Máte škrabance na skle? Takto jednoducho si s nimi poradíte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aj vám sa určite stalo, že vám zostali na sklenenom stole škrabance – od vázy, ovládača na televízor, či od iného predmetu. Alebo malé škrabance na skle v kúpeľni, na sklenenej výplni skrinky alebo dverí. Prípadne škrabance na okne alebo na varnej doske. Stane sa, hoci si dávate pozor. Nemusíte však zúfať, skúste použiť na škrabance na skle bežnú vec, ktorú máte pravdepodobne aj teraz doma.

Ako odstrániť škrabance na skle?

Existuje pár skvelých tipov, ktoré sa oplatí vyskúšať. Odstránenie škrabancov samozrejme  závisí od hĺbky a rozsahu poškodenia. Nasledujúce triky sa však osvedčili:

ikona zdvihnutý palecObyčajná zubná pasta

Vyleštite dané miesto, potom vytlačte trošku pasty na handričku (bez granúl, musí byť jemná, hladká) a potierajte poškriabané sklo. Kruhovými pohybmi pretierajte pastou škrabanec. Použite mäkkú handru alebo bavlnenú látku.
Následne opláchnite a zistíte, že škrabanec je z veľkej časti preč.

Pozrite si video, v ktorom odstránili škrabance od kvetináča na malom sklenenom stolíku – a to len s pomocou zubnej pasty Colgate.

 

ikona zdvihnutý palecPoužite autoleštenku

Autopolish, čiže autoleštenka s voskom môže pomôcť pri odstránení jemných škrabancov. Aplikujte malé množstvo na čistú handričku a potierajte poškriabané miesto. Opláchnite a skontrolujte výsledok.

ikona zdvihnutý palec

Sklorenovačné výrobky

Existujú špeciálne výrobky na odstraňovanie škrabancov zo skla. Skúste nájsť vhodný produkt v obchode pre autá alebo domácnosť. Postupujte podľa pokynov na obale výrobku.

ikona zdvihnutý palec

Sóda bikarbóna

Vytvorte pastu zmiešaním sódy bikarbóny s vodou v pomere 1:1.
Poškodené miesto dôkladne umyte a potom naberte trochu pripravenej zmesi na handričku. Pomaly, ale naozaj pomaly a bez veľkého tlaku krúživými pohybmi potierajte potrebnú plochu, kým sa okraje škrabancov jemne nezbrúsia a jemná ryha sa čiastočne nezaplní domácim prípravkom. Sóda má tú výhodu, že hoci dokáže jemne obrúsiť nerovnosti, pri zvýšenej opatrnosti nepoškodí okolie.

Po chvíli plochu dobre umyte vodou a utrite mäkkou handričkou. Ak treba, opakujte postup, ale už po prvom správnom aplikovaní bude vidno veľký rozdiel.

sóda bikarbónaPrečítajte si tiež
Sóda bikarbóna a jej 30 užitočných využití.

Zdroj a foto: Housedigest.com, Bhg.com,
Learnglassblowing.com, YT/ApartmentTherapy


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.