Ako si užiť leto s deťmi na horách?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chystáte sa s deťmi počas letných prázdnin na dovolenku do hôr? Mnohí si myslia, že ponúkajú menej zábavy a aktivít, ako keby ste trávili čas pri mori. Ale omyl. Aj na horách sa dá pripraviť skvelý program pre deti. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako kvalitne stráviť čas a dobre si užiť leto s rodinou.

 

Lyžovanie v lete? Prečo nie

Niektoré lyžiarske strediská ponúkajú možnosť lyžovania aj v letnom období. V prípade že plánujete aktívnu dovolenku spojenú s lyžovaním, rozhodne vyberajte spomedzi stredísk, ktoré ponúkajú služby detských klubov či lyžiarsku školu.
Pred plánovaným odjazdom za dobrodružstvom však nezabúdajte na kvalitnú výbavu a vhodné lyže pre vás a vašich potomkov. Prilba a kvalitné lyže sú základom bezpečnej jazdy na svahu a toto pravidlo platí dvojnásobne pri deťoch.
Popri športe netreba zabúdať ani na starostlivosť o tvár a ruky. Najvhodnejšia je prírodná kozmetika, ktorá pokožku nedráždi, vyživuje a zároveň chráni pred vplyvom počasia či slnka.

detské tábory tábory pre detiPrečítajte si tiež
Denné a pobytové tábory pre deti. Tipy a rady.

 

Nezabudnuteľné prázdniny na bicykloch

Hory a príroda v nich je vhodným miestom na príjemnú jazdu bicyklom. Detské bicykle sú na trhu v pomerne veľkom zastúpení a tak sa môže občas stať, že neviete ako vybrať ten najvhodnejší.

Veľkosť bicykla

Pri výbere detského bicykla berieme za východiskový bod veľkosť kolies, nakoľko od nich sa odvíjajú aj ďalšie parametre. Detské bicykle sú k dispozícii s veľkosťami kolies 10, 12, 14, 16, 20 a 24 palcov. Ak má vaše dieťa od troch do ôsmych rokov, ideálne veľkosti sú medzi 10 až 14 palcov. Pre deti vo vyššom veku vyberajte väčšie veľkosti.

Odrážadlo

Ak váš potomok ešte nie je pripravený na jazdu bicyklom, odrážadlo je v tomto prípade veľmi dobrou voľbou. Dieťa sa tak naučí nebáť sa jazdy na dvoch kolesách a získa základy držania rovnováhy.

na bicykli

Praktické typy na záver:

1. Dieťaťu pozorne vysvetlite rozdiel medzi prednou a zadnou brzdou. Predídete tak nepekným pádom. Dieťa by malo stále používať zadnú brzdu a tou prednou vždy len pribrzdiť.
2. Bicykel nechajte aspoň raz ročne správne nastaviť v špecializovanom servisnom centre.
3. V prípade bicyklov kategórie 20 palcov a vyššie už je v štandardnej výbave viacstupňové radenie rýchlostí. Správne používanie prevodov je dôležité pre zjednodušenie jazdy ale aj na predĺženie životnosti jednotlivých komponentov. Preto deťom dôsledne vysvetlite, na akom princípe prehadzovanie funguje a kedy je vhodné zmeniť prevodový stupeň.

So správnym vybavením a lákavým programom, môže byť každá dovolenka nezabudnuteľným zážitkom.

— PR článok —


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.