Vytvorte optimálne podmienky pre skladovanie a zachovanie čerstvosti vašich potravín

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý z nás utráca veľa peňazí za nákup čerstvých výrobkov, pretože kvalita a štýl stravovania ovplyvňuje celý náš život a zdravie. Nielen z tohto dôvodu je dôležité, snažiť sa zachovať a udržať ich čerstvosť čo najdlhšie. Dosiahnuť sa to dá vytvorením optimálnych podmienok, v ktorých nemusia vaše potraviny čakať na „útok“.
V chladničke a pri správnej teplote sú vaše chutné pokrmy predsa dokonale chránené a na okamžitú konzumáciu vždy pripravené. Môžu za to funkcie a technológie multifunkčnej chladničky s mrazničkou, ktorá je v zachovaní čerstvosti potravín a ich kvality na trhu tou najlepšou voľbou!

 

Chladnička pre všetky typy výrobkov

Strava moderného človeka sa neustále mení. Ovplyvňujú ju nielen gastronomické trendy a módne recepty z celého sveta, ale aj záväzok k zdravému životnému štýlu. Preto sa v chladničke okrem tradičných potravín objavuje aj veľa nových, často neznámych zložiek.

Na udržanie ich čerstvosti po dlhú dobu a zachovanie pôvodnej chuti a arómy preto používa systém moderných chladničiek s mrazničkou pokročilé technológie chladenia a mrazenia. Dobre premyslený proces distribúcie produktov zasa umožňuje ich rozmiestnenie v špeciálnych zónach s rôznymi klimatickými podmienkami.

 

Teplota podľa funkcie potravín

Kombinácia správnej teploty a optimálnej vlhkosti vzduchu v chladničke umožňuje výrobkom zostať čerstvým dlhšie ako v konvenčných chladničkách. Zaisťuje to moderná funkcia FRESHconverter.

Na skladovanie ovocia, zeleniny, mäsa, rýb, syrov alebo mliečnych výrobkov má tak chladiaca časť k dispozícii viaceré režimy, ktoré samozrejme závisia od modelu. Dôležité je, že vám v tomto priestore vytvára klímu, ktorá je najvhodnejšia pre rôzne typy výrobkov, ovocia alebo zeleniny.

zápach v chladničke? 5 účinných tipovPrečítajte si tiež
Zápach v chladničke? 5 spôsobov, ako sa ho zbaviť.

Mimochodom, aj keď je teplota tesne nad 0 °C ideálna na skladovanie mnohých potravín, nemusia to byť nevyhnutne vždy správne podmienky na ich konzumáciu. Napríklad chuť a aróma syra sa predsa najlepšie prejavuje pri izbovej teplote a chuť ovocia je oveľa nasýtenejšia, ak nie je príliš studené.

To znamená, že aj keď máte modernú chladničku, mali by ste poznať jej jednotlivé zóny a funkcie, vďaka ktorým budú mať vaše potraviny ideálne podmienky pre zachovanie čerstvosti a vy si tak môžete dopriať tú najlepšiu výživu pre seba aj celú vašu rodinu.

— PR článok —
Foto: New Africa / Shutterstock.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.