Plánujete zmeniť zdravotnú poisťovňu? 51 dôvodov, prečo si vybrať Dôveru

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu? Možno sa zamýšľate nad tým, či je pre vás výhodné prepoistenie do Dôvery. Na to, aby ste sa správne rozhodli, potrebujete poznať benefity, ktoré budete vy a vaša rodina po prepoistení využívať.
Prečítajte si náš článok a zistite, prečo by ste mali práve z Dôvery urobiť spoľahlivého partnera pre svoje zdravie.

ikona zdvihnutý palecBezplatná doprava na operáciu do Nemocnice Bory

Čaká vás operácia či iný zákrok a radi by ste ich absolvovali v jednej z najmodernejších nemocníc v strednej Európe?
Poisťovňa Dôvera ponúka poistencom z celého Slovenska, ktorí majú viac ako 18 rokov, možnosť využiť bezplatnú dopravu na plánovanú hospitalizáciu do nemocnice Bory aj odvoz domov.

ikona zdvihnutý palecZískajte až 300 € späť za lieky pre rodičov aj deti

Rodiny môžu v Dôvere získať naspäť až 300 € za lieky pre deti aj pre rodičov. Štvorčlenná rodina tak môže získať vďaka tomuto benefitu od zdravotnej poisťovne až 1200 €, ktoré zaplatili v lekárni.

Preplácané sú kategorizované lieky a dietetické potraviny vydané na lekársky predpis. Patria tam rôzne antibiotiká, lieky proti alergiám alebo aj očkovacie vakcíny.

Na to, aby ste tento príspevok získali, musíte od 1. apríla 2023 absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára. Preplácané sú len doplatky, ktoré v bežnom roku presiahnu sumu 3 €. Po prepoistení o ne môžete požiadať jednoducho prostredníctvom elektronickej pobočky, alebo mobilnej aplikácie do konca marca nasledujúceho roku.

lieky keď zmeníte zdravotnú poisťovňu

ikona zdvihnutý palecDôvera poskytuje až 150 € ročne na zubára

Výhoda Zdravé zuby patrí medzi ďalšie obľúbené benefity poistencov Dôvery. Vďaka nej vám vráti poisťovňa až 5 x 30 € za zubné ošetrenie či dentálnu hygienu deťom aj dospelým.
Príspevok sa vzťahuje na ošetrenie zubného kazu, dentálnu hygienu, zhotovenie zubných mostíkov a mnoho ďalších.

Po návšteve zubára vám stačí odložiť si doklad a v aplikácii podať žiadosť do 30 kalendárnych dní. Ak bude žiadosť v poriadku a ak splníte podmienky na získanie benefitu, najneskôr do 90 kalendárnych dní vám prídu peniaze na bankový účet.

Po prepoistení do Dôvery môžete využiť tento benefit len u zubného lekára, ktorý je poisťovňou zazmluvnený. Ak ste dospelý, potrebujete mať preventívnu prehliadku – u zubného lekára každý rok, u všeobecného lekára raz za dva roky. Dieťa musí pre získanie benefitu absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára pre deti a dorast raz ročne. Prehliadku stačí absolvovať najneskôr do 90 kalendárnych dní od podania žiadosti o príspevok.

potraviny, ktoré ničia naše zubyPrečítajte si tiež
Ktoré potraviny ničia naše zuby najviac?

ikona zdvihnutý palecZľavy na okuliare a vyšetrenia

Dôvera svojim poistencom pomáha starať sa o oči. Dospelým ponúka zľavy na vyšetrenie zraku a vyhotovenie či opravu dioptrických okuliarov. Nárok na zľavu majú poistenci od 18 rokov.

Preto ak premýšľate nad prepoistením a vyberiete si Dôveru, môžete využiť 60 % zľavu na dioptrické okuliarové rámy. Ak neviete, či vôbec potrebujete dioptrické okuliare, môžete použiť aj 30 % zľavu na kompletné vyšetrenie zraku. A ak sa vám pokazia okuliare, môžete si ich opraviť s 35 % zľavou. Dokonca viete získať aj 5 % zľavu na už aktuálne zľavy slnečných okuliarov.

Zaujímavý benefit ponúka Dôvera aj pre deti – každý rok im vracia 50 €  za okuliare. To je významná pomoc pre rodiny s deťmi, ktoré rýchlo rastú.

Benefit si môžete uplatniť vo všetkých pobočkách očných optík Fokus na Slovensku. Na vyšetrenie sa stačí objednať na stránke http://www.fokusoptika.sk/ a označiť – Vyšetrenie zraku Dôvera. Pri vyšetrení predložíte preukaz poistenca.

chcete zmeniť zdravotnú poisťovňu

ikona zdvihnutý palecPodpora duševného zdravia

Keď vás bolí duša, je správne vyhľadať pomoc. Dôvera preto poistencom ponúka príspevok na online konzultáciu s odborníkom na duševné zdravie. Na päť online sedení so psychológmi či terapeutmi prostredníctvom služieb ksebe a Hedepy majú k dispozícii až päť kupónov, spolu v hodnote až 50 €.

ikona zdvihnutý palecEšte lepšia a krajšia aplikácia

aplikácia a zdravotná poisťovňa DôveraJedným z dôvodov, prečo sa poistiť v Dôvere, môže byť aj mobilná aplikácia. V tomto roku Dôvera spustila novú apku, ktorá je dlhodobo najlepšie hodnotenou aplikáciou zdravotných poisťovní.

Nová verzia obsahuje prihlásenie biometrickými údajmi. V aplikácii si môžete platiť poistné či meniť údaje – nemusíte kvôli tomu telefonovať alebo navštíviť pobočku.

K dispozícii vám je aj elektronická zdravotná karta, v ktorej nájdete záznamy o návštevách lekárov. Môžete si tak skontrolovať, aké výkony lekári na vaše meno vykazujú. Notifikácie vám pripomenú preventívne prehliadky.

Apka je nielen jednoduchá na používanie, ale aj krásna vďaka ilustráciám od Zuzky Bartovej. Jej ilustrácie môžete poznať napríklad z knižky SuperŽENY.

Práve cez aplikáciu si navyše viete veľmi jednoducho uplatňovať benefity – či už je to spomínaná Doprava do Borov, Zdravé zuby či Zdravé oči.

ikona zdvihnutý palec51 benefitov od Dôvery

Dôvera ponúka aj množstvo ďalších benefitov – dokopy ich je až 51. Patria medzi ne napríklad zľavy na cestovné poistenie, zľava na DNA test či rôzne zľavy na biopotraviny, kozmetiku a výživové doplnky.

Pre mnohých pacientov môže byť zaujímavá online bezplatná konzultácia kožných problémov, ktorá je vzhľadom na nedostatok špecialistov významným benefitom.

Poisťovňa tiež ponúka program pre diabetikov, linku pre zdravie, sprievodcu pre rodičov a rôzne výhody pre darcov krvi. Všetko toto a ešte mnoho viac nájdete na webovej stránke Dôvery, kde máte podrobne vysvetlené všetky benefity.

Doprava na hospitalizáciu do Nemocnice Bory zadarmo…

 

TS, foto: Unsplach.com, Pexels.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.