Deň detí 2019. Kam s deťmi a čo sa oplatí vidieť?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeden z dní, na ktorý sa deti každoročne tešia najviac. Pretože určite od svojich rodičov niečo dostanú, aspoň nejakú maličkosť 🙂 A tiež sa v dňoch okolo 1.júna konajú rôzne akcie a podujatia pre rodiny s deťmi. Pripravili sme pre vás 40 tipov, ako stráviť MDD v roku 2019. Tentoraz vychádza na sobotu, čiže najviac aktivít na deň detí 2019 sa sústredí práve na sobotu 1. a nedeľu 2.júna.
Rozdelili sme ich na jednotlivé kraje, od Bratislavského po Prešovský a v každom vypichli niekoľko podujatí, ktoré nás zaujali.

Medzinárodný deň detí
MDD oslavujú v mnohých krajinách, ale obzvlášť sa ujal v bývalých komunistických krajinách. Vďaka tomu si aj mnohí dodnes myslia, že ide o „vynález“ komunizmu. Pritom Deň detí sa napríklad v USA oslavoval už v roku 1925 v San Franciscu.
Na Slovensku ho oslavujeme od roku 1952 a jeho myšlienka je jasná: urobiť deťom radosť, ale tiež poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Vymysleli ho na Svetovej konferencii pre blaho detí vo švajčiarskej Ženeve v roku 1925. 54 zástupcov krajín schválilo vtedy deklaráciu, ktorá sa zaoberala detskou prácou, chudobou, či vzdelaním detí.

 

20 tipov na Deň detí 2019

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Bratislava a okolie

V Bratislave organizuje vlastné podujatie každá mestská štvrť.
Napríklad v DK Zrkadlový háj sa v sobotu 1.júna od 10:00 môžete tešiť na legendárnych Kakaovníkov – Igor Adamec a Martin Vanek budú piecť s vašimi deťmi. „Divákov všetkých vekových kategórií zapojíme do predstavenia, aby objavili svoj skrytý talent ako zabávači, speváci, súťažiaci alebo ochutnali trochu divadelnej slávy ako respondenti našich „bábovkových“ ankiet,“ sľubujú.

deň detí 2019 - Retro KidsRodinnom centre Ráčik v Krasňanoch sa v sobotu od 9:15 pripravte na Športový deň. Zábavné aktivity, tanečné vystúpenia, tvorivé dielne, maľovanie na tvár aj detský kútik pre lezúňov.
Medická záhrada – sobota od 15:00, Deň detí s Divadlom Piki a predstavením Elá hop.
Splav Dunaja z Hainburgu do Bratislavy pre rodiny s deťmi, stretneme sa v sobotu o 14:00 v Karloveskej zátoke na Botanickej ulici. Požičiate si morský kajak alebo kanoe, špricky, pádlo, plávaciu vestu a ide sa.
Vyhliadková veža UFO si pripravila špeciálny program. Všetky deti do 15 rokov majú vstup zdarma a bude tam maskot, maľovanie na tvár a véééľa balónov.
Deň detí v RETRO Kids bude patriť veselej interaktívnej ZáBaVKe o hľadaní povolania, ktorá sa končí fantastickým klaunským programom. Začína sa o 16:00, vstupné je 10€.
V Bory Mall bude KALI. Ešte predtým youtuberi, influenceri, workshopy a plno zábavy. Moderujú Max a Gregor zo seriálu NAŠI. Dance School River, akadémia akčných športov a na konci teda koncert KALIho so selfiegramiádou.

Deň detí 2019 Bory Mall

Jeden tip navyše: MDD s TV Minimax v bratislavskej ZOO  štartuje až ďalší víkend, 9.júna od 15:00 do 18:00. Pesničky, súťaže, darčeky, maľovanie na tvár, vtipný šašo JARO, vozenie na koníkoch, aj kŕmenie vybraných zvieratiek.

Mimo Bratislavy

Svätý Jur vás pozýva 1.júna od 11:00 na ul. Na Pažiti a od 14:30 na Tréningovom ihrisku ul. SNP. Trampolína, skákací hrad, súťaže a tvorivé dielničky, lukostreľba. Prídu aj mestskí hasiči, polícia, záchranári a tešte sa na penovú show.
Originálny Deň detí budú mať v Senci, v tamojšom Planetáriu na Námestí Alberta Molnára 2. Od 15:00 budete hľadať svoje súhvezdie, film Zo Zeme  do Vesmíru s dabingom.
Na obľúbenej biofarme Stupava bude bábkové divadlo Marioneta. V sobotu 1.júna už o 14:00 komentovaná prehliadka biofarmy, vozenie na koči a od 16:00 bábkové divadlo.

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Trnava a okolie

Trnafský festival v sobotu od 11:00, v amfíku najskôr Do rozprávky s Dory, neskôr Hanička a Murko. Atrakcie pre deti ako maskoti, skákacie hrady ap. Po 16:00 sa začína aj program pre dospelých, bude tam koncertovať Celeste Buckingham, Peter Nagy a Indigo, aj Gladiátor.
V Trnave bude aj tretí FOOD fest a v sobotu od 12:00 MDD – súťaže, hry, animácie, plno zábavy.

V areáli letiska v Senici sa v sobotu od 13:00 tešte na Letecký deň detí. Letové ukážky akrobacie aj vyhliadkových letov, kynológia a ukážka činnosti, DOMKA – tance, penová šou aj kúzelník Ivan. Budú tam kolotoče, poníky, nafukovacie atrakcie, prídu leteckí modelári, deti čaká maľovanie na tvár a rôzne súťaže.

V Šamoríne v tamojšom x-Bionic Sphere bude v nedeľu 2.júna super koncert Mira Jaroša. Pre každé dieťa je pripravený sladký darček, ktorý im venuje maskot Haribo. Celodenné kúpanie a super zábava. Keď si zakúpite lístok do centra na celý deň, vstup na koncert máte zadarmo (ten bude od 16:00).
Vstupné do x-bionix sphere je 21€ pre dospelého, 15€ pre deti do 15 rokov.

deň detí 2019 senica

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Trenčín a okolie

Rozprávkový deň detí s RGB Javorina v Novom Meste nad Váhom.
Cesta rozprávkovým lesom v Partizánskom, aj v Ilave.
Deň detí 2019 v skvelom Parku miniatúr v Podolí.
MDD budú oslavovať aj na Bojnickom zámku, vo FITKids Myjava, v Pruskom, Soblahove, Púchove, Dubnici nad Váhom ai.

Obchodné centrum Laugaricio v Trenčíne organizuje 1.júna od 15:00 Tvorivý deň detí zameraný na ochranu životného prostredia s využitím recyklovateľných materiálov. Tanečné vystúpenia FS Drobci, TS Goonies, TS Aura Dance aj Zelený fotokútik.

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 v Nitre na Sihoti

Mestský park na Sihoti za Nitrianskym hradom ponúkne skvelé oslavy. V nedeľu 2. júna sa tam o 14.30 začnú akcie a potrvajú do 17.30 hod. Budú tam stanovištia ako Zlatá rybka, Tri prasiatka, Janko Hraško, Talentárium ap. Ak navštívi vaše dieťa 8 stanovíšť označených tabuľkami a dostane pečiatky, môže získať rôzne ceny.
V programe sa predstavia Dúhalka, Harry Teater, detské folklórne súbory aj Mažoretky.

Z ďalších akcií vyberáme: MDD v Trnovci nad Váhom, v Štúrove, Deň detí so Star Wars v Nových Zámkoch, Športový deň detí v Šuranoch, Sparťanské deti v Topoľčiankach.

dátum narodeniaPrečítajte si tiež
Aký dôležitý je dátum narodenia? Letné deti to majú ťažšie.

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Žilina a okolie

V rámci Staromestských slávností bude v sobotu 1.júna od 10:00 v Sade SNP aj Deň detí, kde budú pre deti pripravené rôzne súťažné disciplíny, po ktorých absolvovaní získajú drobné darčeky. Tešte sa na maľovanie na tvár, tvorivú dielničku, lukostreľbu, skákací hrad, chytanie rybičiek, lezeckú stenu, balóny, skvelú zmrzlinu aj cukrovú vatu.

Z ďalších akcií vyberáme:
MDD v Rosenfeldovom paláci, v Extreme Parku (od 10:00 nafukovacie atrakcie, tvorivé dielne, športové súťaže a maľovanie na tvár), Turčianski poľovníci deťom v sobotu na strelnici v Kláštore pod Znievom.
Cesta rozprávkovou Vrátnou, Terchová.
MDD bude tiež v Bytči, Brezanoch, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, či v Turčianskych Kľačanoch.

Deň detí 2019 Liptov

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Banská Bystrica a okolie

Banskobystrický kraj si dal naozaj záležať a MDD oslavujú na mnohých miestach. Spomeňme aspoň:
Driečany, Kremnica, Hnúšťa, Divínsky rozprávkový les, Krupina, v Hronci, Žiari nad Hronom, vo Svätom Antone, Dudinciach, ale aj v Povrazníku, v Galérii Lučenec, či v Utekáči.
V sobotu má byť pekne, slnečno, tak vybehnite na Králiky – bude tam Cesta rozprávkovým lesom. Od 9:00 v areáli lyžiarskych vlekov. Prechádzka, nafukovacie hrady, trampolíny, opekačka, kreslenie, jazda na koňoch.

V banskobystrickom SC Point sa môžete s deťmi ponoriť do virtuálnej reality. Vyskúšajte si hry a čakajú vás rôzne odmeny. Od 12:00 do 17:00, bude tam aj modelovanie zo zdravých kukuričných chrumiek, strieľanie penovou loptičkou do terča, workshopy (výroba slizov, náramky šťastia, maľovanie masiek, výroba indiánskych čeleniek) a tiež Aquarellum – kreslenie vlastného umeleckého diela.

Deň detí SC Point Banská Bystrica

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Košice a okolie

Deň detí oslávia napríklad na Spišskom hrade. Od 11:00 tam bude rozprávkový hrniec, maľovanie na tvár, maľovanie s bublinami, klauniáda, princezná na hrášku a prídu aj Páni Spiša.
V Štátnom divadle Košice je prichystané putovanie svetom rozprávok Pavla Dobšinského, pri ktorom nebude núdza o zábavu, hry, ale aj súťaže. U Janka Hraška nájdu deti kľúč k truhlici s pokladom.
Výborne vyzerá Deň Budulova spojený s dňom detí. 1.júna od 9:00 v areáli Voda a život, Budulovské rybníky bude súťaž vo varení, program a súťaže pre deti, ľudové spevácke súbory a o 20:00 zapálenie vatry.

Z ďalších akcií dávame do pozornosti MDD v ZOO Spišská Nová Ves, Deň detí v mestskom parku v Trebišove a MDD v Krompachoch.
Ďalej Oteckovia a deň detí v Michalovciach (áno, prídu Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Filip Tuma a Marek Fašiang), Športový deň detí vo Veľkej Ide a Deň detí s Ozbrojenými silami na letisku v Spišskej Novej Vsi v sobotu od 9:00.

Deň detí Oteckovia

 

dieťa ikonaDeň detí 2019 – Prešov a okolie

Užite si Cestu rozprávkovým lesom v Sabinove. V Spišskej Sobote bude Športuje celá rodina.
Vo Forume v Poprade v spolupráci s popradskými hasičmi pre deti pripravili Hasičský deň detí, v sobotu 1. júna od 10:00 do 15:00. Deti sa môžu tešiť na stacionárne ukážky a prehliadku hasičskej techniky.

Ak ste z Prešova, príďte v sobotu o 10:00 na Malú Marakanu. Čakajú vás tam súťaže a hry s animátorkami, o 14:00 bábkové divadlo Babadlo – Ali Baba a od 15:00 opäť súťaže a hry s animátorkami.
Do Kežmarku zavíta Laci Strike. V sobotu od 14:00 na javisku pri radnici. Môžete sa tam tiež pokúsiť prekonať rekord v počte tancujúcich detí v bielych tričkách.Deň detí Poprad

Zdroj foto: RGB Liptov, Bory Mall, Retro Kids, SC Point Banská Bystrica,
FB Letecký deň detí – Letisko Senica, FB x-bionic sphere, OC Fórum Poprad.


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.