Dobrí chlapi už vymreli alebo Ako sa zoznámiť s tým pravým

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Existuje niekoľko mýtov o láske a partnerských vzťahoch.
Majú ich muži, aj ženy. A často im bránia, ako sa zoznámiť s niekým zaujímavý, či dokonca vhodným. Jedným z tých najčastejších mýtov, ktoré počuť z úst žien je:
„Všetci dobrí chlapi už vymreli.“
Alebo podobný variant – „Muži, ktorých stretávam, sú buď teplí, alebo divní.
Počuli ste to už? V nejakej forme určite áno, ale nezakladajú sa na pravde a neraz nežnejšej polovičke bránia urobiť krok vpred.

Niekedy idú tieto mýty ešte ďalej počúvame vety typu:
„Muži chcú krajšie a viac sexy ženy, ako som ja.“
„Muži nemajú radi, keď ich ženy oslovia ako prvé.“
„Chlapi chcú jednoduché ženy, ktoré pre nich nebudú výzvou.“
A ďalším častým výrokom, ktorým veria snáď všetky ženy – muži sa nechcú viazať, chcú len flirt a príležitostný sex.

Britský odborník na vzťahy Matthew Hussey, ktorý často vystupuje v televíznej šou Today Show a na Youtube má 1,5 milióna odberateľov, tvrdí: každé z týchto tvrdení je len mýtus. „Bohužiaľ, nie sú len falošné, ale aj nebezpečné, pretože si nimi ospravedlňujete všetko, čo nefunguje vo vašom milostnom živote.“

 

Ako sa zoznámiť s tým pravým?

Čo teda robiť, ak naozaj ešte existujú dobrí chlapi? Kde ich hľadať a ako ich rozpoznať?
Matthew Hussey radí – s novými ľuďmi sa zoznamujete pri každej príležitosti.
Kľúčom je naozaj začať rozhovor s kýmkoľvekvždy keď máte príležitosť. Teraz si poviete, že sa predsa nemôžete komukoľvek prihovoriť, či už ste na ulici, čakáte na úrade, alebo bežíte po parku.
Možno sa hanbíte, považujete to za nevhodné a obťažujúce alebo ani neviete, čo by ste dotyčnému povedali.

Ak chcete nájsť toho pravého, nemôžete siahnuť po prvom, na koho narazíte. Vyberajte si, skúmajte, preverujte. A to dokážete len tak, že naozaj máte výber. Preto musíte prekonať ostych a zábrany, a oslovovať ľudí. Prirodzene, nie nátlakovo, ani v nevhodnej chvíli.
Tu je niekoľko rituálov od Matthewa, ktoré slúžia na precvičovanie.

muž a žena pri stole v kaviarni

 

ikona bublinaRozprávajte sa s obsluhujúcim personálom

Začnite sa rozprávať s kýmkoľvek, kto pre vás niečo robí: s čašníkmi, baristami, predavačmi, vrátnikmi, kuriérmi. Je to vynikajúce cvičenie, najmä ak ste plachá, pretože rozhovor s vami je súčasť ich práce.
Pokúste sa každý rozhovor posunúť ešte o krok vpred. Zistite, ako sa volajú alebo kde bývajú, prípadne si vyberte niečo iné z ich života. Vždy sa ich, napríklad, môžete spýtať, aký majú dnes deň.

  • Keď dostanete odpoveď, nadviažte na ňu ďalšou otázkou, komentárom o počasí, alebo pridajte nejaký kompliment. Pochváľte im účes alebo úsmev, len preto, aby sa cítili dobre.
  • Ak ten človek rozpráva s prízvukom, spýtajte sa, odkiaľ pochádza.
  • Ak je piatok, spýtajte sa, čo plánuje robiť cez víkend.
  • Požiadajte ho, nech vám poradí, kde sa dajú kúpiť dobré zákusky, ak si práve objednávate kávu.
  • Požiadajte baristu, nech vám urobí nejakú peknú dekoráciu na mliečnu penu.

Súčasťou práce týchto ľudí je, aby k vám boli milí, tak to využite 🙂 Je to fantastické cvičenie a zlepšíte náladu sebe aj im.

Zapamätajte si mená
Asi ste to už niekde počuli a naozaj to funguje: zapamätajte si krstné mená všetkých ľudí z vášho okolia. nech ide o chlapíka, čo vám podáva uterák v posilňovni alebo čašníka, čo vás obsluhuje. Aj keď to je bezpečnostný technik na pracovisku alebo vrátnik.
Dajte si záväzok, že si zapamätáte ich krstné mená. Po čase uvidíte, ako to láme ľady a ako si dokážete nakloniť ľudí. Získate si ich a dodáte im nenápadne sebavedomie. Každý rád počúva svoje meno z úst iných ľudí.

 

ikona bublinaOslovte čítajúceho človeka

Prihovorte sa ľuďom, ktorí držia v rukách knihu. Možno je to kniha, ktorú ste už čítali, alebo ktorú si chcete prečítať – skvelá príležitosť na obsah rozhovoru.
Povedzte na ňu svoj názor a spýtajte sa, či ten človek čítal od autora aj nejakú inú knihu. Prípadne sa ho môžete spýtať, či sa mu kniha páči a či by ju odporučil aj priateľom.

 

ikona bublinaPrihovorte sa človeku, ktorý drží iPad

Dnes už takmer všetci chodíme so smartfónmi v ruke, no oveľa menej často uvidíte na ulici niekoho, kto drží v ruke iPad alebo iný tablet. Prihovorte sa mu.
Rozhovor o technických vymoženostiach je naozaj jednoduchý.
„Ako ste spokojný s týmto modelom?“ | „Osvedčil sa vám?“ | „Všetci chodia s mobilmi v rukách. Je zriedkavé vidieť niekoho s tabletom…“

„Každý muž miluje technológie, rád vám ich predvedie a porozpráva o nich. Spýtajte sa ho, aká je jeho obľúbená aplikácia, alebo či by vám odporučil nákup práve tohto typu, prípadne, čo je podľa neho na ňom najlepšie,“ radí Matthew Hussey, autor knihy Nájdi si chlapa.

 

ikona bublinaV kaviarni oslovte človeka, čo stojí za vami

Ľudia sa v radoch málokedy rozprávajú. Nervózne vzdychajú, vyfukujú z nosa vzduch, vrtia sa a nakúkajú dopredu, aby videli, aký slimák to tam všetko zdržiava.
Prekonajte túto napätú chvíľku a pokúste sa uvoľniť seba, aj ostatných.
Môžete toho za vami požiadať, nech sa posunie, aby ste mohli vybrať niečo z regálu. Prípadne ho požiadajte, aby vám na chvíľu podržal dáždnik, kým si vytiahnete peňaženku z kabelky. Niekedy sa už takéto drobné oslovenia môžu zmeniť na zaujímavý a príjemný rozhovor.

 

ikona bublinaNeodchádzajte z posilňovne bez slova

Chodievate do posilňovne? Nerobte to tak ako väčšina: prídu, zacvičia si, vypijú proteínový nápoj, dajú si pár zostáv, osprchujú sa a odchádzajú.
Rozprávajte sa s cvičiacimi alebo so zamestnancami. Prípadne s osobným trénerom vedľa cvičiaceho chlapíka.

 

ikona bublinaZložte kompliment aspoň trom ľuďom za deň

Tá najjednoduchšia cesta k druhým. Všetci sme radi chválení, aj keď sa pritom zvykneme zapýriť alebo mávneme bezstarostne rukou, že „ále, to nič nie je“.
Opak je pravdou. Vo vnútri nás to poteší a niekedy si na dotyčného, ktorý nás pochválil, spomenieme aj po pár hodinách.
Takže pochváľte ľuďom oblečenie, topánky, okuliare. Samozrejme v rámci slušného správania a zdravého rozumu.
Ideálne je pochváliť ľuďom okuliare, pretože máte šancu pozrieť sa im priamo do očí 🙂

 

ikona bublinaKaždý deň urobte niekomu láskavosť

Nikdy totiž neviete, či ňou neodštartujete niečo nové alebo nezboríte pomyselný múr, ktorý medzi vami vyrástol.
Podržte niekomu dvere. Ak šoférujete, usmejte sa na vodiča v aute vo vedľajšom pruhu a dajte mu prednosť.
Pomôžte staršiemu človeku prejsť cez ulicu. Kúpte kávu niekomu, koho poznáte len zbežne.
Máte pravdu, že drobné láskavosti nesúvisia priamo s vaším milostným životom, ale majú kumulatívny efekt na sebadôveru. A zároveň sa cvičíte v spontánnej spoločenskej interakcii.

ako udržať vzťah a manželstvoPrečítajte si tiež
Základné stavebné kamene, ako udržať vzťah pokope.

 

Všetky tieto postupy sa dajú jednoducho zaradiť do každodenného života. Postupne, bez tlaku.
Možno máte naozaj problém prihovoriť sa neznámym ľuďom. Nemusíte hneď osloviť niekoho pred ľuďmi, keď sa na vás otočia mnohé zraky. Začnite pomaly. Medzi štyrmi očami, niekde na lavičke v parku, pri výťahu, pred výkladom kníhkupectva.
Spýtajte sa na bežnú vec – koľko je hodín? nebude vám prekážať, ak si prisadnem? ešte majú otvorené?

Možno sa vám niektoré tipy zdajú ako malicherné, zbytočné, určite neefektívne. Nepodceňujte však ich silu. Tá sa môže prejaviť naplno, ak rituály začnete pravidelne opakovať.
V priebehu života stretneme len zlomok z ľudí, ktorých by sme mohli stretnúť.
Spomeňte si, ako ste získali súčasného partnera – možno to bolo vďaka podobnému malému krôčiku. V jedinom okamihu ste sa rozhodli prihovoriť sa mu. Vtedy vám možno ani na um nezišlo, že takáto drobnosť môže mať v budúcnosti veľký vplyv na váš ľúbostný život


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.