„Žiť skvelý život nie je ani zďaleka jednoduché, preto sa väčšina ľudí uspokojí s niečím menším,“ tvrdí kouč mysle, filantrop a influencer Vex King. Tvrdí, že sa tomu možno vyhnúť a nepridať sa k takýmto ľuďom. Že po malých krôčikoch si možno vybudovať lepší život, využiť svoj potenciál naplno a priblížiť sa k vysnívanému životu. Základom sú dobré vibrácie, ktoré treba využívať, hľadať a tiež vytvárať.
Vex má napríklad na instagrame takmer 800-tisíc followerov. Je podnikateľom v oblasti životného štýlu, vizionár, ktorý využíva svoj pozitívny vplyv na šírenie výlučne dobrých vibrácií. Posúva ľuďom svoje inšpiratívne príbehy a praktické riešenia. Dlho sa čakalo na jeho knihu Dobré vibrácie, dobrý život, ktorá vyšla konečne aj v slovenčine. A v nej okrem iného radí, ako si vytvoriť pozitívne návyky a šíriť dobré vibrácie.
Dobré vibrácie pre lepší život
Prestaňte sa snažiť urobiť dojem na druhých. Robte dojem na seba. Prekračujte svoje limity. Testujte sa. Staňte sa najlepšou verziou samých seba, tvrdí Vex King.
Podľa neho vesmír odpovedá na vaše vibrácie. Vráti vám takú energiu, akú doň vysielate. Zákon vibrácií je kľúčom ku skvelému životu. Keď sa naučíte jeho podstatu a začnete ho používať, váš život sa zmení. „Neznamená to, že sa vyhnete všetkým ťažkostiam. Podarí sa vám však nájsť spôsob, ako dostať veci pod kontrolu a vytvoriť si život, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale aj chutiť,“ dodáva Vex vo svojej knihe.
1. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi
Vex radí obklopiť sa ľuďmi, ktorí vyžarujú vyššie vibrácie ako vy. Trávte čas s tými, ktorí sa cítia lepšie ako vy. Energia je nákazlivá. Ak vám nie je veľmi dobre, skúste tráviť čas s ľuďmi, ktorí sa cítia skvele. Vyžarujú vyššiu frekvenciu vibrácií ako vy a je dosť pravdepodobné, že časť z ich energie vstrebete.
2. Zmeňte reč svojho tela
Ťažko sa nám usmieva, keď sa nám nič nedarí. Štúdia Simone Schnallovej a Davida Lairda z roku 2003 však ukázala, že ak sa usmejete nasilu, oklamete svoj mozog, že ste naozaj šťastní, a ten vylúči hormóny šťastia s názvom endorfíny.
Možno sa vám to najprv bude zdať trochu na hlavu. Ak vám pripadá čudné usmievať sa len tak pre nič za nič, nájdite si na to dôvod. Môžete sa usmiať pri predstave, že váš úsmev poteší niekoho iného. Ak sa budete správať ako niekto, kto sa cíti dobre, váš vnútorný stav sa zmení a frekvencia vašich vibrácií sa zvýši.
Sociálna psychologička Amy Cuddyová je známa svojím výskumom, ako reč tela vplýva nielen na to, ako nás vnímajú ostatní, ale aj ako sa vnímame my sami. Z výskumu, ktorého je spoluautorkou, sa dozvedáme, že ak na dve minúty každý deň zaujmete jednu z troch silových póz, zvýšite si hladinu testosterónu, hormónu sebavedomia, o 20 percent a množstvo stresového hormónu kortizolu sa zníži o 25 percent.
3. Vyhýbajte sa klebetám a drámam
Žiaľ, mnohí ľudia majú v sebe zvedavosť až posadnutosť dramatickými situáciami, počúvaním a šírením klebiet. Preto máme tak radi bulvár, krimi správy ap. Navyše, stalo sa spoločensky prijateľným hovoriť o druhých. Každý však vie, že by sa mu nepáčilo, keby sa hovorilo o ňom.
Dištancujte sa teda od rozhovorov o iných ľuďoch, prípadne sa pokúste usmerniť diskusiu pozitívnejším smerom. Všimnete si, že klebetníci sa zvyknú sťažovať alebo sa vyžívať vo svojom utrpení. Ak sa pridáte k ich návykom, aj vy časom podľahnete rozčarovaniu zo života.
4. To, čo jete, ovláda váš život
Všetko, čo jete a pijete, je dôležité, pretože to ovplyvňuje vaše vibrácie a realitu. Zamyslite sa: Ako sa máte cítiť dobre, keď neprijímate dobré jedlo a dobré tekutiny?
Jedlá, po ktorých sa cítime ospalí a spomalení, vibrujú na nižšej frekvencii. Keď ich zjeme, zmenia sa aj naše vibrácie. Patrí medzi ne veľa nezdravých potravín a tie sú nanešťastie navrhnuté tak, aby chutili skvele. Preto sa niektorí z nás radi prejedajú nezdravou stravou. Nielenže tak tlmíme svoju náladu, ale priberáme a sme náchylnejší na choroby.
V roku 1949 francúzsky odborník na elektromagnetizmus André Simoneton zverejnil svoj výskum elektromagnetických vĺn určitých potravín. Zistil, že každá potravina obsahuje nielen určité množstvo kalórií (chemickú energiu), ale aj elektromagnetickú silu v podobe vibrácií. Do kategórie s najlepšími vibráciami patrí napríklad čerstvé ovocie a zelenina, obilniny, olivy, mandle, lieskové orechy, slnečnicové semienka, sója a kokos.
5. Prejavte vďačnosť
- Kým sa začnete sťažovať na školu, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú prístup k vzdelaniu.
- Kým sa začnete sťažovať, že priberáte, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú čo jesť.
- Kým sa začnete sťažovať na svoju prácu, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú peniaze.
- Kým sa začnete sťažovať, že musíte doma upratať, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú strechu nad hlavou.
- Kým sa začnete sťažovať, že musíte umyť riad, spomeňte si, že niektorí ľudia nemajú vodu.
- Kým sa začnete na toto všetko sťažovať na sociálnych sieťach cez svoj smartfón – bez toho, aby ste si uvedomili, aké máte šťastie – skúste byť len na minútku vďační.
Vďačnosť je jeden z najjednoduchších a zároveň najvýznamnejších návykov, aký si viete vytvoriť. Keď si každý deň spomeniete na všetko dobré, čo máte, naučíte tým svoju myseľ hľadať vo všetkom okolo seba to dobré. Čoskoro nevedomky začnete vnímať pozitívnu stránku vecí a cítiť sa lepšie.
6. „Nemám čas“ nie je dobrá výhovorka
Ak si na niečo neviete nájsť čas, nie je to pre vás dosť dôležité. Ak je to pre vás naozaj dôležité, čas si nájdete.
Opakovanie vytvára návyk. Nie všetko vám vyjde ani dokonale sadne. Dôležité je prehodnocovať svoje metódy a prispôsobovať sa zmenám. Ak ste pre niečo spravili maximum, ale pokrok sa nedostavil, možno to znamená, že by ste mali skúsiť nový prístup.
Prečítajte si tiež
7 trikov, ako pozitívne pôsobiť na druhých a získať si ich.
7. Nemusíte mať všetko premyslené
Táto potreba povedie len k tomu, že budete svoj plán odkladať a báť sa pohnúť vpred. Majte odvahu a začnite už dnes, aj keď v malom. Choďte do toho! Keď si uvedomíte, že ste podľahli prokrastinácii, treba si vymyslieť stratégiu, ako to prekonať. Ľahšie sa to spraví pri menších cieľoch, napríklad pri písaní referátu, horšie je to s väčšími cieľmi, napríklad vytvorením úspešnej online firmy.
Rozdeľte si teda svoje ciele na menšie časti. Veľké méty sa môžu zdať nezdolateľné a ťažko si viete predstaviť, ako raz prebehnete cieľovou páskou. Účinnejšie je, ak si stanovíte menšie ciele a zoradíte ich podľa naliehavosti. Ak sa vám vaše ciele zdajú priveľké aj po tom, ako ich rozdelíte na menšie, rozdeľte ich ešte viac. Ak sa vám podarí splniť menšie ciele, získate sebadôveru na väčšie ciele.
Optimista, vizionár a filantrop Vex založil a vlastní lifestylovú značku Bon Vita. Táto platforma prináša posilňujúce perspektívy, duchovnú múdrosť, praktické riešenia, inšpiratívne príbehy, poučenia do života a mnoho iného. Vex využíva svoj pozitívny vplyv na šírenie výlučne dobrých vibrácií, vďaka ktorým môžu ľudia odomknúť svoj plný potenciál a dosiahnuť skvelý život v každej oblasti.
Zdroj: Dobré vibrácie, dobrý život, Le Courrier du Livre, Tandfonline.com
Foto: vexking.com, Shutterstock.com, Pixabay.com, Stocksnap.io