Lyžovanie v lete? Tipy na miesta, kde si to užijete

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milovníci lyžovania vám to povedia bez zaváhania: zimná sezóna je občas prikrátka 🙂  Možno ani vy nie ste ten typ, čo by si užíval štyridsaťstupňové horúčavy niekde na pláži. Už netrpezlivo pozeráte do kalendára, kedy sa priblíži zima a budete môcť opäť vyraziť s lyžami alebo snowboardom na hory.
Nuž, nemusíte čakať. Doprajte si letné dobrodružstvo na lyžiach. Či už ste skúsený profesionál a takto trávite každú letnú dovolenku, alebo len bežný lyžiar, ktorému sa zachcelo v sparnom lete aspoň po kúsku zasneženej zjazdovky – vychutnajte si lyžovanie v lete.
Máme pre vás niekoľko tipov v blízkosti Slovenska. Miesta, kde si môžete zalyžovať aj v júli, či auguste. Stačí si len pripraviť batohy a lyžiarske vybavenie. A „vyraziť“ za dobrodružstvom.

 

Nikdy nekončiaca zima v Rakúsku

Hintertux

Toto stredisko je jediným celoročne otvoreným strediskom v Rakúsku a ponúka zjazdovky o celkovej dĺžke 20 kilometrov. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 10 lanoviek. Medzi lanovky patrí aj Gletscherbus 3, ktorý so svojimi kabínkami pre 24 osôb, prepraví až 2 000 lyžiarov za hodinu. Toto stredisko ponúka široký výber tratí s rôznymi stupňami náročnosti.

Známe je však aj pre svoje strmé svahy, ktoré sú vhodné najmä pre skúsených lyžiarov a preto sú nevyhnutné kvalitné lyže a lyžiarky. Najdlhšia zjazdovka meria 2 kilometre a milovníci freestyle si môžu vychutnať U-rampu, fun boxy a iné „vychytávky“, ktoré ponúka toto stredisko ako jedno z mála.
Dopravu do strediska zabezpečuje bezplatný Tuxer Sportbus a denný skipas v stredisku si môžete zaobstarať za 45 eur.

lyzovanie v lete

 

Kaprun

Ľadovec Kitzsteinhorn sa nachádza nad týmto slávnym strediskom a ponúka lyžiarske terény aj v letnom období. Okrem zjazdoviek rozličných stupňov  náročnosti, tu nájdete aj snowpark. Tento snowpark ponúka 8 jumpov a 12 jibov.
Po celodennej lyžovačke si môžete vychutnať atmosféru rakúskych hôr v Ice Arena, na snehovej pláži alebo v ľadovom bare. Vleky na Kitzsteinhorne sú v prevádzke od mája do októbra a dvojdenný skipas si môžete zakúpiť už za 47 eur.

 

Luxus na lyžiach vo Švajčiarsku

Zermat

Toto Švajčiarske stredisko ponúka 21 kilometrov tratí na úpätí ľadovca Theodul. Letný lyžiarsky terén je dostupný vďaka lanovke z Malého Matterhornu a je v prevádzke od mája do polovice novembra. Zaujímavosťou je fakt, že stredisko susedí s Talianskom a vy si tak môžete ráno vychutnať svahy Theodula a neskôr zaskočiť na obed do susednej krajiny.
Stredisko ponúka 13 upravených zjazdoviek, Gravity park a nádherný výhľad na siluetu Matterhornu.
Denný skipas si môžete zakúpiť za 66 frankov.

lyžiarske strediskáPrečítajte si tiež
Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku.

 

SAAS FEE

Ľadovec Allalin je lyžiarom dostupný prostredníctvom podzemnej lanovky. Letná sezóna tu trvá od polovice júla do konca októbra a vleky premávajú denne od siedmej.
Stredisko ponúka 20 kilometrov zjazdoviek a najlepšie sa tu budú cítiť najmä pokročilý lyžiari. Úpravy terénu tu prebiehajú po celý deň a vy si tak môžete vychutnať prvotriedne podmienky na lyžovanie za 56 frankov na deň.

Prajeme vám príjemné lyžovanie a nezabúdajte: pobyt na čerstvom vzduchu je tá najlepšia detoxikácia organizmu.

— PR článok —

 


Zdielať

About Author

Dana Bunová

Mám dlhoročné skúsenosti v marketingu na strane klienta, ako aj s prácou v reklamných agentúrach. Píšem o rôznych témach, oblastiach, ale najmä pre ženy.

Komentáre sú uzavreté.