Halloween: vyrobte si tekvicovú sviečku z kvetináča

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Halloween, sviatok strašidiel sa blíži 🙂 Určite viete, že ide pôvodne o anglosaský ľudový sviatok, ktorý sa oslavuje 31.októbra. Čiže pred kresťanským sviatkom Všetkých svätých. Deti sa obliekajú do strašidelných kostýmov, masiek, tak ich potešte a doplňte atmosféru o originálne sviečky.

Už samotná výroba doma môže byť zábava pre celú rodinu. Nie je to nič zložité, ponúkame vám dokonca fotopostup.

 

Halloween a tekvicová sviečka

Potrebujeme:
menší hlinený kvetináč
špongiu
biely sviečkový vosk
oranžové voskové farbičky
knôt so stopkou
čiernu a oranžovú farbu
matný lak v spreji
drevené špajdle
zelenú šnúru
lepiacu pištoľ

FOTO postup:

Hlinený kvetináč dôkladne očistíme od hliny. Špongiu namočíme do oranžovej farby a zafarbíme ňou vonkajšiu a spodnú časť kvetináča. Keď farba uschne, okraj kvetináča zafarbíme načierno, pričom natrieme aj vnútornú časť do hĺbky približne dvoch centimetrov.
Po zaschnutí namaľujeme na kvetináč oči, nos a ústa. Počkáme, kým kresba uschne, a nakoniec črepník nalakujeme transparentným lakom.

1,krok

Pomocou lepiacej pištole pripevníme spodnú časť knôtu ku dnu kvetináča. Do hrnca vlejeme vodu, privedieme ju do varu, do vriacej vody potom vložíme menší hrniec, do ktorého rozlámeme vosk. Len čo sa vosk začne rozpúšťať, postupne doň pridávame aj kúsky oranžových voskových farbičiek. Zmes premiešavame dovtedy, kým sa úplne nerozpustí.

2.krok

Tekutý vosk opatrne nalejeme do kvetináča, pričom ho nenaplníme až dovrchu. Knôt podoprieme drevenými špajdľami, aby stál rovno, a vosk necháme stuhnúť. Po stuhnutí v strede sviečky vznikne malá priehlbina. Zvyšok vosku znovu rozpustíme, vlejeme do priehlbiny až po vnútorný okraj a necháme ho celkom stuhnúť.

3.krok

Keď vosk stuhne, vyhotovíme stopku tekvicovej sviečky. Knôt skrátime na 2 – 3-centimetrovú dĺžku. Zo zelenej šnúry kúsok odstrihneme, omotáme ho okolo knôtu, priviažeme a zvyšnú časť šnúrky odstrihneme.

4.krok

 

Veľa skvelých praktických tipov z edície Urob si sám nájdete v knižke Strašidelný Halloween.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.