Donovalley Resort ponúkne omnoho viac aktivít ako len celoročné lyžovanie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

V donovalskom regióne by mal onedlho vyrásť unikátny areál zážitkového cestovného ruchu, jediný svojho druhu v strednej Európe. Donovalley Resort s krytou lyžiarskou halou bude predstavovať všestranné miesto na trávenie príjemných chvíľ či dovolenky bez ohľadu na ročné obdobie, poveternostné a snehové podmienky. Množstvo aktivít ocenia nielen rodiny s deťmi, ale aj rekreační, adrenalínoví a profesionálni športovci.

Okrem lyžovania a snowboardovania na početných zjazdovkách bude vytvorené zázemie aj na bežecké lyžovanie, korčuľovanie, hokej, plávanie a wellness. Návštevníci areálu určite radi využijú aj možnosti príjemnej pešej či cykloturistiky po okolí Donovál.
Súčasťou komplexu bude ubytovanie v rôznych cenových kategóriách, požičovne výstroje a oblečenia, reštaurácie a kaviarne. Viac na Donovalley Resort.

 

Program pre celú rodinu

Lyžovanie za vždy výborných snehových podmienok? Už sa vám nestane, že na lyžovačke skrátka nebudete lyžovať pre nedostatok snehu a rozmary prírody. Tri hlavné zjazdovky pre lyžiarov a snowboardistov a dve pre lyžiarsku školu spolu pokryjú plochu 22 500 m².
Pre najmenších lyžiarov bude k dispozícii bezpečná trať s dostatočne veľkým priestorom a nízkym sklonom, kde sa spolu s maskotom a inštruktormi naučia robiť prvé oblúčiky. Lyžiarsku výučbu značne uľahčia posuvné pásy. Väčšie deti si môžu vyskúšať aj slalomové bránky, čo na bežných zjazdových tratiach nie je možné. Zážitkom bude určite aj štart z nájazdovej rampy pre extra rýchlosť či lyžovanie na menších skokoch, bubnoch a iných atrakciách,” vysvetľuje Igor Obšajsník,projektový manažér Donovalley Resort.

Donovalley Resort Lyžiarska hala Landgraaf v Holandsku.

Lyžiarska hala Landgraaf v Holandsku.

Tínedžeri a nadšenci adrenalínových zimných športov sa vybláznia na FUN zjazdovke s rampami, bubnami, skokmi a rôznymi prekážkami. Tí odvážni si budú môcť vyskúšať injektovanú ľadovú trať pripravenú pre niektorý z lyžiarskych tímov, zažiť tak adrenalín pretekov a porovnať svoj čas s profesionálmi zo svetového pohára.
Navyše, v krytej hale si prídu na svoje aj nelyžiari. Každý deň bude totiž na menšej ploche vyhradený čas na sneženie. Sánkovačka, guľovačka či stavanie snehového bunkra, to všetko bude možné počas celého roka.

Rodičia si tiež môžu vychutnať kávu či občerstvenie bez toho, aby stratili deti z očí. Všetky zjazdovky sú viditeľné v kompletnom profile z kaviarní a reštaurácií alebo cez živé vysielanie v celom objekte. V požičovniach si bude možné požičať kompletný výstroj pre všetky vekové kategórie za symbolický poplatok, nakoľko výstroj nebude možné použiť mimo lyžiarskej haly.

 

Lyžiarske výcviky aj prax pre študentov

Školské lyžiarske zájazdy budú môcť byť organizované aj po alebo pred sezónou a deti, ktoré dovtedy nelyžovali, budú pripravené na zimnú prázdninovú lyžovačku. Nedostatok telocvikárov na škole už tiež nebude problémom, pretože k dispozícii budú kvalifikovaní interní inštruktori. Žiaci a študenti si určite užijú záverečné preteky s ozajstnou časomierou a medailami.

„Donovalley Resort bude ponúkať brigády v oblasti ubytovania, gastronómie či rôznych pomocných prác. Pre určité odborné školy bude organizovaná aj odborná prax,” hovorí Igor Obšajsník a dopĺňa:  „Možná bude i absolventská prax pre študentov telovýchovných odborov doplnená o skúsenosti inštruktorov a trénerov. K dispozícii budú moderné technológie na diagnostiku a metodiku.”

Donovalley Resort Lyžiarska hala Neuss v Nemecku.

Lyžiarska hala Neuss v Nemecku.

 

Podmienky aj pre hendikepovaných športovcov

Zjazdové lyžovanie a snowboarding budú tvoriť základ športových aktivít. Pre profesionálov budú pripravené zjazdovky na certifikáciu FIS lyžiarskych tratí za účelom konania pretekov až do kategórie junior. Okrem toho budú vytvorené podmienky aj na akrobatické lyžovanie, freestyle, či skoky na lyžiach pre najmenších. Bude možné pripraviť aj vnútorný ovál v dĺžke 250 – 350 m na bežecké lyžovanie a biatlon.

„Na hendikepovaných športovcov myslíme v projekte už od jeho rannej prípravy. Prispôsobená bude nielen celá ubytovacia kapacita, ale aj doplnkové služby a športoviská s možnosťou usporiadania menšieho či väčšieho podujatia,” dodáva I. Obšajsník na záver.

Všetky informácie o lyžiarskej hale a ďalších aktivitách nájdete priamo na stránke Donovalley Resort.
Prečítajte si tiež, ako sa chatárči na nádherných Donovaloch.

Donovalley Resort lyžiarska hala Landgraaf v Holandsku

Lyžiarska hala Landgraaf v Holandsku.

— PR článok —
Foto: Donovalley Resort,
kryté lyžiarske haly Neuss, Nemecko a Landgraaf, Holandsko.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.