Ideálny darček pre športových fanúšikov. Hra Majstrovstvá sveta vo futbale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nová zábavno-vedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým futbalovým nadšencom nad 6 rokov, ktorým sa páči najpopulárnejší šport na svete a radi sa pritom hrajú. V hre sa premenia na futbalistov a ich úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.

Podľa slov vydavateľa a autora v jednej osobe Daniela Kollára, „hra nás prenesie do sveta futbalu a majstrovstiev sveta, ktoré sa hrajú už od roku 1930. Čakajú nás futbalové zápasy, počas ktorých zažijeme nejedno prekvapenie a dozvieme sa veľa zaujímavostí o futbalových hráčoch a tréneroch ako aj z histórie futbalu.“

 

Hra Majstrovstvá sveta vo futbale

hra Majstrovstvá sveta vo futbaleVedomostná spoločenská hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom futbalu, ktorí sa v hre premenia na futbalistov a ich úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete.

Hra obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí futbalisti majú postupne k dispozícii 330 futbalových kartičiek a takmer 550 futbalových otázok. Ako tvrdí Daniel Kollár „v hre možno budeme mať šťastie a porazíme súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu.“

Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími futbalovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe.

Druhý hrací plán je skôr detskou verziou futbalového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka FIFA.

hra Majstrovstvá sveta vo futbale

 

História futbalu aj TOP hráči

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta vo futbale, či na rôzne zaujímavosti.

Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa. Hoci majstrovstvá sveta vo futbale sa začínajú kvalifikáciami a končia záverečným turnajom, otázky z histórie majstrovstiev sveta v tejto hre sa týkajú len záverečných turnajov.

Ukážka otázok pre dospelých, aj deti:

  • Ktorý hráč bol najlepším strelcom Československa na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta v roku 1962?
  • Ktoré dve mužstvá na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta prehrali až tri penaltové rozstrely?
  • Ako sa volá súčasný slovenský reprezentačný obranca, ktorý hráva takmer päť rokov za Inter Miláno?

Príklad indícií:

  • Jeho najväčšie futbalové úspechy sú späté s klubom Juventus Turín, v ktorom v súčasnosti zastáva funkciu viceprezidenta.
  • V roku 2003 získal Zlatú loptu France Football určenú pre najlepšieho futbalistu Európy.
  • V Taliansku mal prezývku Grande Paolo a za Českú republiku hral na záverečnom turnaji Majstrovstiev sveta 2006.

hra Majstrovstvá sveta vo futbale

 

A kto bude víťazom?

Kto vyhrá aktuálny šampionát v Katare, to vám nateraz povedať nevieme 🙂
Ale víťazom hry Majstrovstvá sveta vo futbale sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. Ako na záver dodáva Daniel Kollár „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z futbalového prostredia.“

 

Foto: LepšíDeň.sk, Dajama


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.