Maľovanie podľa čísel. Zabaví, uvoľní a poteší

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poznáte maľovanie podľa čísel? Ak máte radi kreativitu, obklopujete sa krásnymi vecami, ktoré si navyše dokážete zhotoviť sami, a ešte sa pri tom chcete uvoľniť a zrelaxovať – čítajte ďalej. Možno vám dáme aj tip na originálny darček.
A dokonca môžete vyhrať 3 nádherné obrazy so sadou na maľovanie. Nižšie vás čaká super SÚŤAŽ!

Maľovanie podľa čísel je skvelá forma relaxu a umenia, ktorá poteší každého nadšenca výtvarného umenia, farieb, obrázkov zvierat, krajiniek, ľudí. Rozširuje tak trochu popularitu antistresových maľovaniek.

„Áno, niekedy dokonca nebolo kde kúpiť nové farbičky. Tak sme zistili, že Slováci naozaj radi vyfarbujú, maľujú a aj takýmto spôsobom dokážu relaxovať,“ vysvetľuje Matúš Budovič z portálu MaľujSi.sk, ktorý prináša na Slovensko maľovanie podľa čísel.
Aj preto sa rozhodol pre takéto výtvarné vyjadrenie, maľovanie, ktoré si môže dopriať každý. „Prečo kupovať obraz, keď si ho môžete sami namaľovať. A potešiť tak nielen seba, ale aj ostatných. Veď je to skutočne originálny vlastnoručne namaľovaný darček,“ dodáva M.Budovič.

 

Maľovanie podľa čísel

Na stránke MaľujSi.sk nájdete množstvo obrazov. A vlastne všetko, čo k tomu potrebujete.
Takže kliknete si napríklad  na veľmi Obľúbené obrazy – zvieratá, krajiny, ľudia, abstraktné umenie, kvety.
Nám sa veľmi páči Kobyla so žriebätkom, alebo obraz jeleňa a srnky pri potoku v jesennom lese. Nádhera.

Vyberiete si obraz, ktorý sa vám páči. K nemu dostanete celé balenie, ktoré obsahuje maliarske plátno 50×40 cm s predtlačenou predlohou napnuté na drevenom ráme.
Pevne uzatvárateľné nádobky s príslušnými odtieňmi farieb obsahujú akrylové farby, ktoré sú už namiešané, ale môžete si ich mierne upravovať, ako vy uznáte za vhodné. Majú asi 50 ml, čo je dostatok farby na daný obraz. K tomu samozrejme štetce.
No a nebojte sa – v balení je aj kontrolná papierová predloha, aby ste vedeli, ktorú farbu kde nanášať.

maľovanie podľa čísel

Jeleň so srnkou pri potoku.

Ako to funguje?

Vezmete maliarske plátno s predtlačeným motívom vo forme maľovania podľa čísel. Jednotlivé políčka sú očíslované tak, aby súhlasili s číslami na akrylových farbách.
Podľa rovnakých čísel vymaľujete jednotlivé polia akrylovou farbou štetcom priamo na plátno v drevenom ráme.

A maľujete, zapnete si pri tom relaxačnú hudbu, ponoríte sa do toho a užívate si. Môžeme potvrdiť, že je to naozaj úžasný relax a chvíľami sa cítite ako skutočný maliar à la Vincent van Gogh, či Rembrandt. Len nasledujete čísla, vymaľovávate ich a pod rukami, či skôr štetcom sa vám rodia nádherné obrazce.

Takto naozaj každý dokáže maľovať pekné obrazy. Nižšie nájdete aj VIDEO, ako to vyzerá v praxi.

maľovanie podľa čísel

Balenie obsahuje už namiešané akrylové farby v očíslovaných nádobkách. Podľa čísel na predlohe vyberáte nádobky a maľujete 🙂

Ideálny darček a relax

Obrazy maľovanie podľa čísel je skvelý darček – či už niekomu darujete vymaľovaný obraz alebo maliarske plátno s predlohou, to je na vás. Rozhodne však takýto kreatívny a nápaditý darček poteší viac ako ponožky, či pena do kúpeľa 🙂

Takéto tvorivé trávenie voľného času odporúčajú odborníci najmä v stresovejších obdobiach, ako je pred sviatkami, skúškami, ťažkými rozhodnutiami. Pozitívne účinky arteterapie sú známe už dlho a naozaj pomáhajú uvoľniť sa, zrelaxovať, prísť na iné myšlienky.

„Keď kreslíme, či tvoríme čokoľvek pre radosť… je to nepochybne pre mnohých oslobodzujúce, uvoľňujúce, až liečivé,“ súhlasí psychologička a arteterapeutka Katarína Vítková. Takáto kreatívna činnosť má tak veľmi pozitívne účinky nielen na dospelých, ale aj u detí, ktoré sú hravejšie, no neraz napäté zo školy, zo vzťahov ap. Vtedy je dobré podsunúť im napríklad obraz, ktorý vymaľujú podľa čísel.

 

HRAJTE o 3 obrazy

Urobme si malú hitparádu najobľúbenejších obrazov – kliknite si na ponuku obrazov, prezrite si ich a pod postom na Facebooku napíšte, ktorý sa vám páči najviac. Ktorý vás zaujal, prípadne aj prečo.

Troch z vás odmení MaľujSi.sk obrazom podľa vlastného výberu. K tomu samozrejme dostanete celú sadu na maľovanie.


Zdielať

About Author

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.