Kto dokáže kradnúť deti? Iba zviera v ľudskej koži

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deti sú to najčistejšie, čo prichádza na tento svet. Sú ako nepopísané tabule. Nepoškvrnené, nádherné a voňavé. Zaslúžia si všetku našu lásku… ale niektorí ľudia to nechápu. Dívajú sa na deti iným pohľadom. Pre nás ostatných nepochopiteľným. Ako len môžu? Čo sú to za ľudia?
A najhoršie je, keď zlo prichádza ako zamaskovaná pomoc. Keď si myslíte, že niekto koná dobro, že prichádza s čistým úmyslom a on zatiaľ iba sleduje svoje egoistické ciele….
Toto je fiktívny príbeh, no založený na skutočných udalostiach.
Kradnutie detí z ich domovov je príkladom toho, aké zvrátené môžu byť pohnútky niektorých ľudí.

„Vedeli ste, že v tejto krajine slobodných a domove odvážnych prebieha rozsiahly obchod s malými deťmi? A že úradné doklady, ktoré idú z rúk do rúk, neznamenajú iba popísané hárky papiera sľubujúce určité finančné zisky, ale aj živé, kopajúce deti z mäsa a krvi?“
Toto je úryvok z článku Obchod s deťmi v novinách Saturday Evening Post z roku 1930.

 

Zviera v ľudskej koži

Bol to jeden z najtragickejších amerických škandálov.
Riaditeľka adopčnej organizácie pôsobiacej v Memphise unášala  deti chudobných rodičov a predávala ich bohatým rodinám v krajine.
Príbeh Kým sme boli vaši zobrazuje šokujúcu pravdu o detskej adopcii v USA v minulom storočí. Tragické osudy detí odhalili až v druhej polovici 20. storočia.
Sociálna pracovníčka Georgia Tannová celých 30 rokov zneužívala sirotinec v Tennessee na svoj hanebný adoptívny program. Tisíce detí vyrvala z náručia milujúcich rodín a ako svojich chránencov ich ponúkala na adopciu boháčom, prominentom a politikom – samozrejme, za nehorázne sumy.
Bol to klasický obchod s deťmi, ktorému predchádzali otrasné zážitky v sirotinci.

Spisovateľka Lisa Wingateová pretavila skutočnosť do strhujúceho a nervy drásajúceho románu. Dokázala nás preniesť do srdca a mysle dvanásťročnej riečnej tuláčky Rill Fossovej. A jej jedinečný hlas vo vás ostane dlho potom, ako obrátite poslednú stranu…

 

Kým sme boli vaši

Bol to najlepší historický román roku 2017 v USA. Vyšiel aj v slovenčine a rozhodne odporúčame – silný príbeh o tom, čoho sú schopní niektorí ľudia. Že nemožno zatvárať oči a prehliadať isté veci. Že treba byť pozorný a vnímať všetko naokolo. Pretože pod rúškom normálnosti sa niekedy skrývajú hrozivé veci…

„Čo si nepamätá myseľ, pamätá si srdce.
Láska je najsilnejšia vec na svete. Silnejšia ako všetko ostatné.“

Píše sa rok 1939, Memphis.

Dvanásťročná Rill Fossová a jej štyria mladší súrodenci žijú úžasným životom na palube rodinného obytného člna na rieke Mississippi. Jednu búrlivú noc otec rýchlo musí odviezť matku do nemocnice. Rill dostane na starosť súrodencov – no odrazu sa u nich zjaví skupina neznámych mužov. Vytrhnú ich zo známeho prostredia a odvezú ich do sirotinca Tennesseejskej spoločnosti domova pre deti. Deti sú presvedčené, že zakrátko sa vrátia k rodičom – no rýchlo pochopia temnú pravdu. Rill, vydaná napospas krutej riaditeľke zariadenia, bojuje, aby udržala sestry a bračeka spolu vo svete plnom nebezpečenstva a neistoty…

Súčasnosť, Aiken, Južná Karolína.

Avery Staffordová sa narodila v bohatej  privilegovanej rodine a očividne má všetko: úspešnú kariéru federálnej právničky, fešáckeho snúbenca a onedlho ju čaká veľkolepá svadba. No keď sa Avery vráti domov, aby pomohla otcovi v zdravotnej kríze, náhodné stretnutie v nej prebudí nepríjemné otázky a donúti ju vybrať sa na cestu za  dávnymi tajomstvami rodinného príbehu, ktorá môže skončiť skazou alebo vykúpením.

„Deti sa narodili nepoškvrnené.
A ak si ich adoptujete v ranom veku a obklopíte ich krásou a kultúrou,
stanú sa čímkoľvek, čo si zaželáte.“

Pozrite si ďalšie naše KNIŽNÉ TIPY.knihy lepsiden.sk

 

Šokujúca pravda

Celý tento prípad by upadol do zabudnutia, keby sa oň nezačala zaujímať vplyvná právnička Avery Staffordová. Pri náhodnom stretnutí v starobinci pochopí, že korene jej prominentnej rodiny treba hľadať v sirotinci…

Kým sme boli vaši je silný príbeh rodiny, osudov sestier, prezradených a aj neprezradených tajomstiev. Rill vydaná napospas krutej riaditeľke bojuje zo všetkých síl, aby udržala sestry a bračeka spolu vo svete plnom nebezpečenstva a neistoty.
pri čítaní budete zatínať päste, hromžiť, ale určite si aj poplačete. Autorka Lisa Wingateová je majstrovská rozprávačka a vie, ako si získať čitateľovo srdce. Nádherne vystihla nástojčivosť detskej túžby vrátiť sa domov k rodičom.

Nezabudnuteľné čítanie...
 „Tento podmanivý román vám pravdepodobne zlomí srdce, no keďže je pri kormidle Lisa Wingateová, nenechá vám ho zlomené. Je majstrovskou rozprávačkou a vždy sa dostane k jadru toho, čo v nás uchováva nádej.“
Susan Meissnerová, autorka Secrets of Charmed Life

Kým sme boli vaši


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.