Čím je Sicília výnimočná?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najjednoduchšia odpoveď na otázku, čím je Sicília výnimočná, znie: všetkým.
Ale bola by škoda uľahčovať si písanie o takom krásnom ostrove.
A s tým hneď súvisí jedna výnimočnosť Sicílie – je to najväčší taliansky a zároveň stredomorský ostrov. Okrem toho je Sicília ostrovom s najväčším počtom pamiatok zapísaných v zozname UNESCO.

Ďalšou výnimočnosťou je, že tu žili ľudia, ktorí okrem toho, že museli mať skvelý vkus, zásadne ovplyvnili históriu – Platón, Archimedes či Svätý Pavol. Prečo sú ľudia ochotní ísť na dovolenku do Talianska len kvôli Sicílii?
Čítajte a dozviete sa.

 

Historické mestá, ktoré vás dostanú

Zbožňovaná dovolenka na Sicílii má pre vás pripravené spoznávanie historických miest, z ktorých budete mať husiu kožu drsnejšiu ako brúsny papier. Jedným z nich sú aj Syrakúzy. Mesto, ktoré zohrávalo významnú úlohu už počas starovekého Grécka a starí Gréci si ho veľmi vážili. Aj preto tu dnes na vás dýcha história na každom kroku.
Historické centrum Syrakúz je zapísané v zozname UNESCO. Práve tu žil Platón, Archimedes aj Svätý Pavol. Dnes tu nájdete krásne divadlo a chrámy. Tým najznámejším je Apollónov chrám. Ak budete mať príležitosť, určite nevynechajte ani návštevu mesta Monreale či Agrigento.

Sicília

Vysnívaná dovolenka na Sicílii

Romantické mestečká s plážami

Jedným z najkrajších romantických mestečiek, ktoré je známe svojimi farebnými domčekmi, úzkymi uličkami a kamennými chodníkmi je Trapani. Nájdete tu nádherné pláže s bielym pieskom, skvelé reštaurácie a ešte chutnejšie miestne víno. Domáci sú veľmi srdeční, aj keď po anglicky príliš nevedia, svojou pohostinnosťou sa vám to snažia nahradiť.
Lepšie miesto pre liečbu bolesti po rozchode či na zotavenie po pracovnom strese si predstaviť nedokážete. Ďalším takýmto mestečkom je San Vito lo Capo, ktoré je súčasťou prírodnej rezervácie Zingaro.

 

Sicília a slnečné dni

Ďalšie prvenstvo Sicílii uniklo tesne kvôli Sardínii – titul o najslnečnejší ostrov v Stredozemnom mori. Napríklad v takom Palerme, hlavnom sicílskom meste, svieti slnko približne 2500 hodín ročne.
Čo to pre vás znamená? Že 228­krát sa zobudíte do slnečného rána a 227­krát si môžete pozrieť západ slnka bez mrakov.
Áno, aj takáto je Sicília.

Palermo

Nádherná Sicília a Palermo


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.