Spravte si z kuchyne inšpiratívne miesto

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nedávny prieskum spoločnosti Ikea ukázal, že varenie si viac užívajú muži ako ženy. Prečo? Zrejme je to kvôli tomu, že muži v kuchyni netrávia toľko času a varia menej často, takže pri šporáku majú väčšiu chuť sa realizovať. A viac si tento čas užívajú.
Ženy to zasa považujú za samozrejmosť, trávia v kuchyni viac času a „očakáva sa“ od nich, že bude navarené.
Dámy, ak chcete nájsť svoju stratenú vášeň do varenia, urobte si z kuchyne inšpiratívne miesto.
Ako na to? Potrebujete titánový riad, kúsok svetla, nejakú farbu a trochu inšpirácie.

 

Lepšie kuchynské vybavenie

Poznáte to, už od večera sa tešíte na skvelé lievance, ráno sa zobudíte, utekáte do kuchyne, začnete ich robiť a lepia sa vám na panvicu. Pokazený celý deň, hoci v tej chvíli to vyzerá tak, že celý život nemá zmysel.
Zahoďte tento nepodarok a kúpte si špičkové titánové panvice, na ktorých si lievance pripravíte aj bez oleja.
To isté platí aj o nožoch. Ak máte kvalitné nože, starajte sa o ne a pravidelne ich brúste. Ak ich nemáte, kúpte si ich. Uvidíte, že potešenie z varenia sa začne postupne vracať a zamračený výraz tváre zmizne.

kuchyňa

Dôležitý je správny riad, panvice, nože, misky…nešetrite. Urobte si radosť kvalitou.

Vpustite dnu svetlo

Čím viac svetla do kuchyne vpustíte, tým lepšie pre vás. Keď idete variť, odostrite si žalúzie, prípadne ak máte problém s prirodzeným svetlom, obstarajte si LED svietidlá, ktoré zabránia tomu, aby ste sa porezali a všetko budete vidieť jasnejšie. Okrem svetla si doneste do kuchyne aj živé bylinky, ktoré urobia priestor oveľa živším a príjemnejším.

 

Použite farbu

Viac svetla do kuchyne môžete dostať aj pomocou farby – namaľujte si steny na bielo a pripravte sa na tú žiaru, ktorá vás bude sprevádzať. Ak nemáte problém so svetlom v kuchyni, môžete použiť tabuľovú farbu, ktorou namaľujete časť alebo celú stenu. Na ňu môžete potom kriedou písať recepty, poznámky alebo si kresliť.

 

Nájdite inšpiráciu

Základom toho, aby vás bavilo varenie, je kuchtiť z čerstvých surovín. Ak k tomu pridáte niekoho, kto vás bude inšpirovať, bude to super.
Pozrite sa na sociálnych sieťach po šikovných slovenských blogeroch. Ak vás zaujíma hlavne varenie, inšpirujú vás Coolinari, Mealujem to alebo Stvory z kuchyne. Ak sa chcete naučiť niečo o pečení, skúste Suzie pečie s láskou.
Veľa šťastia.

kuchyňa

Spravte si z kuchyne inšpiratívne miesto.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.