Čo keby ste žili život niekoho iného? Deň čo deň

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Predstavte si, že sa každé ráno prebudíte v tele niekoho iného.
Každý váš, nazvime to „hostiteľ“ má toľko rokov ako ten predchádzajúci a nikdy sa nepresuniete príliš ďaleko. Každé ráno ste proste niekto iný a vy sa snažíte prežiť ten deň tak, aby si to nikto nevšimol. Aby nezbadali, že je s vami čosi zle, že ste iný… Čiže stačí sa nepliesť nikomu do života.
Ale čo ak sa jedného dňa zamilujete? A navyše do niekoho priateľky?
Existuje vôbec spôsob, ako byť s tým niekým deň čo deň?

Taká je základná zápletka knihy Deň čo deň od bestselerového autora Davida Levithana. A teraz prichádza do kín táto romanca vo filmovej verzii. A veľmi vydarená.
Príbeh 16-ročného dievčaťa Rhiannon, ktorá sa zamiluje do niekoho, kto sa prebúdza každý deň v inom tele a každý deň žije život niekoho iného. S pocitom, že sú si súdení, sa deň čo deň snažia nájsť jeden druhého, bez toho, aby vedeli, čo alebo koho im prinesie budúci deň.
Čím viac sa milujú, tým viac je ťažšie zmieriť sa so skutočnosťou, že jeden z nich je každých 24 hodín niekým iným. Teraz musia čeliť najťažšiemu rozhodnutiu, aké kedy museli urobiť…

 

Filmová romanca

Scenár podľa knihy napísal Jesse Andrews a réžiu má pod palcom Michael Sucsy.
V hlavných úlohách uvidíte Angourie Rice (Rhiannon), Justice Smith (Justin) a Debby Ryan (Jolene).
Film trvá 97 minút a je s českými titulkami.

Pozrite si TRAILER k filmu Deň čo deň:

 

Deň čo deň

Romancu Deň čo deň začínajú v slovenských kinách premietať od 5.apríla 2018 a máme sa na čo tešiť. Prvé trailery aj ohlasy hovoria o vydarenom príbehu, ktorý pobaví, trošku rozcitlivie a možno prinúti zamyslieť sa.
Už kniha pred pár rokmi doslova pohltila každého čitateľa, takže film je teraz nadstavbou.
Nevyhýba sa rôznym témam ako je sexualita, drogy, šikana, choroby, samovražda… ale spôsobom, ktorý neťaží, neubíja, práve naopak. Levithan o nich píše s ľahkosťou.
Krásne vymyslený a prepracovaný príbeh, plný emócií a úžasných postáv. A ten koniec… budete si to užívať.

Pozrite si aj ďalšie skvelé FILMY.

Láska je len jedna

Kniha a teraz aj film Deň čo deň poukazuje na to, že nič na svete netrvá večne. Že každodenné starosti sú malicherné veci, ktoré sa dajú prekonať. Že by nám malo záležať na iných veciach, ktoré možno niekedy nevnímame, lebo ich nemáme priamo pred nosom.
Láska je len jedna a oplatí sa za ňu bojovať. Je zmyslom našich životov a ak to nevidíme, o veľa prichádzame…

LepšíDeň.sk je mediálnym partnerom filmu Deň čo deň.
Foto: ForumFilm

romanca Deň čo deň


Zdielať

About Author

Milan Buno

Vyše 20 rokov píšem texty a články. Vymýšľam slogany a pripravujem zadania na webstránky. Robil som moderátora v Slovenskom rozhlase, Twiste a Rádiu Okey. Redaktora v Slovenskej televízii. Písal som pre SME, Hospodárske noviny a časopisy ako Markíza, Zdravie, Život ai.

Komentáre sú uzavreté.