Minipédia. Objavujte svet s malými deťmi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kráčajúce dievčatko v čižmičkách. Chlapček obliekajúci si pyžamo. Loziace batoľa. Mávajúci starí rodičia. Tučniaky skáčuce do vody.
Deťom sa páči, keď môžu prštekom sami posúvať jednotlivé okienka a otáčať kolieskami. Rozpohybujú tak jednoducho iné detičky na obrázku, mrkajú očkami, hojdajú deti na hojdačke. Vydavateľstvo Svojtka začalo vydávať vynikajúcu detskú sériu Minipédia a po prvých štyroch knižkách sú na svete ďalšie. Ideálny darček pre najmenších čitateľov od 1 do 3 rokov.

Minipédia – Objavujeme svet sú leporelá pre najmenšie deti, ktorých listovanie je také zábavné: najnovšie môžu spoznávať rodinu, objavovať svet ZOO, učiť sa prvé čísla a pohrať sa s oblečením. Tvrdé strany s pohyblivými prvkami precvičia aj jemnú motoriku detí.
Už po prvom prelistovaní máte chuť zobrať do ruky ďalšiu a ďalšiu knižku. Sú krásne farebné, jednoduché, takže deti nič neruší, ale sústredia sa len na daný obrázok, prípadne posuvný prvok.

 

Montessori i Komenský

Knihy sú pevné a len tak sa nepoškodia. Deti si môžu donekonečna precvičovať jemné pohyby. Ide o prirodzené učenie formou Montessori, čo je alternatívny výchovno-vzdelávací program založený na pravidlách lekárky a pedagogičky Marie Montessori.
Tá presadzovala napríklad používanie materiálov a pomôcok s ohľadom na vek a psychický vývoj detí. Učiteľ má byť podľa nej sprievodca pri učení, nie autoritatívny, nátlakový, ale skôr podporovať činnosť dieťaťa.

Niektorí tvrdia, že tieto Minipédie sú krásnym vyjadrením známeho výroku od J.A.Komenského – škola hrou.
Možnosť priamo si chytiť knihy do ruky, posúvať pohyblivé prvky a „hrať sa“ s knihou posilňuje zdravé sebavedomie a sebadôveru detí. Musia byť predsa aktívne, pričom listovanie v knižkách ich baví. Je „živé“ a pútavé.

minipédia objavujeme svet rodina

minipedia objavujeme svet ZOO

Minipédia – Objavujeme svet

V novej knižke Objavujeme svet – Rodina sa deti zoznámia s jednotlivými členmi rodiny, spoznajú starých rodičov, súrodencov, uja a tetu, bratrancov i sesternice. Na poslednej strane nájdu zjednodušený rodostrom, všetko pohromade.
Objavujeme svet – Oblečenie ich naučí pomenovať jednotlivé druhy oblečenia ako tričko, nohavice, sukňa, topánky. Nechýba letné oblečenie, šiltovka, ktorá chráni pred slnkom…ale aj oblečenie na zimu, či do dažďa. A čo sa nosí do postieľky? Váš drobec môže posuvným prvkom obliecť malého chlapčeka do pyžamka.

čo čítať deťomPrečítajte si tiež
Aké knihy čítať deťom od narodenia?

V knižke Objavujeme svet – Čísla sa deti naučia čísla do 5 na základe hravých a jednoduchých obrázkov – 3 kuriatka, ktoré posuvným prvkom môžete „vyliahnuť“ z vajíčka. 4 myšky, ktoré sa ukrývajú v syre. Alebo dva motýliky skrývajúci sa za kríkom.
Objavujeme svet – ZOO vás zavedie za slonom, ťavou i žirafou, ktorej hlava vytŕča z knižky. Môžete si poplávať s hrochom v jazierku, roztiahnuť pávovi chvost, alebo si zaskákať do vody s tučniakmi.

Okrem týchto štyroch nových knižiek vyšli aj ďalšie diely ako Tvary, Škôlka, Noc ap. Môžete si ich pozrieť všetky TU.

Pozrite si VIDEO o nových knižkách série Minipédia:

Praktické a zábavné

Vynikajúco to vystihujú práve minimalistické ilustrácie uznávanej francúzskej výtvarníčky Nathalie Choux – pestrofarebné ilustrácie precvičujú nielen slovnú zásobu, ale interaktívnymi prvkami zapájajú deti do „diania“. Pomáhajú tak rozvíjať fantáziu a deti sa bavia.

Knihy Minipédia majú praktický formát, takže ich bez problémov vložíte do tašky alebo do kočíka, a vytiahnete v správnom čase 🙂 Každá kniha má päť dvojstránok, pričom posledná dvojstrana je zhrnutím celej knižky. Čiže hlavné obrázky, ktorých sa malá encyklopédia týka.

 

Foto: Svojtka, opicimatka.blogspot.sk, video BUX.sk


Zdielať

About Author

Komentáre sú uzavreté.