Čím potešiť najmenších na deň detí?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Čím je prostredie, v ktorom sa deti nachádzajú harmonickejšie, tým sa môžu cítiť uvoľnenejšie a šťastnejšie. Medzinárodný deň detí je už za dverami a pokiaľ chcete svojim ratolestiam okrem hračiek a oblečenia darovať aj niečo zaujímavé, čo ozvláštni či zútulní ich detskú izbu, tu sú naše tipy.

Deti túžia po pohybe a zmene. K vývoju potrebujú v detskej izbe nielen posteľ, skriňu a stôl, ale aj dostatok voľného priestoru, kde sa môžu hrať. Útulnosť detskej izby vytvoríte nielen základným nábytkom, ale aj textilnými doplnkami. Pokiaľ vyberiete vhodný metrový textil, záclony a závesy v detskej izbe budú nielen skvelou ochranou pred ostrými slnečnými lúčmi, ale aj ozdobou.
Ulahodiť svojmu potomkovi môžete aj veselým kobercom, ktorý priestor zútulní. Kusový koberec so zvieratkami či malé dekoratívne vankúšiky s postavičkami z obľúbených rozprávok, sú skvelými tipmi na krásne darčeky pre najmenších.

 

Spomienky na veselé zážitky

Dieťa vo svojom kráľovstve nemá byť ukrátené o pestrú paletu farieb. Okrem praktického nábytku by v priestore, kde sa denne nachádza, nemali chýbať ani dizajnové prvky, ktoré je možné podľa sezóny či potreby obmieňať. Steny a poličky je dobré vyzdobiť veselými obrázkami a rodinnými fotografiami.

Fotorámiky, ktoré dieťaťu pripomínajú pekné chvíle s rodinou alebo s kamarátmi sú ďalším tipom na darček k medzinárodnému dňu detí, ktorý budú sláviť už o pár dní. Detská izba má byť symbolom mladosti a hravosti. Je dôležitým prvkom v psychickom a fyzickom vývoji detí. Dynamické zariadenie robí detskú izbu zaujímavejšiu a inšpiratívnejšiu. Detská izba má s dieťaťom udržiavať tempo v jeho vývoji. Nemá byť preplnená, hoci slúži ako spálňa, herňa, spoločenská miestnosť a študovňa. Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité uplatniť fantáziu, nábytok a dekorácie majú pôsobiť hravo.

zariadenie lesnej pedagogiky - vzťah k prírodePrečítajte si tiež
Tu získajú vaše deti vzťah k prírode. Krásne Sady.

 

Praktické úložné priestory

Keď dieťa dospeje do určitého veku, priestor, v ktorom sa denne nachádza má byť prispôsobený jeho aktuálnym potrebám. Teenager potrebuje inú plochu na učenie, odpočinok či súkromie, než malý predškolák. Väčšie deti potrebujú aj väčšie úložné priestory.

Najmä oblečenie pre dievčatá zvykne zabrať poriadne veľa miesta, preto vhodným darčekom pre teenagera je aj nová polička či skrinka do detskej izby. Originálnym variantom menšieho úložného priestoru na odevy sú stále vyhľadávanejšie komody, ktoré oživia interiér a ideálne poslúžia na odkladanie najmä spodnej bielizne, pančušiek, ponožiek, tričiek a iných drobností.
Komody sú charakteristické svojimi veľkorysými zásuvkami a navyše, účelne dokážu v detskej izbe vyplniť prázdne rohy. Novou poličkou, mobilnou skrinkou na kolieskach či komodou môžete na Medzinárodný deň detí potešiť každé dospievajúce dieťa.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.