Milí páni, tieto okuliare sú v súčasnosti IN!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niekedy stačí veľmi málo, len drobný detail a zrazu dosiahnete zmenu, po akej ste už dlho túžili. Takýmto detailom môžu byť napríklad dioptrické alebo slnečné okuliare. Ak si myslíte, že práve takáto zmena by vás mohla priviesť k vysnenému výsledku, prichystali sme si pre vás výber trendy dioptrických a slnečných kúskov pre mužov. 

Každý z nás raz za čas zatúži po zmene svojho outfitu, osviežení svojej osobnosti. Na dosiahnutie tejto zmeny niekedy nepotrebujete ani tak veľa. Ak máte pocit, že práve nastal čas na zmenu, neznamená to, že zrazu musíte povyhadzovať do koša celý váš šatník a nakúpiť si nové oblečenie za tisíce eur.

Niekedy naozaj stačí zmeniť maličký detail a môžete dosiahnuť zaujímavú zmenu. V rámci malých zmien môžete napríklad do svojho šatníka zakomponovať nové farby, nové zaujímavé kúsky oblečenia, poprípade zmeniť vaše dioptrické okuliare. Aby sme vám to uľahčili, ponúkame vám výber niekoľkých štýlových rámov pre mužov.

Pilotky

Hľadáte štýlovky, ktoré sa hodia k elegantnému i športovému outfitu? V tom prípade by mohli byť práve pilotky skvelým výberom. Pilotky boli pôvodne vynájdené začiatkom minulého storočia ako účinná ochrana zraku pre pilotov. Tento typ rámov bol po dlhé roky využívaný ako slnečné okuliare, v súčasnosti sú však tiež obľúbené ako dioptrické okuliare.

okuliare Ray Ban

Zdroj: Duos.sk

 

Okrúhle okuliare alias lenonky

Ak hľadáte štýlovky, ktoré dodajú vášmu outfitu nádych vintage a jedinečnosť, lenonky sú pre vás tie pravé. Celosvetovú popularitu tomuto typu priniesli rockové hviezdy ako Ozzy Osbourne alebo John Lennon.
Potom na niekoľko desiatok rokov upadli do zabudnutia a v súčasnosti patria k veľmi obľúbenému typu rámov. Niet divu! Aj z jednoduchého outfitu urobia naozaj zaujímavý. Skvelým výberom sú napríklad pánske slnečné okuliare Tommy Hilfiger.

Tommy Hilfiger okuliare

Zdroj: Duos.sk

Je však dôležité držať sa jednej zásady. Ak máte okrúhlu tvár, tieto okuliare nie sú pre vás vhodné. Iba by vám viac zvýraznili jemné črty tváre. Ak chcete, aby boli vaše lenonky ešte výraznejšie, skúste zaexperimentovať a kúpiť si ich v iných farbách ako je klasická čierna.

 

Hranaté okuliare

Hranaté rámy sú obľúbenými už dlhšie obdobie, približne od 50. rokov minulého storočia. V tomto období sa stali hranaté hrubšie čierne rámy naozaj obrovským hitom, pretože dovtedy sa vyrábali okuliare len oválnych a okrúhlych tvarov.

Aj keď sú tieto rámy veľkou klasikou, ktorá jednoducho nevychádza z módy, nie sú pre každého. Vhodné sú hlavne pre pánov, ktorí majú veľmi jemné črty tváre, čiže majú skôr oblejšiu alebo okrúhlu tvár. Naopak, neodporúčajú sa mužom, ktorí majú ostré črty tváre. Ak hľadáte zaujímavé hranaté štýlovky, určite vás zaujmu pánske okuliare Versace. 

Versace okuliare

Zdroj: Duos.sk

 

Nadrozmerné rámy

Tento typ nájdete v rôznych vyhotoveniach a farbách. Niekto obľubuje oversized štýlovky s hranatými rámami a niekto zas preferuje skôr okrúhle. Je však pravda, že tento obľúbený typ rámov nie je úplne pre každého. Napríklad ak máte menšiu tvár, môže to vyzerať, že sa v nich doslova topíte. Ak hľadáte jedinečné kúsky, určite si pozrite modely od značky Cazal.

Okuliare Cazal

Zdroj: Duos.sk

 — PR článok —
Foto: Duos.sk a Shutterstock


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.