Už myšlienka na odchod znamená smrť | Mestečko Wayward Pines

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Napohľad idylické mestečko obkolesené lesmi. Vyzerá obyčajne, ale dejú sa tam desivé veci. Prichádza tam agent tajnej služby Ethan Burke a zisťuje, že s ľuďmi v mestečku niečo nie je v poriadku. So zúfalou bezmocnosťou sa snaží opustiť mesto, dovolať rodine a stretnúť aspoň niekoho “normálneho”. V napínavej naháňačke uniká pred rozvášnenými obyvateľmi mesta, aby nakoniec spoznal desivú pravdu číhajúcu za elektrickým plotom…
Spomínate si? Takto sa začínala mysteriózna séria Mestečko Wayward Pines, ktorá sa stala svetovým bestsellerom.

Americká televízna stanica Fox na jej základe nakrútila dve sezóny televízneho seriálu, v ktorej hviezdil napríklad Matt Dillon, Terrence Howard, Toby Jones či Juliette Lewis.
Autor trilógie Blake Crouch je považovaný za jedného z najvýraznejších talentov trilerov 21.storočia. A dokazuje to v celej sérii, v každej jednej knihe bez toho, aby znížil nastavenú latku.

 

Mestečko Wayward Pines

Prvá časť sa volala Borovice, v pokračovaní s názvom Nevyspytateľný sa Ethan stáva súčasťou hrozivého scenára, podľa ktorého hrajú svoje naprogramované životy všetci ľudia v meste. Nikto nesmie odísť, dokonca aj myšlienka na odchod znamená smrť.
Vo finálnej časti trilógie Posledné mesto budú všetci obyvatelia čeliť hrozbe, ktorá sa spoza plota chystá vtrhnúť do izolovaného mesta a vyhladiť i posledný, krehký pozostatok ľudstva. Aké východisko z tejto beznádeje nájde Ethan a dostane sa nakoniec z mesta?

Dynamický a svieži štýl Blakea Croucha vás opäť nútia obracať jednu stranu za druhou. Zamilujete si postavy Ethana, Theresy aj Belindy.

Nezostala tu žiadna budova.
Ani len ruiny.
Leven prehovorí: „Vyzerá to, akoby tu mesto ani nikdy nestálo.“
„Čo má toto znamenať?“ rozhorčí sa Pam.
„Čo má čo znamenať?“ spytuje sa Pilcher.
„Že príroda si tento priestor, túto krajinu vzala naspäť. Že mesto nadobro zmizlo.“

séria Mestečko Wayward Pines

 

Posledné mesto

Tretia časť série završuje celý mysteriózny príbeh. vydavateľstvo Zelený kocúr urobilo dobre, že siahlo po tejto trilógii – je nielen pútavá, plná zvratov, výborné čítanie pre milovníkov napätia. Ale predovšetkým je kvalitne napísaná so skvelým záverom, ktorý mnohých možno prekvapí.

Na dobré sa občas čaká dlhšie, ako by sme chceli a v prípade mestečka Wayward Pines to platí.
Blake Crouch má svižné a výborne vypointované dialógy, dokonale vykreslené postavy a strhujúci príbeh s prekvapivým rozuzlením, ktorý miestami až vyráža dych.
Mestečko Wayward Pines je mix trileru, sci-fi a hororu, ktorý je naozaj majstrovsky namiešaný. S postavou Ethana budete prežívať strach, bezmocnosť, hnev a doslova bytostne budete chcieť nájsť riešenie toho tajomna, ktoré sa deje okolo neho.

Mestečko Wayward Pines a posledný diel Posledné mesto je naozaj silný príbeh plný prekvapení a vydareného záveru. Vďaka kombinácii žánrov osloví širokú skupinu čitateľov. Tých, čo milujú záhadné Akty X, tajomné Mestečko Twin Peaks, aj dobrodružný Lost, či sci-fi  Fringe pohrávajúci sa s myšlienkou existencie paralelných svetov.


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.