Ako si zlepšiť deň na záhrade? Tu je niekoľko jednoduchých tipov

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Záhrada je miesto, na ktorom mnohí z nás radi trávia svoj voľný čas. Nemusíte byť vášnivým pestovateľom či záhradkárom. Záhrada poskytuje mnoho možností a aktivít pre všetkých. Či už to bude jej zveľaďovanie, oddych a rekreácia alebo spoločné chvíle s blízkymi. Ak aj vy patríte medzi milovníkov záhradného prostredia, pozrite sa na niekoľko tipov, ktorými si môžete spríjemniť svoj deň na záhrade.

 

Poriadok okolo seba – poriadok v mysli

altánok zlepší deň na záhradeMnoho ľudí ale aj odborníkov potvrdzuje, že upratovanie a čistenie prostredia, v ktorom trávime čas dopomáha k tomu, aby sme sa aj my cítili dobre a harmonicky. Určite poznáte ten pocit zadosťučinenia, keď doupratujete. Cítite sa odrazu akosi viac pokojne a vyrovnane. Efekt čistého a usporiadaného prostredia pozitívne vplýva aj na našu psychiku. Preto môžete vyskúšať upratať si aj na záhrade.

Častou súčasťou záhrad sú aj domčeky na náradie. Ak máte aj vy ten svoj, môžete mu venovať jeden – dva dni a upratať a preorganizovať svoje záhradné náradie. Upratovanie je nielen akousi formou psychohygieny, ale pomôžete si ním aj k zorganizovaniu prostredia, a tak budete mať vo vašom záhradnom náradí väčší prehľad. Najbližšie tak nebudete musieť hľadať náradie, ktoré budete potrebovať, ale budete vedieť, kde presne sa nachádza.

Upratovanie prostredia okolo nás pomáha zrelaxovať myseľ. Môžete sa tak pustiť aj do upratania záhradného domčeka, altánku či záhradnej chatky. Vyhoďte nepotrebné, uvoľnite priestor a nechajte vniesť novú a sviežu energiu do vašej záhrady.

 

Využite dary vašej záhrady a zveľaďujte

Mnohokrát si to ani neuvedomujeme, ale k zlepšeniu nálady a koniec koncov aj celého dňa prispievajú práve malé detaily a drobnosti. Nazbierajte si plodiny z vašej záhradky a pripravte si chutný šalát k obedu.
Alebo si vychutnajte šťavnaté ovocie, či už to budú jahody, čerešne alebo čokoľvek iné, čo vám vaša záhradka ponúka. Svoj záhradný domček, altánok, chatku či terasu si taktiež môžete vyzdobiť kvetmi z vašej záhrady. Tie záhradný domček oživia a prinesú harmóniu, ktorá je pre oddych a relax v prostredí záhrady nevyhnutná.

Zlepšiť deň si na záhradke môžete aj tým, že si zveľadíte či už terasu, záhradný domček alebo altánok. Do týchto aktivít môžete zapojiť aj svoje ratolesti či vnúčatá a vytvoriť si spolu s nimi rôzne dekorácie či ozdoby. Vytvoriť si môžete napríklad svietniky zo starých zaváraninových skiel. Počas večera si tak budete môcť vychutnávať dokonalú atmosféru za prítomnosti príjemne blikajúceho svetla sviečok.

záhrada pre relax a meditáciuPrečítajte si tiež
Záhrada na relax aj meditáciu. 4 rady od dizajnérky.

 

Či už máte na záhradke domček na náradie, záhradný domček, altánok či záhradnú chatku, vo všetkých prípadoch vám ponúkajú miesto, na ktorom môžete oddychovať či tráviť čas so svojimi blízkymi. Zároveň ich môžete využiť na rôzne záhradné aktivity ale aj ako vaše kreatívne dielničky.
Spríjemnite si chvíle na záhrade vašimi obľúbenými činnosťami a zlepšite si svoj deň. Či už to bude upratovanie domčeka na náradie, zbieranie plodín a kvetín či starostlivosť o nich, alebo si budete chcieť len tak užívať a vychutnávať voľné chvíle s blízkymi, v každom prípade to robte s láskou a tak, aby ste si navodili príjemné pocity. Uvidíte, ako sa vám hneď vyčarí úsmev na tvári a deň bude omnoho krajší, aj v prípade, že by vás prekvapili nečakané prehánky.

— PR článok —
Foto:  MojAltanok.sk, Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.