Detská oslava u vás doma? Môže to ísť aj ľahko a hladko!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oslava narodenín vo forme veselej párty býva pre deti jeden z najkrajších dní celého roku. Pre rodičov to veľmi neplatí. Nemyslite si, že iba vo vašom prípade sa spája táto udalosť s nadmerným stresom, a necíťte sa kvôli tomu zle. Predstava veľkej skupiny neúnavných detí pripravených na divoké žúrovanie nie je práve upokojujúca pre žiadneho dospelého.
Presne preto sa detské oslavy čoraz častejšie organizujú mimo domáceho prostredia (napríklad v známej reštaurácii s rýchlym občerstvením) a rodičia svoje ratolesti zverujú do rúk animátorov. Ak sa ale rozhodnete narodeniny svojho dieťaťa osláviť u vás doma, môže vás to vyjsť oveľa lacnejšie. Prinášame vám teraz niekoľko tipov, aby deň D prebehol tak hladko ako sa len dá. A aby boli spokojní všetci – deti i dospelí.

 

ikona balonyPlány včas a spoločne

S plánovaním a organizáciou začnite čo najskôr. Ak nejde o tajnú oslavu, robte to spolu s oslávencom alebo oslávenkyňou. Bude to nielen zábavné, ale aj jednoduchšie pre obe strany. Vytvorte si spoločný projekt, ktorý by mal obsahovať:

  • zoznam pozvaných
  • prípravu pozvánky (či bude a ak áno, aký bude mať dizajn)
  • menu (tento bod by mal byť prediskutovaný naozaj spoločne, aby náhodou nepozostávali všetky chody z cukru a hranoliek)
  • či má ísť o tematickú párty
  • výzdobu a jej prípravu
  • aktivity, hry
  • zoznam hračiek alebo športových pomôcok, ktoré doma nemáte a potrebujete ich zabezpečiť
  • či dostanú nejaké malé prekvapenia aj hostia
  • či sa na párty zúčastnia aj dospelí (rodičia pozvaných detí).

Aby sa mohli pripraviť všetci, pozvánky rozpošlite mesiac, prípadne 2 týždne pred veľkou udalosťou.
So zabezpečením potrebných položiek (hračky, výzdoba, jedlo, pitie) začnite čím skôr, no najneskôr týždeň pred párty. Detská oslava má byť predsa radostná a veselá, tak prečo by ste pred ňou vytvárali zbytočné napätie?

skvelá detská oslava

 

ikona balonyVýzdoba ako súčasť programu

Rozhodujúce je to, či oslavovať budete vnútri alebo pod holým nebom.
Exteriér má tú výhodu, že nemusíte posúvať nábytok, nehrozí vám nebezpečenstvo zničenia podlahy kolou alebo zásah do šatníka a kozmetickej taštičky.
V interiéri zas budete mať všetky deti vždy pokope a pred očami. Okrem toho, pri organizácii nemusíte myslieť na zmeny počasia. Avšak zabezpečenie výzdoby medzi 4 stenami je obmedzujúcejšie.

Ale nemusíte byť na to  sami. Ak príprava dekorácie (alebo nejakej jej časti) bude súčasťou programu oslavy, nielenže sa odbremeníte od jednej povinnosti, ale detské osadenstvo to bude milovať. Veď už len jeden jediný narodeninový balón dokáže mať obrovský úspech a vyčariť na malé tváre bezstarostný úsmev. Tak si predstavte to, ak ich prekvapíte jedným celým balíkom. Dávajte ale pozor na to, aby išlo o kvalitný materiál (napr. heliumking.sk), aby ste sa vyhli nehôd a sklesnutiu nálady.

výborná detská oslava - ako na to?

 

ikona balonyZáchranné balíčky pre dospelých

Majte tajnú zásobu spoločenských hier a kresliacich potrieb. Takisto ako veselá hudba, aj tieto maličkosti dokážu zahnať prípadnú nudu do kúta.
Pripravte aj nejaké darčeky pre deti, veď prekvapenia predsa milujú všetci. Buďte pripravení aj v kuchyni – aj keď mrazená pizzananuky nepatria medzi najzdravšie gastronomické výtvory, ak by hostia nad ponukou jedál ohrnuli nosom, môžu vám ušetriť veľa času a energie.

Pokiaľ na oslave nebudú prítomní rodičia ostatných detí, veľkú pomoc môže znamenať nejaký rodinný známy, najlepšia kamarátka alebo niekto iný. Takýto „parťák“ vám poskytne minimálne duševnú podporu.

smiech nepatrí do školy?Prečítajte si tiež
Deti sa dnes menej smejú. Môžeme za to my, rodičia?

 

ikona balonyZdravie je prvoradé

Poproste ostatných rodičov, aby vám napísali, či ich deti majú nejaké zdravotné problémy. Urobte tak ešte skôr ako začnete s vybavovaním stravy, pretože budete musieť brať ohľad na prípadné potravinové alergie alebo špecifické diéty.

Do lekárničky dokúpte dostatočné množstvo obväzov, leukoplastov, majte aj teplomer, dezinfekčný prostriedok a tabletky proti bolesti a horúčke.

jedlo na detskej oslave

— PR článok —
Foto: freepik.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.