5 jednoduchých trikov, ako sa dopracovať k lepšiemu spánku

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Je aj váš spánok problémom číslo jedna? Spôsobuje vám jeho nízka kvalita komplikácie a zhoršenie zdravia? Budíte sa nevysatí, hoci ste spali dostazok hodín?
V tom prípade by ste nemali dlho čakať a začať túto situáciu riešiť. Možno vám v tom pomôže niekoľko trikov, ako sa dopracovať k lepšiemu spánku. Sú to tipy, ktoré skutočne aj fungujú.

 

1.Začnite priestorom, kde spíte

Spánok je dôležitá funkcia, ktorej kvalita ovplyvňuje niekoľko ďalších životne dôležitých funkcií tela. Aby bolo všetko v maximálnom poriadku a pohode, mali by ste investovať do dobrého vybavenia priestoru, v ktorom spíte. Šetriť na úkor vlastného zdravia sa určite neoplatí.

Vyskúšajte taštičkové matrace. Radia sa do kategórie luxusných doplnkov spania, ktoré svojím prevedením zaisťujú telu tú najlepšiu oporu. Ide o dobré ortopedické vlastnosti, vynikajúcu oporu chrbtice počas spánku, jej dokonalú priedušnosť a vetrateľnosť. Jednotlivé taštičky, v ktorých je v netkanej textílii zabalená pružina, zaisťujú bezproblémové a okamžité reakcie na každý jeden pohyb tela pri spánku. V kombinácii s memory penou je to pre vaše spanie to najlepšie riešenie.

 

2.Jedlom k lepšiemu spánku

To, čo budete konzumovať sa vždy podpíše aj na kvalite vášho spánku. Jedlo sa stáva tak druhou najdôležitejšou vecou, vďaka ktorej môžete spánok zlepšiť veľmi jednoducho a rýchlo.
Pikantné a inak chuťovo výrazné jedlá sa neodporúčajú. Minimálne ak trpíte nekvalitným a nedostatočným spánkom. Podobne je na tom aj alkohol, ktorý vám nepomôže, ale naopak bude vaše telo trápiť.

spánková hygienaPrečítajte si tiež
Spánková hygiena. Užitočné rady pre vás špánok.

 

3.Skúste ráno cvičiť

Vieme, že väčšina z vás, v rámci náročného prebúdzania sa, riešite vstávanie tesne pred odchodom do práce. Doprajte si ale ráno aj pohyb a skúste cvičiť. Nemusí to byť ani 30 minút, aj minimálny interval vám môže vaše spanie zlepšiť. Môže to byť 7 minute workout, 7-minútové intenzívne cvičenie, ktoré zaberie naozaj len sedem minút, ale poriadne vás naštartuje.
V každom prípade vám cvičenie pomôže zlepšiť nielen zdravie ale aj prehĺbiť váš spánok.

 

4.Zmeňte akustiku bývania

Ide o šírenie zvukových vĺn, ktoré sa odrážajú od materiálov, ktoré sú súčasťou vášho bývania. Zlepšiť môžete spanie tým, že sa postaráte v okolí vášho spánku o správnu akustiku. Vyberiete na zvukovú izoláciu vhodnú akustickú penu a kročajovú izoláciu.

 

5.Nastavte si správnu klímu

Teplota je asi jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý môže vaše spanie výrazne ovplyvniť. Telo si najviac odpočinie pri izbovej teplote do 18 °C, možno o jeden alebo dva stupne viac. Na všetky  vyššie uvedené hodnoty by ste nemali rozhodne zabudnúť, inak sa vôbec nevyspíte.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.