masážami, zábalmi, lymfodrenážami a soľnými kúpeľmi úspešne bojovali proti nepríjemnej pomarančovej koži.

 

17. Rýchly rast vlasov

Aby vlasy narástli silnejšie a bohatšie (napríklad u malých detí), striháme ich pri pribúdajúcom Mesiaci v ohnivom znamení – najlepšie v Levovi.

moc luny a vplyv mesiacaPrečítajte si tiež
Moc Luny. Ako nás ovplyvňuje Mesiac?

 

18. Vrastené nechty

Vrastené nechty sa dajú veľmi dobre a jemne ošetriť v deň koreňov pri pribúdajúcom Mesiaci.

 

19. Tréning svalov

Pri dorastajúcom Mesiaci ide silový tréning (napríklad s činkami alebo gymnastickým pásom) ľahšie ako inokedy a svaly v tejto fáze Mesiaca rastú rýchlejšie.

 

20. Techniky na uvoľnenie

Pri splne sú mnohí ľudia nervózni a nepokojní. Špeciálne účinné sú vyrovnávacie techniky na uvoľnenie ako čchi-kung, strečing, Feldenkraisova metóda alebo joga. Pri nove podporujú schopnosť tela zbaviť sa toxínov.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.