Zbavte sa nadváhy vhodnou životosprávou a pohybom  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak vás trápi nadváha, málokedy pomôže krátkodobá diéta. Dlhodobý efekt dosiahnete zmenou životného štýlu. Kto chce byť zdravý a šťastný, kto chce dobre vyzerať a páčiť sa najmä sám sebe, ten sa poľahky zbaví kíl navyše pohybom a vhodnou životosprávou.
Štatistiky tvrdia, že obezita v populácii stále stúpa. Preto je dobré vedieť, že znížením hmotnosti sa prirodzene zmení nielen vzhľad človeka, ale zlepší sa aj kardiovaskulárna činnosť, normalizuje sa trávenie, tlak či dýchanie. Obezita je však aj estetický problém a vďaka redukcii hmotnosti sa zmení aj osobnosť – zvýši sa sebavedomie a zníži sebakritika.

 

Optimálna hmotnosť

Podľa štatistík trpí nadváhou približne polovica populácie. Obezita je dôsledok rôznych odchýlok od normálnej činnosti organizmu a hlavný vplyv na ňu má vyšší príjem potravy, než je energetický výdaj. Základom optimálnej hmotnosti je dostatok pohybu, kontrolovaný príjem kalórií, zdravá strava a správny pitný režim.

Máte lenivý metabolizmus? Lenivý metabolizmus je možné zrýchliť pomocou spaľovačov tukov, pretože spaľovače tukov nielen že zvýšia schopnosť tela tuky spáliť, ale zbavia ho aj nadbytočnej vody odvodnením. K odvodneniu prispeje tiež čaj z kvetu čiernej bazy a telesný metabolizmus zrýchlia aj niektoré potraviny – čili papričky, zázvor a škorica.

 

Dostatok pohybu

Pri redukcii hmotnosti sa odporúča primeraná fyzická aktivita. Každý, kto trpí nadváhou, by mal pravidelne športovať a čo najviac voľného času tráviť v prírode. Ideálnym pohybom pre tých, ktorí chcú schudnúť, je chôdza, beh, plávanie a bicyklovanie.

Pokiaľ vás najviac láka jazda na dvoch kolesách, nepodceňte výber vhodného bicykla. Dievčenský či chlapčenský bicykel vyberte nielen podľa svojej hmotnosti, ale aj podľa výšky. Na jazdu v nenáročnom teréne postačí model v základnej technickej výbave, no do náročnejšieho terénu zvoľte lepšie technické vybavenie. Výber podriaďte aj tomu, ako často mienite bicykel používať. A pri žiadnej športovej aktivite nepodceňte ani vhodné oblečenie a obuv.

Prečítajte si tiež
Trápi vás nadváha? Zhoďte kilá pomocou štiav.

 

Športujte s radosťou

Radosť zo športovania podporí aj pohodlné športové oblečenie, ideálne vzdušné a elastické. A tiež kvalitné tenisky. Skvelým tipom na komfortnú športovú obuv je obuv salomon speedcross, ktorá sa dokonale prispôsobí nohám a podporí športový výkon. Je nepremokavá, priedušná, pružná a maximálne pohodlná.

Nezabudnite, že pohyb má vyvolávať príjemné pocity. Prehnaná telesná aktivita, najmä na začiatku procesu chudnutia, by mohla viesť nielen k presileniu či k zraneniu, ale aj k odporu ku športu. Aj pri chudnutí je dobré pohyb vnímať ako relax, preto športovať začnite postupne. Keď sa zbavíte prvých kilogramov, prirodzene sa zlepší aj vaša pohyblivosť a celková fyzická kondícia.

— PR článok —
Foto: Dreamstime.com


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.