Všemocné ginko. Čaj či tablety, pomáha na pamäť aj prekrvenie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ginko patrí k najstarším druhom stromov na Zemi. Pomáha udržiavať sviežu myseľ, predchádzať kôrnateniu ciev a pýši sa aj antioxidačnými účinkami. Podobné zloženie ako ginko biloba nemá iná rastlina na svete. Ginko má svoj domov v Číne a do Európy sa dostalo až v osemnástom storočí.

Ginko biloba pomáha zachytávať tzv. voľné radikály, čo sú zjednodušene bunkové splodiny. Tým nás chráni pred predčasným opotrebovaním a starnutím buniek, srdcovo-cievnymi ochoreniami, nádormi a bolesťami hlavy. Vhodné je pre diabetikov, ktorým zlepšuje stav očnej sietnice.

 

Rastlina ako žiadna iná

Zloženie ginka je naozaj výnimočné. Obsahuje ginkgolidy s ochranným účinkom na organizmus, flavonoglykosidy, terpenolaktony a bilobalidy. Vďaka týmto účinným látkam je ginko také špeciálne a poskytuje naozaj vynikajúce liečebné vlastnosti. Ginko je tiež odolné voči nepriaznivým vplyvom a práve preto sa radí medzi najstaršie rastliny sveta.

superpotravinyPrečítajte si tiež
Superpotraviny. Vyskúšajte niektorú z týchto.

Plno energie a lepšia pamäť

Ginko sa najčastejšie používa na zvýšenie mozgovej aktivity a zlepšenie pamäte. Je preto vhodné najmä pre ľudí vyššieho veku a tých, ktorí majú psychicky náročnú prácu. Odporúča sa najmä pre ľudí v produktívnom veku nad 45 rokov. Pomáha pri vyrovnávaní sa so stresom i depresiami. V človeku navodí pocit dobrej nálady a väčšieho množstva energie.

Pamäťové bunky vďaka ginku lepšie viažu kyslík, takže budete si pamätať viac než predtým. Ak máte problémy so spomenutím si na niečo či so zabúdaním, môžete ho vyskúšať. Buď vo forme čaju alebo ako potravinový doplnok.

 

Ginko – čaj alebo doplnok stravy

Hoci ginko prirodzene rastie len v Kórei, Japonsku a Číne, nie je problémom dostať sa k nemu i v našej oblasti. Kvôli jeho skvelej odolnosti a dlhej životnosti sa vysádza predovšetkým v parkoch ako okrasná drevina.
Môžete si ho pestovať doma ako okrasnú rastlinu, keďže je nenáročné. Treba len pamätať na to, že má rado svetlo. Tiež ho môžete pestovať vo forme bonsaju, čo už je ale zložitejšie. V takomto prípade sa informujte v danom záhradníctve.

Z ginka sa zbierajú mladé listy i púčiky listov, ale až po kvitnutí. Po usušení si z neho môžete spraviť odvar. Ginko čaj si však môžete aj kúpiť. Inou možnosťou sú potravinové doplnky z lekárne.

Foto: Bigstockphoto
— PR správa —


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.