Vychutnajte si lepší deň vďaka kvalitnej a lahodnej káve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

O káve vieme toho všetci viac než dosť. No jednou z hlavných príčin, prečo ju tak zbožňujeme je jej špecifická chuť a látka, ktorá nám dodáva, najmä počas dňa, potrebnú energiu. Dalo by sa trochu nadnesene povedať, že je to jediná droga a doping, za ktorý vás nebude nikto odsudzovať. Tak čo keby ste si vychutnali aj dnešný deň vďaka lahodnej káve?

 

Nektár bohov alebo jed?

Káva je jedným z najpoužívanejších nápojov na svete, ktorého účinky sú stále predmetom diskusie. Vedci zistili už dávno, že môžete vďaka nej žiť dlhšie a byť zdravším. Samozrejme za predpokladu, že bude konzumácia kávy v norme.

Kvalitná káva je vhodná pre vašu pečeň, môže znížiť riziko srdcových infarktov, rakoviny hrubého čreva. A ako bolo uvedené v časopise Circulation, jedna až päť šálok denne môže vo všeobecnosti znížiť aj riziko predčasnej smrti. V štúdii zverejnenej v marci roku 2016 bola káva spojená so zníženým rizikom roztrúsenej sklerózy.

Ak ste si zariaďovali, alebo máte rekonštrukciu bývania ešte len pred sebou, určite bude káva neodmysliteľným spoločníkom týchto priestorov. Budete zrejme potrebovať vhodné a špeciálne miesto na kávovar, ktorý sa vedľa multifunkčného kuchynského drôteného programu bude vynímať ako drahokam. Netreba to podceňovať – veľakrát milovníci kávy nemysleli na umiestnenie kávovaru a potom hľadali vhodné miesto pre svoj obľúbený kávovar. Zavadzal, prekážal, presahoval… čo pri troške plánovania nemusí byť.

kvalitná dokonalá kávaPrečítajte si tiež
Dokonalá káva. Ako si dopriať naozaj kvalitnú kávu?

 

Zbaví vás bolesti

Mierne dávky kofeínu – ekvivalent dvoch šálok kávy – môže znížiť bolesť svalov po posilňovni, čo tvrdí menšia štúdia. Tá bola ale vykonaná na ľuďoch, ktorí neboli pravidelnými konzumentmi kávy.
Neexistujú žiadne stopercentné podklady, ktoré by vám zaručili okamžité výsledky, ale jedno je isté. Káva dokáže na určitý moment zvýšiť vaše reakčné schopnosti, energiu a zlepšiť pamäť. V rozumnom množstve vám jej pitie uškodiť nemôže.
Preto ak vám špecifická a horkastá chuť  tohto nápoja vyhovuje, urobte si z jej pitia rituál, ktorý si môžete vždy obohatiť o niečo nové  – chuť, silu, arómu alebo prípravu.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.