Kapustové fliačky na karameli s opečenou slaninkou | RECEPT

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ak máte chuť na rýchly, lacný a vynikajúci obed, máme pre vás recept na kapustové fliačky. Základom tohto klasického receptu je hlávková kapusta, ktorá je nabitá vitamínmi a prospešnými látkami. Okrem vitamínov A, B, C, E, K tu nájdeme aj hojne zastúpenú kyselinu listovú, ktorá je veľmi prospešná napríklad pre tehotné ženy, ale aj pre ľudí trpiacich chudokrvnosťou.

Recept na kapustové fliačky

Kapustové fliačky si možno pripraviť v slanej aj sladkej verzii. V dnešnom recepte však tieto chute skombinujeme a kapustu budeme dusiť na karamelovom základe, no zároveň ju aj osolíme. Obe chute sa tak skvelo prepoja. Ak nie ste fanúšikom čierneho korenia, pokrm môžete namiesto neho dochutiť aj mletou škoricou, ktorá mu dodá jemne štipľavú chuť.

SUROVINY

Kapustové fliačky:

  • 1 menšia hlava kapusty
  • 500g fliačkov
  • 1PL bravčovej masti
  • 1PL oleja
  • 1,5PL kryštálového cukru
  • Soľ
  • Mleté čierne korenie
  • Približne 300ml vody

Opečená slaninka:

  • Prerastenejšia slanina
  • 1 cibuľa

POSTUP

recept na kapustové fliačky

recept postupAko prvé si pripravíme kapustu. Vyrežeme hlúbik a zvyšok kapusty nakrájame na menšie kúsky. Vo väčšom hrnci zohrejeme olej spolu s bravčovou masťou. Keď sa masť rozpustí, prisypeme kryštálový cukor. Pri hrnci v tomto momente stojíme a čakáme, kým sa nevytvorí jemne hnedý karamel. Keď sa tak stane, hneď do hrnca opatrne nasypeme všetku pokrájanú kapustu. Nečakáme príliš dlho, pretože karamel sa vie rýchlo spáliť.

recept postupKaramel s kapustou premiešame, prilejeme vodu, osolíme a okoreníme. Hrniec prikryjeme a za občasného premiešania dusíme, kým je kapusta úplne mäkká. Počas dusenia musí byť na dne hrnca vždy trochu vody, aby sa kapusta nepripálila.

recept postupMedzitým si uvaríme fliačky v osolenej vode a následne ich scedíme. Slaninku si nakrájame spolu s cibuľou na malé kocky. Najskôr na prudšom ohni smažíme slaninku, kým sa z nej nevyškvarí skoro všetka masť a až potom pridáme na kocky nakrájanú cibuľu.

recept postupKeď je kapusta udusená, znížime plameň a necháme na dne trošku vody. Do takto pripravenej kapusty pridáme uvarené fliačky a pár minút ešte premiešavame a odstavíme.
Fliačky podávame s opečenou slaninkou.
Dobrú chuť.

recept na kapustové fliačky

Foto: LepšíDeň.sk/autorka


Zdielať

About Author

Klaudia Plevová

Volám sa Klaudia, pochádzam zo západného Slovenska a som predovšetkým manželka a matka. Mám vyštudovaný odbor Ekonomika a manažment podniku na Žilinskej univerzite v Žiline. Som milovníčkou udržateľného a zdravého životného štýlu. Mám rada veľa pohybu rôzneho druhu, pomalú módu, dobrú kávu či film, a v neposlednom rade varenie a pečenie.

Komentáre sú uzavreté.