Máte popraskané päty? Vyskúšajte zmäkčovací zábal

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vám hrubne na chodidlách koža a mávate popraskané päty? Mnohí to neriešia a koža môže dokonca výrazne praskať, krvácať a otvárať sa, čím sa zvyšuje riziko rôznych infekcií. Postihnuté miesto bolí a spôsobuje to ťažkosti pri chodení. Neberte to ako fakt, že to má každý a nedá sa toho zbaviť.
Ak už nemáte čas ísť k pediatrovi, vyskúšajte z času na čas aspoň tento náš zmäkčujúci zábal. Dokážete si ho pripraviť za pár minút z domácich surovín a naozaj pomáha.

Popraskané päty spôsobuje viacero faktorov. V lete beháme bez ponožiek, naboso, oškierame ich o koberce, prípadne ich zaťažujeme v sandáloch. Problematická je aj nadváha – čím viac kíl, tým vyššia záťaž na päty. Jemné nárazy, ale často a tak môžu vznikať jemné ranky.

päť tibeťanovPrečítajte si aj
Ako sa cvičí Päť Tibeťanov?

Pri starostlivosti o popraskané päty je najdôležitejšia pravidelnosť a dôslednosť. Až potom sa situácia zlepší a nebudete sa musieť hanbiť, keď prídete na kúpalisko, na pláž alebo sa vyzujete vo wellness centre.

Zatvrdnutá a popraskaná pokožka nie je nič zvláštne, len odumreté tkanivo, ktoré nie je dostatočne hydratované. Tak ho dajte preč. Nenechávajte si ho. Do malých praskliniek sa môžu dostať nečistoty, ktoré sa po čase zapália a bolesti sú na svete. Vyhnite sa tomu a pripravte si jednoduchý zmäkčujúci zábal na popraskané päty.

popraskané päty

Starajte sa o svoje nohy. Odvďačia sa vám!

Zmäkčujúci zábal na popraskané päty

Potrebujeme:
jeden banán
jednu lyžičku smotany na šľahanie
3 kvapky olivového oleja
3 kvapky kokosového oleja

FOTO postup:

Banán roztlačíme vidličkou tak, aby mal kašovitú konzistenciu.
1.krok

Pridáme k nemu čerstvú smotanu na šľahanie, zmes dôkladne premiešame.
2.krok

Ku krému pridáme obidva druhy oleja.
3.krok

Prísady dôkladne zmiešame a zábal na zmäkčenie popraskanej päty je hotový.
4.krok

Ako používame zmäkčovací zábal?

Po kúpeli nôh si najskôr zľahka ošetríme suchú pokožku na pätách pemzou.
Potom zmesou na zmäkčenie popraskanej päty dôkladne natrieme celý povrch pokožky.
Nohy obalíme do fólie a natiahneme na ne hrubé ponožky.

Po uplynutí minimálne polhodiny nohy opláchneme vodou a natrieme vyživujúcim krémom na nohy. Pravidelným aplikovaním zábalu získame dlhodobo hebké päty.

Veľa skvelých praktických tipov z edície Urob si sám nájdete v knižke Domáca kozmetika.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.