Čo rozptyľuje pozornosť a znižuje vašu produktivitu v kancelárii?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Príčin prichádzajúcej a stále väčšej únavy za pracovným stolom môže byť niekoľko. Aktuálne sychravé a chladnejšie jesenné počasie so stále kratšími dňami. Svoj význam má aj depresia a stres, no veľmi často je dôvodom aj nesprávna organizácia pracovného priestoru.
Aby ste odstránili všetko nevyhnutné, mali by ste vedieť, čo vám v tomto smere škodí.

Zlé osvetlenie

Ak pracujete z domu a na podnikanie využívate pohodlnú virtuálnu kanceláriu, svoje pracovné prostredie si doma môžete veľmi ľahko prispôsobiť. A začnite s osvetlením. Nedostatočné alebo nesprávne inštalované osvetlenie zvyšuje vašu únavu a schopnosť na prácu sa sústrediť. Ak nemáte v blízkosti pracovnej plochy dostatočne veľké okno, platí to dvojnásobne.
Používajte preto jasné svetlá s farbou blízkou tomu dennému. Flexibilitu pri ovládaní osvetlenia a vytváraní potrebnej atmosféry dodajú funkcie stmievania, ktoré si môžete regulovať.

Nevhodné umiestnenie stola

Keď je váš stôl umiestnený tak, že sa pri práci otočíte chrbtom k dverám, vytvára to nepriaznivé podmienky pre pozornosť a sústredenie sa – hluk za vami vás rozptyľuje a otravuje, pretože podvedome cítite nebezpečenstvo. Je preto dôležité, aby ste dvere pri sedení na kvalitnej konferenčnej stoličke v kancelárii videli, napríklad aj z boku.

čo ničí produktivitu v kancelárii

Pokojné farby

Napriek tomu, že jemné pastelové farby prispievajú k upokojeniu, sú ideálne do miestností, ako sú spálne, kde si môžete sa dovoliť uvoľniť. Relaxáciu nervového systému v kancelárii sprevádza pokles úrovne pozornosti potrebnej pre prácu. Zmeňte to. Použite veselé sýte farby (žltá, oranžová) aspoň vo forme malých akcentov (vázy, plagátu), ktoré stimulujú vašu pozornosť a kreativitu.

Zábavné doplnky a technológie

Keď sú v bezprostrednej blízkosti od vás predmety, ktoré poskytujú akýkoľvek druh interaktívnej zábavy – či už ide o sociálne siete v telefóne, hry na tablete alebo televízne programy, môžete zabudnúť na produktívnu prácu. Preto navrhnite ich umiestnenie mimo pracoviska a úmyselne umiestnite tieto pomôcky mimo pracovnej plochy. Otvorte si okno a uvidíte, že vám práca pôjde oveľa lepšie.

— PR článok —
Foto: Pixabay.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.